Eemaldage Mole02 viirus (Viiruse eemaldamise juhend) - Dekrüpteerimise meetodid

Mole02 viiruse eemaldamise juhend

Mis on Mole02 lunavaraviirus?

Mole02 – CryptoMix pere uus faile krüpteeriv viirus

Mole02 lunavaraviiruse lunarahateade

Mole02 on hiljuti avastatud lunavara tüüpi viirus, mis näib kuuluvat CryptoMix perekonda. Viirus võib olla Revenge ja Mole lunavaraviiruste uuendatud versioon. Hetkel aga uuritakse viirust lähemalt. On teada, et see kasutab RSA ja AES kirjete kombinatsiooni, lisab failile laienduse .MOLE02 ja jätab endast maha lunarahateate _HELP_INSTRUCTION.TXT failina.

Pahavara käivitub Mole02.exe failiga. Nakatunud seadmes ühendub viirus oma Command and Control (C&C) serveriga ning kui see vastab, hakkab lunavara sooritama pahavaralisi tegevusi. Mole02 lunavara suudab süsteemi sätteid muuta ning loob Windows Registry'sse kirjeid. See lisab ka legitiimsetesse süsteemiprotsessidesse pahavaralisi koodijuppe, muudab Interneti vahemälu ja tundlikke IE sätteid ning teeb muid kriitilise tähtsusega muudatusi.

Lunavara kõige tähtsam ülesanne on aga andmete krüpteerimine. Lunarahateate kohaselt kasutab see RSA-2048 ja AES-128 krüpteerimisalgoritmi. Näib, et viirus võtab sihikule peamised failid ning hoiab eemale olulistest süsteemifailidest. Viirus lisab igale krüpteeritud failile .MOLE02 faililaienduse ja ei lase kasutajal failile ligi pääseda. Kahjuks ei ole võimalik krüpteeritud faile taastada Mole02 eemaldades.

Muutmaks andmete taastamise veel keerulisemaks kustutab viirus varikoopiad ja tagavarakoopiad. Nii on küberkurjategijad ainsad, kes saavad võimaldada dekrüpteerimise. Pärast andmete krüpteerimist poetab lunavara arvutisse lunarahateate nimega _HELP_INSTRUCTION.TXT. See annab teada, et ohver peab Tor brauseri kaudu maksma Bitcoinides lunaraha. Lunaraha suurus on hetkel teadmata, seega võib see erineda vastavalt krüpteeritud failide hulgale.

Mole02 lunavaraviiruse piltMole02 lunavara krüpteerib failid ja nõuab andmete taastamise eest lunaraha.

Seega on hetkel ainus viis Mole02 poolt krüpteeritud failide päästmiseks teistele seadmetele salvestatud koopiad. Vastasel korral on võimalus oma dokumendid ja pildid tagasi saada õhkõrn. Olukord ei tohiks sind aga ärgitada järgima häkkerite nõudmiseid ega tasuma lunaraha. Keegi ei saa garanteerida, et küberkurjategijad peavad oma lubadusest kinni ja aitavad sul faile dekrüpteerida. Kord, kui nad saavad raha kätte, võivad nad paluda rohkemat, laadida sulle juurde veel pahavarasid või jättagi sind dekrüpteerijat ootama.

Selle asemel, et riskida raha kaotamisega, peaksid sa Mole02 eemaldama oma seadmest. Lunavara tuleks eemaldada usaldusväärse pahavaratõrje abil nagu FortectIntego. Täpsemate juhiste jaoks vaata selle artikli lõpupoole.

Lunavaraviiruse levitamise viisid

Pole teada, kuidas täpselt Mole02 lunavara levib. Näib, et kriminaalid usaldavad tavalisi levimisviise nagu pahavaralised rämpskirjad, pahavaralised reklaamid, võltsid allalaadimised ja uuendused.

Pahavaralised e-kirjad on endiselt kõige populaarsem viis pahavara levitamiseks. Taolistes kirjades on nakatunud manused või lingid. Kui ohver klõpsab ohtliku sisuga manusel, laaditakse viirus alla ja käivitatakse süsteemis.

Mole02 võib sattuda süsteemi ka siis, kui kasutaja klõpsab pahavaralisel reklaamil. Pahavaraline reklaamindus on küberkurjategijate seas muutumas aina populaarsemaks. See meetod võimaldab paigutada nakatunud reklaame isegi populaarsetele ja legitiimsetele lehtedele. Seepärast muutub ohvrite klõpsama meelitamine väga lihtsaks ning kasutaja ei pruugi isegi midagi kahtlustada.

Lunavara rünnakuni võib viia ka võltsi tarkvara nagu näiteks tundmatu viirusetõrje või mitmete arvuti optimeerimisprogrammide allalaadimine failijagamise lehelt või mõne muu sisu laadimine ebaturvalistelt internetiallikatelt.

Tagamaks, et su arvuti ja failid on turvaliselt ning ei satu krüpteerimise ohvriteks, peaksid sa olema internetis brausides väga ettevaatlik ning tegema oma failidest koopiad.

Mole02 lunavaraviiruse eemaldamine

Enne Mole02 eemaldamist pead sa arvuti taaskäivitama Safe Mode with Networking režiimis. Viiruse eemaldamise jaoks pead sa installeerima või uuendama turvaprogrammi, kuna pahavara võib sul takistada tõrjeprogrammi kasutamist. Just seepärast tulekski arvuti käivitada Safe Mode režiimis. Seejärel saad sa ligi pääseda eelistatud tõrjeprogrammile ja saad sooritada kogu süsteemi skänneeringu. Mole02 saab automaatselt eemaldada programmidega FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Mole02 viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Mole02 kasutades Safe Mode with Networking

Kui sa ei saa alustada automaatset viiruse eemaldamist, pead sa arvuti taaskäivitama režiimis 'Safe Mode with Networking' nii nagu allpool näidatud.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Mole02

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Mole02 eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Mole02 kasutades System Restore

Järgi allpool olevaid samme, et viirus peatada ja teha pahavaratõrjega kogu süsteemile skänneering.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Mole02. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Mole02 eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Mole02. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Hetkel on ainus turvaline viis Mole02 lunavara poolt krüpteeritud failide taastamiseks andmekoopiad. Kui sa ei ole failidest teinud koopiaid, võivad allpool olevad meetodid aidata sul taastada kas või mõned failid.

Kui Teie failid on krüpteeritud Mole02 poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Data Recovery Pro aitab failid automaatselt taastada

See professionaalne tööriist on loodud kustutatud või kahjustunud failide taastamiseks. Seda on aga uuendatud ning nüüd aitab see ka lunavaraviiruste ohvritel taastada suurema osa krüpteeritud faile.

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada Mole02 lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Windows Previous Versions funktsioon aitab taastada üksikuid faile

See Windowsi funktsioon võimaldab ajas tagasi minna ning pääseda ligi krüpteeritud failide varasemalt salvestatud versioonidele. See funktsioon töötab aga ainult siis, kui enne lunavararünnakut oli arvutis lubatud System Restore.

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Mole02 lunavaraviirusele ei ole veel loodud dekrüpteerijat

Nii pea kui avaldatakse informatsiooni ametliku dekrüpteerija kohta, uuendame me informatsiooni. Seni ole aga kannatlik ning ära maksa lunaraha!

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Mole02 ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes