Eemaldage CTB-Faker viirus (Tasuta juhend)

CTB-Faker viiruse eemaldamise juhend

Mis on CTB-Faker lunavaraline viirus?

Mis ohud peituvad CTB-Faker viiruse taga?

Sellal kui mõned häkkerid üritavad luua võitmatuid faile krüpteerivaid viiruseid, siis teised, näiteks CTB-Faker viiruse loojad, on ebaõnnestunult üritanud imiteerida lunavara briljantsust. Paistab, et loojad on hunnik amatöörhäkkereid, sest nõutav rahasumma on küllaltki väike, ainult 50 USA dollarit. Lisaks sellele ei tohiks failide dekodeerimine olla eriti suur vaev. Kui ka Teie arvutit on selle viiruse poolt rünnatud, siis uurige välja, kuidas CTB-Faker korralikult eemaldada. Üks võimalik meetod on installeerida FortectIntego.

Pärast viiruse analüüsimist paistab, et küberkriminaalid eelistavad suurt lunavara – CTB Locker. Kui viimatimainitu on kogenud häkkerite töö, siis see viirus on selle tasemest kaugel. Tõsiasi on see, et see pahavara käitub Winrar SFX failina. Pärast aktiveerumist pakib see lahti erinevad VBS-failid ja käivitajad C:\ProgramData kausta. Üks peamisi selle lunavara iseärasusi on, et see käivitab mitu võltsveateadet. Huvitaval kombel sisaldab viirus WinRAR kausta viitega mitmele faililaiendile. CTB Faker leiab seejärel sobivad failiformaadid, näiteks .doc, .png, .jpg, ja tõstab need seejärel kausta, kus nad lukustatakse kindla salasõnaga.

Kui see operatsioon on tehtud, siis algatab see operatsioonisüsteemi taaskäivituse. Selle tulemusena üllatuvad ohvrid lunakirja nähes. See informeerib neid sellest, et makse tuleks sooritada seitsm päeva jooksul. Kui märgitud periood lõppeb, siis summa kahekordistatakse. Veel enam, petised annavad ka oma Bitcoin aadressi: 1NgrUc748vG5HerFoK3Tkkb1bHjS7T2w5J. Kui raha üle kantakse, siis peaksid häkkerid ohvritega võtma ühendust e-posti aadressi [email protected] kaudu selleks, et saada kätte oma dekrüpteerimisvõti. Lisaks sellele peavad nakatunud kasutajad salasõna sisestama CTB-Faker Decryptor aknasse. Kui salasõna on õige, siis pakitakse .zip fail uuesti Teie kõvakettale lahti. Kuigi 50 USA dollarit ei pruugi tunduda suure summana, siis ei tohiks seda tehingut teha.

Millal nakatab viirus süsteeme?

Lisaks sellele, et mõelda, kuidas oma failid tagasi saada, võiks olla huvitavaks teemaks ka see, kuidas see viirus arvutilt arvutile levib. Sellal kui suured lunaraha viirused kipuvad kasutama keerulisi veenvaid spämmkirju ja pettuseid selleks, et kasutajaid nakatada, siis CTB-Faker lunavara eelistab levida pornograafiliste veebilehtede ja teiste täiskasvanutele mõeldud sisu sisaldavate lehtede kaudu. Kuna need veebilehed on populaarsed suure hulga interneti kasutajate seas, pole ka üllatav see, et enamik nakatunud kasutajatest on meessoost.

Spetisiifiliselt levib viirus võltsprofiilide kaudu, mis omavad salasõna ja juhatavad salasõnaga kaitstud stripivideo juurde. Selle tulemusena klikkab kasutaja pahaaimamatult lingil ja laeb alla .zip-faili. Seejärel on ainult aja küsimus, millal CTB-Faker lunavara oma kurjakuulutava ülesande täidab. Igal juhul on parim nõu selle ohu eest pääsemiseks see, et vältida tuleb mainitule sarnaseid domeene. Alternatiivselt juhul on kohustuslik omada usaldusväärset viirusetõrje programmi, mis tuvastab sarnased pahatahtlikud failid enne arvutisse tungimist. Viimaks võime liikuda CTB-Faker eemaldamise protsessi juurde.

Kas on võimalik CTB-Faker’it efektiivselt eemaldada?

Eelnevalt mainitud pahavara eemaldamise utiliit ei ole kasulik mitte ainult pahavara blokeerimiseks, vaid tagab ka selle, et lunavara eemaldatakse täielikult. Selleks, et see ohu eemaldaks, peate Te enda valdusesse saama uusima versiooni programmist FortectIntego või Malwarebytes. Kui Teil tekib probleeme CTB-Faker eemaldamise alustamise või lõpetamisega, sest Teie viirusetõrje programm on välja lülitatud või midagi muud säärast, siis kasutage taastejuhiseid, mis selle lehekülje allosas esitatud on. Pärast seda, kui see lunavara on eemaldatud, võite keksenduda oma lukustatud andmete taastamisele. Õnneks on IT-spetsialistid juba välja lasnud dekrüpteerimisvõtme. Viimaks, ärge unustage, et ettevaatlikkus on oluline voorus, mis aitab pääseda ka selliste ohtude küüsi langemisest.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

CTB-Faker viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda CTB-Faker kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage CTB-Faker

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige CTB-Faker eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda CTB-Faker kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus CTB-Faker. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et CTB-Faker eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit CTB-Faker ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes