Eemaldage Coinhive Miner (Eemaldamise juhised) - uuendatud Oct 2018

Coinhive Miner eemaldamise juhised

Mis on Coinhive Miner?

Coinhive viirus – pahavara, mis kuritarvitab legitiimseid teenuseid eesmärgiga alustada krüptokaaperdamist

Pahavaralise Coinhive Miner abstraktne pilt

Coinhive viirus on krüptokaevandaja, mille eesmärk on kaevandada Monero krüptovaluutat, kuritarvitades legitiimse Coinhive'i teenuse skripti. Pea silmas, et selle õiguspärase veebikaevandaja arendajad ei ole seotud pahavaraga. Kurjategijad, kes üritavad tungida veebilehe koodi ilma kasutajat teavitamata, rikuvad Coinhive'i kasutustingimusi. Seega kutsutakse seda pahavaralist kaevandajat nimega Coinhive viirus.

Coinhive'i võlts krüptokaevandaja töötab JavaScriptina, mis kasutab ära heausklikke kasutajaid, kes külastavad veebilehte. Seni, kuni kasutaja lehitseb veebilehte, kasutatakse tema arvuti CPU-d Monero krüptovaluuta kaevandamiseks.

Legitiimne krüptovaluuta kaevandaja Coinhive oli loodud selleks, et kasutajad ja veebilehtede omanikud saaksid teha kasumliku tehingu – kasutajad saavad rakendada oma CPU-d selleks, et nautida reklaamivaba brausimisseanssi. Hoolimata selle lahenduse ahvatlevast olemusest on sellest saanud krüptokaaperdamise rünnakute põhiline lähenemisviis.

Teisisõnu, pärast seda, kui kasutajad avastasid, kuidas teenida raha digitaalse raha kaevandamise kaudu, kohtasid nad probleemi. Kaevandamisprotsess võtab nimelt hulk aega. Selle kiirendamiseks kasutatakse mitmeid tööriistu: alates arvuti protsessoritest ja videokaartidest kuni ASIC-kiipideni, mis on töötatud välja spetsiaalselt selle toimingu jaoks.

Küberkriminaalidel ei ole aga tihti rahalisi vahendeid sellise varustuse ostmiseks (või nad lihtsalt ei soovi seda teha). Nende eesmärk on teenida raha kiiresti ja ebaseaduslikult, kasutades salajast Coinhive viiruse koodi krüptovaluuta kaevandamiseks, seda kõike teiste inimeste ressursside arvelt.

Kasutajad peaksid silmas pidama, et krüptovaluuta kaevandamine ei jäta arvutile piisavalt ressursse muude toimingute tegemiseks. Seega muutub arvuti väga aeglaseks, hakkab kokku jooksma või ei ava ega laadi tavalisi programme. Mõnel haruldasel juhul võib arvuti muutuda täiesti kasutuks üksnes Coinhive kaevandaja tõttu!

Seega soovitame tugevalt Coinhive viiruse eemaldada, kaitsmaks oma arvuti heaolu. FortectIntego on täiuslik valik, kui sa soovid viirusest vabaneda võimalikult hõlpsalt. Laadi lihtsalt arvutisse viirusetõrje ja lase sellel skäneerida seadet, et tuvastada ja eemaldada nakkus.

Coinhive viiruse eemaldamine on oluline samm peatamaks kurikaelu kuritarvitamast legitiimseid teenuseid. Seni, kuni sa külastad pahavaralisi veebilehti ja lased kurikaeltel kasutada oma CPU-d, saavad kurjategijad teenida raha oma tegevusega. Ära kahtle ning kontrolli kohe, ega sinu arvutis pole Monero kaevandaja.

Kõige levinumad viisid, kuidas kurjategijad kuritarvitavad Coinhive'i pahavaralistel eesmärkidel

Kuigi krüptovaluutat kaevandavad teenused on endiselt internetimaailmas väga uued, on häkkerid juba hakkanud neid teenuseid kasutama krüptokaaperdamise rünnakute käigus. Kurikaelad üritavad sisestada pahavaralise koodi veebilehtedele, mida inimesed külastavad pikemat aega, suurendamaks oma ebaseaduslikku tulu.

Pahavaralise Coinhive Miner illustratsioonCoinhive Miner kuritarvitab legitiimset JavaScripti, et kaevandada Monero valuutat mitmetel veebilehtedel ilma loata.

Kriminaalid peidavad taolist skripti kõikvõimalikel viisidel ning üks nendest viisidest on brauserilaiendused. Üks sellistest näidetest on SafeBrowse. On tõenäoline, et petturid üritavad rünnata populaarseid rakendusi, muudavad rakenduste koode ja nakatavad neid Coinhive Mineriga. Androidi kasutajad peaksid olema eriti ettevaatlikud, kuna Android OS on endiselt väga haavatav ning viirused nagu näiteks Android viiruse variatsioonid võivad avaldada ohtu.

Sellele lisaks loovad pahavaraarendajad võltse veebilehte, mis sarnanevad populaarsetele domeenidele nagu näiteks twitter.com.com. Trükiviga sisaldava domeeni tehnika ei ole midagi uut, kuna seda on varasemalt kasutatud pahavara levitamiseks. Üks headest näidetest on näiteks Amazoni veebilehte meenutavad võltsid veebilehed.

Kuna kasutajad trükivad tihti URL-aadresse valesti, kujuta ette, milliseid kasumeid teenivad petturid, kes saavad juhuslikult oma lehele sadu külastajaid. Teades aga seda, kuivõrd ahned võivad petised olla, on petturid juba valmis ning petavad kasutajaid paigaldama Coinhive Mineri, maskeerides seda erinevate rakenduste või häkitud veebilehtede taha.

Häkkerid kasutavad ära tehnilise toe pettuse ohvreid omakasu eesmärgil

Kuigi internetis on rohkelt informatsiooni tehnilise toe pettuste kohta, kipuvad inimesed ikkagi langema orki ning usaldama võltse sõnumeid, millega utsitatakse kasutajat helistama kurikaeltele või laadima alla nö turvaprogrammi. Alates sellest, kui plokiahela tehnoloogia ilmnes internetimaailmas, on aga kriminaalid muutnud oma taktikat ning hakkanud taoliste rünnakute käigus kasutama hoopis krüptovaluuta kaevandamist.

Kui sind suunatakse nüüd veebilehele, kus väidetakse, et su arvuti on nakatunud Zeus viirusega ning sind ärgitatakse aktsepteerima soovitatud tegevus 5 sekundi jooksul, pead sa tegema kiire otsuse. Selle asemel, et järgida nõudmiseid, peaksid sa kiirelt lehe sulgema, kuna sellega viivitamisel teenib sinu arvuti lihtsalt petturitele rohkem krüptomünte.

Veelgi enam, petturid võivad sind lausa lukustada nendele veebilehtedele. Sel juhul tuleb veebileht jõuga kinni panna, kasutades selleks Task Manageri.

Selleks, et suunata kasutajaid veebilehtedele, kus asub peidetud Coinhive Miner skript, kasutavad petturid vana tehnikat – reklaamvara. Potentsiaalselt soovimatu programm, mis on loodud selleks, et muuta brauseri sätteid ja suunata inimesi teatud lehtedele, on petturite jaoks täiuslik viis.

Lisaks, sellist tüüpi brauseri pahavara ei ole üksnes iseseisvate rakenduste formaadis, vaid töötab ka erinevate funktsioonide nagu AutoConfigURL ja muude sarnaste skriptide kaudu. Tavakasutaja ei pruugigi tähele panna sellise funktsiooni olemasolu, kuni nende arvutiekraani vallutavad reklaamid.

Ükskõik, kui vältimatu ja võitmatu selline pahavarastrateegia tunduda võib, on viise, kuidas Coinhive Minerist vabaneda või tuvastada arvutisüsteemist mõni muu krüptovaluutat kaevandav skript.

Viisid, kuidas Coinhive Miner tuvastada ja maha laadida

Enne, kui sa üritad Coinhive viiruse süsteemist eemaldada, pea silmas, et kriminaalid mõtlevad uusi krüptokaaperdamise tehnikaid välja pidevalt. Samal ajal, mil pahavarauurijad uuendavad viirusetõrjeid, et kaitsta kogenematuid arvutikasutajaid, uuendavad ka häkkerid oma pahavara. Losvirus.es tiim hoiatab, et inimesed peaksid ka ise kasutama ettevaatusabinõusid, vältimaks krüptovaluuta kaevandamise pahavara:

  • kui sind suunatakse tehnilise toe pettuse lehele, kus soovitatakse helistada Microsofti spetsialistile teatud telefoninumbri vahendusel, sulge veebileht;
  • enne, kui laadid alla Google Play poest mõne uue plugina või rakenduse, loe kasutajate arvustusi;
  • lähtesta brauser, kui sa märkad, et sind suunatakse soovimatutele lehtedele või brauseri taustale ilmub mõni kahtlane hüpikaken;
  • skäneeri brauserit ja süsteemi turvatööriistadega regulaarselt;
  • vaata Task Manageri ning uuri rakendusi, mis kasutavad üle 30% CPU-st.

Lõpetuseks, kui sa kahtlustad, et mõni krüptovaluuta kaevandaja on sinu arvutisse sattunud, skäneeri süsteemi erinevate pahavaraprogrammidega. Proovi programme nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes, et tuvastada ja eemaldada Coinhive kaevandaja ja sellega seonduvad viirused.

Pea silmas, et Coinhive kaevandaja eemaldamine sõltub sellest, milline viirusetõrje sul on. Kui sul on piisavalt tugev viirusetõrje selleks, et tuvastada võltse veebilehte ja võltse koode, oled sa turvaliselt kaitstud. Vastasel korral on mõistlik mõelda uue turvaprogrammi hankimisele.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes