Eemaldage Bitcoin viirus (Eemaldamise juhised) - Aug 2017 uuendus

Bitcoin viiruse eemaldamise juhend

Mis on Bitcoin viirus?

Peamised faktid Bitcoin viiruse kohta

Bitcoin virus

Bitcoin viirus (leitav ka kui BitcoinMiner või Bitcoin Mining viirus) on pahatahtlik Trooja hobune, mille eesmärk on tungida arvutisse ja panna see sooritama keerukaid harjutusi. Selle eest loob viirus selle loojatele bitcoine. Need, kes pole veel sellest terminist kuulnud, peaksid teadma, et Bitcoin on virtuaalne valuuta, mille ühikuid on ringluses enam kui 13 miljonit.

Üks bitcoin on võimalik endale osta 429 USA dollari eest ning võib eeldada, et bitcoini hind tõuseb õige pea suisa 1000 USA dollari kanti. Seega pole üllatav, et enamik usaldusväärseid ettevõtteid on valmis seda valuutat maksevahendina aktsepteerima. Siiski ei ole see valuuta loodud mõne keskpanga poolt, vaid hoopis protsessorimahukaid krüptoarvutusi tegevate arvutite poolt, seega pole üllatav ka see, et petised on hakanud kasutama viiruseid selleks, et illegaalselt luua Bitcoine.

Neist viirustest tuntuimad on CPU Miner ja Vnlgp Miner. Kahjuks on vaevumärgatav see, kui arvuti nakatub Bitcoin viirusega. Ekspertide sõnutsi üritab see pahavara töötada ainult siis, kui kasutaja ei kasuta oma arvutit. Bitcoin pahavara olemasolu on seega võimalik tähele panna oma arvuti kiirust jälgides. On öeldud, et arvuti protsessori kasutus kasvab selle viirusega nakatumise järel märkimisväärselt, seega ärge jätke selliseid muutuseid tähelepanuta. Veenduge, et skanneerite oma arvutit kas FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner viirusetõrje programmiga, et oma arvuti üle kontrollida ja Bitcoin viirusest vabaneda.

Bitcoin virus

Bitcoin väljapressimiseks kasutatav tarkvara: uue generatsiooni Bitcoin viirus

Bitcoin väljapressimiseks kasutatav tarkvara on Bitcoin viiruse väga spetsiifiline versioon, mis on suuteline arvutisse pääsema ilma kasutaja loata ja seejärel kasutaja failid ära krüpteerima. Seda ohtu on tõsiselt võtma hakatud pärast seda, kui see krüpteeris ühe USA meditsiinikeskuse võrgu täielikult ära.

Ometi võib see mõjutada ka lihtsaid koduseid arvuti kasutajaid, jättes nad oma failidest ilma. Olles lõpetanud ohvri failide krüpteerimise, kuvab Bitcoin väljapressimiseks kasutatav tarkvara hoiatussõnumit, paludes ohvril tasuda 1,5 bitcoini suuruse lunaraha. Palun ÄRGE makske seda raha, sest see ei garanteeri seda, et Te oma failid ka tegelikult kätte saate!

Pidage meeles, et Te olete sunnitud tegelema petistega, kes võivad võtta küll Teie raha, kuid jätta Teid samas ilma ka erilisest koodust, mida on tarvis krüpteeritud failide avamiseks. Sellisel juhul peaksite Bitcoin väljapressimiseks kasutatava tarkvara om arvutist eelmaldama programmiga FortectIntego ja failide avamiseks kasutama selliste programmide nagu Photorec ja R-studio abi.

Kuidas on võimalik Bitcoin viirusega nakatuda?

Küberturbeekspertide sõnutsi levib Bitcoin viirus peamiselt Skype’i suhtluskeskkonna kaudu, kuid seda on märgatud ka teiste sotsiaalvõrkude kaudu levimas, seega olge tähelepanelik.

Tavaliselt levib viirus spämmi kaudu, mis väidab järgnevat: „this my favourite picture of you” (“See on mu lemmikpilt sinust”) ja sisaldab samas ka pahatahtlikku faili. Muidugi üritab viirus veenda ohvreid faili arvutisse alla laadima. Kui Te soovite Bitcoin viirust vältida, siis peaksite sellistest sõnumitest eemale hoidma. Kord kui ohver “pildi” juba alla laeb, siis ei lase ta arvutisse mitte ainult pahatahtlikke viiruse osi, vaid võimaldab viirusel pääseda ligi ka kontrolliserverile.

Olles arvutis, muudab Bitcoin viirus nakatunud masina Bitcoini generaatoriks. Samas võib see viirus olla loodud ka nii, et varastab pangaandmed, salvestab klahvivajutused ja laeb sihtmärgiks olevasse arvutisse alla veelgi pahavara. See on põhjus, miks tuleks Bitcoin viirus oma arvutist esimesel võimalusel eemaldada.

Kuidas on võimalik Bitcoin viirust eemaldada?

Kui Te arvate, et Teie arvuti on nakatunud Bitcoin viirusega, siis peaksite seda skanneerima uusima viirusetõrje programmi versiooniga, nagu näiteks FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner. Veenduge selles, et kontrollite süsteemi kohe kui märkate arvuti kiiruses muutusi, sest see on ainus võimalus saada sellest viirusest ilma lisaprobleemideta lahti.

Teiste viiruste ilmumine ja tundlik informatsiooni kadu on oodatav tagajärg arvutis toimivale Bitcoin pahavarale. Need programmid peaksid aitama teostada ka Bitcoin väljapressimiseks kasutatava tarkvara eemaldamist. Siiski on vahel väljapressimiseks kasutatav tarkvara võimeline viirusetõrje programmide poolset eemaldamist blokeerima. Selliste probleemide puhul järgige alljägnevat juhendit:

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Bitcoin viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Bitcoin kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Bitcoin

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Bitcoin eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Bitcoin kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Bitcoin. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Bitcoin eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Bitcoin ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes