Eemaldage AutoLocky (Edasi arendatud juhend)

AutoLocky eemaldamise juhised

Mis on AutoLocky?

Mis on AutoLocky viirus ja kuidas sellega tegelema peaks?

Paistab, et uute lunavara versioonide esilekerkimine ei paista lõppevat. Välja on lastud uus viirus ja seda nimetatakse AutoLocky lunavaraks. Paistab, et see oht on üritanud kasutada kurikuulsa Locky viiruse nime selleks, et paista väga hirmuäratav, õnneks näitab uurimistöö seda, et tegemist on vähem keerulise viirusega. Erinevalt tõeliselt ohtlikest arvutiviirustest on see pahavara programmeeritud Autolt keeles. Mitte üllatavalt ei läinud kaua, kuni arvutieksperdid suutsid selle programmi lahti murda ja luua AutoLocky dekrüpteerija.

See viirus on loodud käituma sarnaselt Locky viirusega. Kui see suudab pääseda ohvri arvutisse, siis hakakb see arvutis leiduvaid isiklikke faile krüpteerima kasutades AES-128 krüptoalgoritmi. Nii nagu Locky, lisab AutoLocky pahavara failide lõppu .locky faililaiendi. See pahatahtlik viirus on suuteline mõjutama laia ampluaad faile, sealhulgas .doc, .txt, .xls, .docx, .doxm, .rar, .jpeg, ja paljusid muid tüüpi faile. Kui Te veel ei teanud, siis muutuvad krüpteeritud failid ligipääsmatuteks, mis tähendab, et neid pole võimalik avada. Seega pakuvad AutoLocky loonud küberkriminaalid lahendust, kasutaja võib oma failid välja osta kindla summa eest, teisisõnu peab kannatanud maksma lunaraha selle eest, et oma failid tagasi saada. See viirus nõuab lunarahana 0,75 bitcoini, mis on ligikaudu võrdne 325 USA dollariga. Siiski, ükskõik kui kallid need failid Teie jaoks ka poleks, siis ei tasuks kiirustada lunaraha maksmisega.

Kui kõik failid on krüpteeritud, siis loob AutoLocky viirus kaks faili: Info.txt ja Info.html, mis pakuvad juhiseid selel kohta, kuidas raha küberkriminaalidele üle kanda. Samal ajal eemaldab see viirus arvutist dekrüpteerimisvõtmed ja saadab need oma juhtimis- ja käsuserveritesse. Oluline on siinjuures see, et erinevalt Locky viirusest on AutoLocky lunavara võimalik dekrüpteerida. See peidab end Locky nime taha selleks, et külvata arvutikasutajate seas hirmu, kui selle nime veebis otsitakse. Teisel lehel on olemas link AutoLocky dekrüpteerija allalaadimislehele. Siiski peate Te enne failide dekrüpteerimist eemaldama AutoLOcky viiruse. Olgu tegemist vähem või rohkem ohtliku lunavaraga, siis alati on tegemist keerulise programmiga ja me ei soovita Teil üritada seda käsitsi eemaldada. Selleks, et viirus oma süsteemist kustutada, peaksite kasutama võimsat viirusetõrje programmi, näiteks sellist nagu FortectIntego.

Kuidas AutoLocky viirus levib?

Kuigi pole täpset informatsiooni selle kohta, kuidas see viirus levib, siis tõsiasi, et see jõuab ohvrite arvutisee PDF-failiks peidetuna, on piisav põhjus uskuda, et see levib nii nagu enamik teisigi lunavaralisi viiruseid. Me eeldame, et see levib spämmkirjade kaudu ja ainus, mida tuleb teha selleks, et vältida AutoLocky rünnakut, on vältuda kahtlaste e-kirjade avamist, mis on saadetud tundmatute indiviidide või ettevõtete poolt. Eriti vältige failide avamist, mis on manustatud selliste e-kirjuade külge ja samuti hoiduge avamast e-kirju, mis jõuavad spämm- ja rämpskaustadesse.

Saamaks teada, kuidas oma faile dekrüpteerida ja AutoLocky’t eemaldada, minge leheküljele 2.

AutoLocky lunavara eemaldamine ja failide dekrüpteerimine

Õnneks on arvutieksperdid suutnud avastada AutoLocky viiruses vea, mis on aidanud neil luua dekrüpteerimisprogrammi. Seega on AutoLocky viiruse ohvriks langenud inimestel võimalik oma andmed turvaliselt dekrüpteerida. AutoLocky dekrüpteerija on allalaetav siit. Palun pidage meeles, et enne dekrüpteerija allalaadimist ja failide taastamist, PEATE Te AutoLocky pahavara arvutist täielikult eemaldama koos kõigi selle komponenetidega, et kindlustada, et see ei paku Teie arvutile tulevikus enam ohtu. Kui Te olete kogenud arvutikasutaja, siis võite üritada AutoLocky eemaldada, allpool toodud eemaldamise juhendi alusel, käsitsi. Siiski soovitame me Teil valida parem ja turvalisem võimalus viirus automaatselt eemaldada. Selleks soovitame me Teil oma arvutisse installeerida FortectIntego viirusetõrje programm, viia läbi täielik süsteemi skanneerimine ja seejärel eemaldada süsteemist vaid mõne klikiga kõik pahatahtlikud failid. Seejärel on võimalik dekrüpteerija abil saada oma failid turvaliselt tagasi. Edu!

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

AutoLocky manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda AutoLocky kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage AutoLocky

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige AutoLocky eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda AutoLocky kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus AutoLocky. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et AutoLocky eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit AutoLocky ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes