Eemaldage Alma Locker viirus (Õpetus)

Alma Locker viiruse eemaldamise juhend

Mis on Alma Locker ransomware-viirus?

Põhjused, miks sa peaksid Alma Locker viiruse eemaldama:

Alma Locker viirus on uus küberoht, mis on hiljuti tekkinud ning liitunud ransomware-viiruste suure perega. Kui CryptXXX, Cerber 2.0 ja muud kurikuulsad krüpteerivad pahavarad on arvutikasutajaid juba mõnda aega kimbutanud, siis see viirus tundub olevat pisut teistsugune. Muidugi on see ransomware-viirus pälvinud IT-ekspertide tähelepanu, ent tavakasutajate jaoks on tegemist tõelise nuhtlusega. Alma Locker viirus tuleks eemaldada nii kiiresti kui võimalik. On avastatud, et viirus kasutab Tor’i servereid. Kui teised sama liiki viirused levivad peamiselt nakatunud e-kirja manuste kaudu, siis see programm kasutab ründetarkvarasid. Kui su arvuti on sattunud rünnaku ohvriks, loe hoolikalt alljärgnevaid meetodeid Alma Locker viiruse eemaldamiseks. Samuti võida sa alla laadida FortectIntego tarkvara toimingu kiirendamiseks.

Näib, et see väljapressimistarkvara on juba end arvutikasutajate kogukonnas ilmutanud. Õneks suutis IT-spetsialist Darien Huss viiruse tuvastada. Ohtu uuritakse endiselt, seega kasutajad, kes ootavad tasuta Alma Locker viiruse dekrüpteerimistööriista valmimist, peavad koguma kannatust. Hetkel arvatakse, et viirus sisaldab mõningaid programmeerimisvigu, mida annaks kasutada viiruse hävitamiseks.Tehnilise külje pealt kasutab see viirus AES-128 algoritmi. Selle tehnika tõttu suudab viirus andmed lukustada. Peale toimingu lõpetamist lisab viirus kõikidele lukustatud failidele ja dokumentidele viietähelise faililaienduse.

Lisaks antakse ohvrile unikaalne identifitseerimiskood. Selle abil on võimalik tasuda lunaraha – selle viiruse korral ei tundu, et programmi loojad on väga ahned, kuna andmete vabastamise eest küsitakse 1 BTC. Igal juhul ei tohiks summat tasuda, kuna pole mitte mingit garantiid, et häkkerid ka tõepoolest annavad sulle su failid tagasi. Mõningatel puhkudel on ransomware-loojad tõepoolest lubadusest kinni pidanud, aga selles ei saa olla kindel.

Alma Locker ransomware-viiruse sihtmärgiks on palju erinevaid faililaienduse. Viirus võib krüpteerida pildifaile, tekstifaile, tabeldusfaile ja muusikafaile. Lühidalt kokku võttes krüpteerib viirus kõik failid, mis võivad sisaldada olulist infot. Viiruse haardest jäävad välja aga mitmed kaustad nagu prügikast, programmifailid, Internet Explorer, Mozilla, Chrome ja veel mõned. See tähendab, et kui sa hoiad oma andmeid kuskil nendes kaustades, on võimalik, et pääsed viiruse rünnakust pisut kergemalt.

Häkkerid pakuvad ohvrile võimalust oma faile lahti muukida, seda Alma Locker Decrypter alla laadimise abil. Hetkel aga tundub, et see programm ei tööta korralikult, kuna selle kasutamisel võid näha hoopis serveri tõrget. Kui viirus on oma töö arvutis ära teinud, jätab see arvutisse Unlock_files_[random_extension].html ja Unlock_files_[random_extension].txt failid, kus on juhendid lunatasu maksmise jaoks.

Kuidas see viirus levib?

Peamiselt kasutab see viirus arvutisse sattumiseks RIG ründetarkvara. Ka see programm on tekkinud üsna hiljuti ning on tänaseks mõjutanud miljonite kasutajate andmeid. Lisaks on see tarkvara seotud SmokeLoader pahavaraga, mis suudab töötada süsteemi tagalas ja laadida alla pahavara sisaldavaid faile. Kui sa arendad oma arvuti turvasüsteeme, on võimalik end kaitsta selliste pahavarade ja troojade vastu. Laadi alla ja installeeri korralikud turvarakendused. Parim kombinatsioon on nii viirusetõrje kui nuhkvaratõrje olemasolu. Nuhkvaratõrje suudab seejuures leida üles nii väiksemaid kui ka tõsisemaid küberohte.

Head uudised! Ohvrid saavad nüüd krüpteeritud andmeid tasuta dekrüpteerida

Head uudised kõigile, kes on langenud Alma Locker ransomware-viiruse ohvriks. Viiruse süsteemist leiti vigu, mis võimaldasid pahavarauurijatel luua täiesti tasuta dekrüpteerimistarkvara Alma Lockeri krüptsiooni lahti muukimiseks. See ransomware-viirus kasutab AES võtit failide krüpteerimiseks ning seda sama võtit saab kasutada failide dekrüpteerimiseks. Tundub, et kurikaelad unustasid parandada ühe vea viiruse kodeeringus – nad saadavad AES võtme HTTP kaudu täiesti selges tekstis ning seega on seda võimalik hõlpsalt avastada. Juhul, kui ohver ei salvesta oma lehitsemisaktiivsust, on võimalik, et dekrüpteerimisvõtme saamine ei ole võimalik. Failide dekrüpteerimise jaoks peab kasutaja laadima alla C# kompilaatori, lisama antud koodi ning käitama selle. Postituse lõpus on failide dekrüpteerimise kohta ka täpsemad juhendid. Kui sul on selle toimingu kohta küsimusi, saada kindlasti meie klienditoele kiri.

Ransomware-viiruse eemaldamise juhised

Kuigi mõnda pahavara võib käsitsi hõlpsalt eemaldada, ei soovita me Alma Locker viirust käsitsi eemaldada. Kuna see küberoht on ka IT-uurijate jaoks omamoodi mõistatus, on väga väike tõenäosus, et käsitsi viiruse eemaldamisel saadab sind edu. Seetõttu soovitame me Alma Locker viiruse eemaldamiseks kasutada võimsat turvaprogrammi nagu FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner. Mõlemad neist eemaldavad viiruse kiirelt. Kahjuks ei suuda kumbki aga su krüpteeritud andmeid vabastada. Selle jaoks võid sa kasutada andmete taastamise tarkvara, seniks, kuni IT-eksperdid töötavad tasuta dekrüpteerija kallal. Peale pahavara täielikku eemaldamist võid sa mõelda andmete taastamisele. Edaspidi hoia kindlasti faile mitmes kohas ning tee neist regulaarselt koopiaid. Kui sul tekib probleeme Alma Locker viiruse eemaldamisega, järgi neid juhiseid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Alma Locker viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Alma Locker kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Alma Locker

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Alma Locker eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Alma Locker kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Alma Locker. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Alma Locker eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Alma Locker. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Nüüd on võimalik oma faile täiesti tasuda dekrüpteerida, kuna pahavarauurijad on avastanud selle viiruse süsteemis vea, mis võimaldas neil luua tasuta programmi failide dekrüpteerimiseks. Seega ei pea sa maksma Alma Locker Decrypter ostmiseks mitte ühtegi Bitcoini.

Kui Teie failid on krüpteeritud Alma Locker poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Kuidas taastada oma faile Windows Previous Versions funktsiooni abil?

Kui sa oled oma arvutis kunagi lubanud System Restore funktsiooni, saad sa nüüd seda kasutada oma failide taastamiseks. See meetod on kasulik üksnes siis, kui sa soovid taastada teatud faile, mitte kõiki. Palun järgi järgnevaid juhendeid: 

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Kuidas dekrüpteerida oma faile tasuta Alma Locker dekrüpteerimisprogrammi abil?

Turvaeksperdid on loonud programmi, mis võimaldab viiruse ohvritel dekrüpteerida oma failid täiesti tasuta. Alma Lockeri poolt krüpteeritud failide dekrüpteerimiseks toimi järgnevalt:

1. Laadi alla usaldusväärne C# kompilaator (tarkvara, mis suudab koostada C# koode).

2. Kopeeri sellel lingil olev kood. 

3. Kleebi kood C# kompilaatorisse ja loo kood. Käita programm. Programm annab vajaliku info failide dekrüpteerimiseks. 

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Alma Locker ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes