Eemaldage Win32.CoinMiner (Eemaldamise juhend) - Jan 2018 uuendus
Win32.CoinMiner eemaldamise juhised
Mis on Win32.CoinMiner?
CoinMiner viirus on endiselt veel aktiivne
CoinMiner viirus aitab kaevandada bitcoine kasutajate arvutites. Tarkvara ise ei ole pahavaraline, kuid seda võib sellena võtta, kuna see satub seadmesse tavaliselt ilma kasutaja otsese nõusolekuta, maskeerudes teise programmi taha. Coin Miner on kübermaailmas tegutsenud alates 2011. aastast.
Õnneks saab CoinMinerit tuvastada enamike turvaprogrammidega, nende seas Windows Defender. Tavaliselt ilmutab see end teavituses trojan:win32/coinminer!bit or win32/coinminer!bit. Kui see pahavara peaks sattuma su operatsioonisüsteemi lähedale, peaks turvaprogramm selle sekundite jooksul blokeerima. Kui sa tahad aga kontrollida, ega see oht sinu arvutis ei pesitse, kasuta kolmandate poolte turvaprogramme nagu RestoroIntego või Malwarebytes, mis aitavad sul CoinMineri ka eemaldada.
Alates selle esimesest versioonist on pahavara ilmunud välja erinevates versioonides. Siin on mõned neist:
- Win32/CoinMiner.EE
- Win32/CoinMiner.DV
- Win32/CoinMiner.BB
Kaevandaja võib arvutisüsteemis avada ka käskluse cgminer.exe. Kuigi kaevandaja ei jäta arvuti töölauale ühtegi nähtavat jälge, saad sa kahtlustada selle olemasolu, kui su seade hakkab halvemini töötama. Süsteemi programmid võivad muutuda aeglaseks või isegi üldse mitte reageerida. Sa võid märgata CoinMineri kirjet Task Manageris. Vahel võib see kasutada enam kui 40% CPU-st.
Seega on aeglane arvutisüsteem üks peamiseid krüptovaluutade kaevandajatega seonduvaid probleeme. Oma arvuti jõudluse parandamiseks ja selle taastamiseks pead sa eemaldama CoinMiner viiruse, et see ei saaks su süsteemi ressursse enam kasutada. Kui sa tahad teada, kuidas see sinu Windowsi sai, loe edasi.
Kaevandajad – need peidavad end brauserilaienduse taga
Krüptovaluuta kaevandamine on pahavaraarendajate uus trend. Suur hulk avastatud brauseripluginaid Chrome'i poes, Google Play rakendustepoes ja Apple poes tõestavad seda väidet. Õnneks saad sa soovimatust tarkvarast eemale hoida, kasutades kaevandamisvastaseid brauserilaiendusi. Ka nende laadimisel tuleks aga olla väga ettevaatlik.
Kui sa uuendad oma viirusetõrjet, suudab ka see blokeerida taoliseid nakkuseid. Kuna häkkerid on pannud oma tähelepanu krüptovaluuta kaevandajatele, mitte tavapahavarale, oleks vale ignoreerida võimalust, et selline kaevandaja võidakse arvutisse toimetada üheskoos lunavaraga – nii saavad petturid oma kasumit duubeldada.
Seega on ülimalt tähtis hoida oma arvutisüsteem uuendatud. Pane tähele, kust sa laadid uusi rakendusi. Tasuta programmid, meediapleierid ja failimuutjad võivad endaga kaasas kanda soovimatuid manuseid, mis peidavad end “Recommended” või “Custom” installeerimissätete taha. Seepärast peaksid sa installeerimisel olema tähelepanelik igal sammul enne, kui vajutad “Install” nuppu.
Win32.CoinMiner mõjutab otseselt sinu PC jõudlust.
Win32.CoinMineri eemaldamine
Uuendatud viirusetõrje blokeerib ohu enne, kui see süsteemi saab tulla. Mõne kasutaja sõnul ei aidanud Windows Defender ja mõni muu kolmanda poole tarkvara neil eemaldada CoinMiner viirust. Sellisel juhul peaksid sa skänneerima arvutit pahavaratõrjega.
Kui krüptovaluuta kaevandaja tuli süsteemi koos mõne trooja või tagauksega, taaskäivita arvuti turvarežiimis Safe Mode ja skänneeri arvutit viirusetõrje ning pahavaratõrjega. Sa võid seda sammu korrata ka tavarežiimis. Need sammud peaksid CoinMineri eemaldama täielikult.
Teile soovitatud
Ära lase valitsusel enda järel nuhkida
Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.
Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.
Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.
Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak
Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.
Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.