Eemaldage Trotux.com viirus (Edasi arendatud juhend) - uuendatud Sep 2016

Trotux.com viiruse eemaldamise juhend

Mis on Trotux.com viirus?

Mida Trotux.com viirus teeb, kui pääseb Teie arvutisse?

Trotux.com viirus ei pruugi välja paista nagu eriti suur oht, vähemasti mitte võrreldes mõnede pahatahtlike küberohtudega, mis internetis ringi liiguvad. Siiski on küberturbeeksperdid välja andnud hoiatuse, et inimesed ei kaotaks oma valvsust, sest siiski on ikka tegemist potentsiaalselt soovimatu programmiga, mis on suuteline omama negatiivset mõju Teie arvutile, seega ei tuleks seda ohtu ignoreerida ka siis, kui see Teie arvuti üle võtnud on. Trotux on suuteline Teie arvutisse lihtsasti ilma Teie loata pääsema. Tegemist on selge indikaatoriga selle kohta, et selle programmi juures on midagi kahtlast. Siiski on salapärane süsteemi kaaperdamine kõigest algus. Nii pea kui Trotux.com on kaaperdamisega valmis saanud, siis hakkab viirus koheselt ründama Teie brauserit ja muudab ära selle seaded. Seega on ootuspärane, et esimene asi, mida Te märkate, kui see viirus on end Teie arvutisüsteemis sisse seadnud, see et Teie brauseris on näha muudatusi. Ärge olge üllatunud, kui ühel päeval oma brauserit avades, avastate, et Teie tavapärase otsimootori asemel on brauseri kaaperdaja. Sellisel juhul peaksite teadma, et see viirus üritab süsteemis püsida nii kaua kui võimalik, muutes Teie DNS-seadeid ja paigaldades arvutisse lisatarkvara nagu tööriistaribad ja laiendused. Trotux.com’i kollaboratsioon teise kaaperdajaga, mida tuntage nime iwatchavi.com all, on veel üks põhjus suhtuda sellesse programmi kahtlusega.

Kui Te arvate, et Trotux.com’i eemaldamine pole Teie aega väärt, siis Te eksite. See hiiliv programm ei pruugi välja paista tõsine, kuid on probleemide põhjustajaks Teie arvutis. Seega, kui Te tõesti ei soovi tegeleda selle ohu eemaldamisega, siis on Teil kõigest tarvis oma süsteemi skanneerida programmiga nagu FortectIntego või mõne muu professionaalse pahavara eemaldava tööriistaga, mis kustutab Trotux viiruse automaatselt.

Lisaks brauseri seadete kaaperdamisele on Trotux.com’i poolne ümbersuunamine üks enim muret tekitavaid omadusi, mida selle programmi juures tähele panna. See otsimootor ei ole väärt seda, et seda usaldada. Kuigi see viirus on tüüpiline brauseri kaaperdaja, siis on ka kasutajaid, kes otsivad võimalusi Trotux reklaamvara eemaldamiseks oma arvutitest. Selle põhjuseks on see, et lisaks kallutatud otsitulemustele loob see viirus ka arvukaid reklaame, mis on suunatud sellele, et suunata kasutajaid varem ettemääratud veebilehtedele selleks, et suurendada nende lehtede külastatavust. Samuti kaaperdab Trotux arvuteid selleks, et Teie üle luurata ja luua veenvamaid ja ahvatlevamaid pakkumisi. Lõppeks jõuate Te ikka nende küsitavate saitideni, mida kaaperdaja soovib promoda. Trotux.com otsimootor on oma brauserist tarvis eemaldada seetõttu, et tegemist on avatud väravaga potentsiaalselt soovimatutele programmidele, mis soovivad Teie arvutisse pääseda.

Kas on võimalik takistada selle viiruse poolset arvuti kaaperdamist?

On olemas arvukalt võimalusi, kuidas takistada arvutiviirustel raalidele ligipääsemist. Siiski on igal küberohtude perekonnal kindlad tüüpmeetodid selleks, kuidas levida. Potentsiaalselt soovimatute programmide nagu Trotux.com puhul on levikumeetodiks tarkvarapaketid. Lühidalt öeldes paigaldatakse PUPid arvutisse ilma kasutaja nõusolekuta. See petturlik turundustehnika on tuntud ka kui “kimbustamine”. Selleks, et vältida potentsiaalselt soovimatu tarkvara arvutisse paigaldamist ilma seda soovimata, tuleb alati lugeda läbi EULA ja muud tarkvara juurde kuuluvad dokumendid. Alla laaditud programmi paigaldades valige installeerimiseks alati isikupärastatud meetod, et vaadata üle kõik tarkvarapaketti kuuluvad programmid ning kahtlaste rakenduste tuvastamisel eemaldage nende paigaldamiseks vajalik lunnike ning jätkake programmi installeerimisega tavalisel kombel. Kahjuks tuleb juhul, kui brauseri kaaperdaja on Teie arvutisse juba pääsenud, Trotux eemaldada ilma aega viitmata.

Mida tuleb teada Trotux.com eemaldamise kohta?

On olemas kaks võimalust potentsiaalselt soovimatute programmide nagu Trotux pagendamiseks nakatunud arvutist. Kogenumad kasutajad teevad seda tavaliselt käsitsi. Siiski, kui Te pole varasemalt tegelenud viiruste eemaldamisega, soos võib Trotux.com eemaldamine paista küllaltki keerulise protsessina. Õnneks on võimalik see nakkus oma arvutist eemaldada ka käsitsi. Tunnustatud viirusetõrje utiliitidega on võimalik viirus arvutist eemaldada kõigest mõne klikiga. Lisaks sellele skanneerib tarkvara kogu Teie arvutit selleks, et tuvastada muu pahavara, mis potentsiaalselt end Teie arvutis peidab. Sellest hoolimata, kui Te soovite Trotux.com’i käsitsi eemaldada, siis tutvuge selles artiklis leiduvate juhistega selleks, et vältida võimalikke viiruse eemaldamise käigus tehtavaid vigu. Kui Te seisate silmitsi ükskõik millise probleemiga, kui Te Trotuxit eemaldada soovite, siis ärge kahelge, kas meiega ühendust võtta ja meie anname endast parima, et sellest klammerduvast viirusest lahti saada.

Kuidas teha DNS-seaded korda?

Nii nagu oleme varasemalt juba mainitud, siis võib see brauseri kaaperdaja üritada Teie DNS-seadeid rikkuda. Kui Te soovite veenduda selles, et Teie seaded on korras, siis järgige neid samme kohe pärast Trotuxi eemaldamist:

 1. Minge kohta: “Kontrollpaneel” -> “Võrk ja internet” -> “Võrgu- ja jagamiskeskus” -> “Muuda adapteri seadeid” (“Control Panel”-> “Network and Internet” -> “Network and Sharing Center”-> “Change Adapter Settings”). Siin peaksite tuvastama oma aktiivse internetiühenduse.
 2. Parema klahviga klikake sellel valikul ja valige “Omadused” (“Properties”).
 3. Otsige üles “Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)” (“Interneti protokolli versioon 4 (TCP/IPv4”), valige see ja klikake “Omadustel” (“Properties”) veel üks kord.
 4. Kui “Omadused” (“Properties”) aken ekraanile ilmub, siis veenduge, et valitud on valikud “Saage IP-aadress kätte automaatselt” ja “Saage DNS-serveri aadress kätte automaatselt” (“Obtain an IP address automatically”, “Obtain DNS server address automatically!”) on valitud. Nii nagu me oleme juba varasemalt hoiatanud, siis Trotux võib üritada neid seadeid muuta.
 5. Muutuste salvestamist vajutage “OK”.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Trotux.com viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Trotux.com süsteemidest Windows

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Trotux.com ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Trotux.com või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'

Eemaldage Trotux.com süsteemist Mac OS X

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Trotux.com või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Trotux.com Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Trotux.com ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Trotux.com eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Trotux.com Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Trotux.com ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Trotux.com eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Trotux.com Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Trotux.com või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Trotux.com eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Trotux.com registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes