Eemaldage Arena viirus (Eemaldamise juhend) - Oct 2017 uuendus

Arena viiruse eemaldamise juhend

Mis on Arena lunavaraviirus?

Arena pahavara ilmus välja uues vormis

Arena lunavara teade FILES ENCRYPTED.txt

Arena lunavara on uus pahavaraline krüptoviirus. Selle tehnilised andmed suunavad otse Dharma lunavara poole. Pärast ohvri arvutisse sattumist kodeerib see failid tugeva kirjega ja märgib kõik failid ära laiendusega .id-[ID][email protected]].arena. Kui viirus on lõpetanud süsteemi skänneerimise ja andmete rikkumise, loob see faili nimega FILES ENCRYPTED.txt

Nimetatud faili tuntakse kui “lunarahateadet”. Sellise faili loovad lunavara tüüpi viirused selleks, et informeerida ohvreid krüpteerimisest ja anda infot ainsa andmete taastamise viisi kohta – lunaraha maksmise kohta.

Arena viiruse autorid tahavad, et ohver ostaks Bitcoine ja kannaks need autorite Bitcoini rahakotti. Siin on lunarahateate sisu:

all your data has been locked us
You want to return?
write email [email protected]

Petturid lubavad anda dekrüpteerimiseks võtme ja tööriista kohe, kui makse on jõudnud nende Bitcoini rahakotti. Kahjuks ütleb aga Zondervirus.nl tiim, et neid kurjategijaid ei tasuks usaldada, seega võid sa ikkagi pärast lunaraha maksmist olla kimpus krüpteeritud .arena failidega, ilma viisita neid lahti muukida.

Lunaraha maksmise asemel peaksid sa keskenduma Arena pahavara eemaldamisele. Soovitame selle jaoks kasutada pahavaratõrjet, kuna see on kõige lihtsam ja turvalisem viis lunavara eemaldamiseks.

Lunavara eemaldamine on keeruline ülesanne, mis on jõukohane vaid edasijõudnud IT-spetsialistidele ja pahavarauurijatele, seega sa ei tohiks proovida Arena faililaienduse viirust omal käel eemaldada.

Omapäi eemaldades võid oma arvutit veelgi rohkem kahjustada või muuta oma andmed kasutuks rämpsuks. Viiruse eemaldamiseks valmista oma arvuti ette, taaskäivitades see režiimis Safe Mode with Networking (vaata allpool olevaid juhiseid) ja kasuta tarkvara nagu FortectIntego või Malwarebytes selleks, et tuvastada ja eemaldada oht.

Arena lunavaraviirusArena lunavaraviirus on pahavaraline programm, mis krüpteerib arvutis olevaid andmeid, et küberkurjategijad saaksid nõuda ohvrilt lunaraha andmete taastamise eest (dekrüpteerimisvõtme saatmise eest).

CryptoMix Arena pahavara seguneb Crysis viiruseperega

Uue õppeaasta algus tõi näiliselt inspiratsiooni ka pahavara loojatele. Huvitaval kombel ühendasid jõud kahe tuntud pahavarapere – Crysis/Dharma ja CryptoMix – arendajad ning tekitasid IT-uurijatele omamoodi suure pähkli.

Arendajad lõid kaks uut versiooni oma põhiviirustest. Mõlemad lisavad failidele aga .arena faililaienduse. Hoolimata sellest on võimalik neid eristada. Crysis lisab .id-[id].[email].arena tüüpi laienduse, CryptoMixi versioon nimetab faili ümber numbritega ja lisab juurde .arena laienduse.

Ka kontaktandmed on erinevad. Crysis variant viitab kontaktandmetes e-posti aadressitele [email protected] ja [email protected] ning CryptoMixi Arena viitab [email protected] aadressile. Lisaks on hiljutine versioon palju tülikam kui varasemad versioonid, kuna see versioon kustutab ära ka varikoopiad.

Kasutajaliidesele lisaks poetab Crysise versioon arvutisse faili nimega FILES ENCRYPTED.txt, kus on lühike teade, milles palutakse kurjategijaga ühendust võtta. Rivaal kasutab _HELP_INSTRUCTION.TXT faili, et anda edasi lunarahanõue. Hetkel ei ole saadaval kummagi jaoks dekrüpteerijat. Sa saad andmeid taastada koopiate abil. Ükskõik kas su arvuti on nakatunud Dharma või CryptoMix Arenaga, eemalda viirus ja proovi andmeid taastada alles siis.

Dharma versiooni levimisviisid

Kurikuulus lunavarapere kasutab teadatuntult viiruse levitamiseks pahavaralisi e-kirju, mis saadavad manusega faili. Kui ohver avab nakatunud faili, potsatab Dharma arvutisüsteemi ja hävitab kasutaja failid keeruka krüptsiooniga.

Paraku on võimalik seda toimingut taastada üksnes dekrüpteerimisvõrme abil. Sellega ei ole mitte mingit viisi failide taastamiseks.

Sa ei tohiks süüdistada turvaeksperte, kuna nad pole loonud dekrüpteerijat – krüpteerimine on äärmiselt turvaline meetod failide kaitsmiseks ning seda kasutatakse selleks, et hoida saladuses riiklikul tasandil olulisi faile. Tavaliselt teab seda, kuidas faile dekrüpteerida ainult see, kes need failid krüpteeris.

Dharma versioonid nagu Arena lunavara võivad su süsteemi tungida ka üheskoos ebaseaduslike allalaadimistega – näiteks muugitud tarkvara kaudu – või ründevara kaudu, mis on paigutatud nakatunud veebilehtedele.

Arvuti kaitsmiseks kasuta pahavaratõrjet, loo andmetest koopiaid ja ära unusta programme uuendada. Sa ei tohiks viivitada ka Windowsi uuendustega, ükskõik kui tüütud need sulle ka ei tundu.

Eemalda Arena lunavara

Oleme loonud juhised, kuidas Arena viirus turvaliselt eemaldada. Esmalt pead sa valima viiruse eemaldamiseks sobiva tarkvara. Kui sul on juba arvutis turvaprogramm, käivita oma arvuti uuesti režiimis Safe Mode with Networking, laadi viirusetõrje või pahavaratõrje uuendused ja lase sellel süsteemi korralikult skänneerida.

Kui sul ei ole veel turvaprogrammi, võid selle endale alla laadida pärast seda, kui oled turvarežiimis arvuti taaskäivitanud. Kasuta Arena lunavara eemaldamiseks usaldusväärset tarkvara.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Arena viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Arena kasutades Safe Mode with Networking

Eemalda Arena lunavara – järgi neid turvaekspertide nippe.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Arena

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Arena eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Arena kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Arena. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Arena eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Arena. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud Arena poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Taasta failid varikoopiate abil

Kasuta tarkvara nagu ShadowExplorer, et taastada .arena failid. Kui viirus ei eemaldanud su arvutist varikoopiaid, saadki kasutada seda tarkvara. Juhul, kui viirus eemaldas juba varikoopiad arvutist, siis paraku see tööriist ei aita.

 • Laadige alla Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Järgige Shadow Explorer paigaldusviisardit ja installeerige see rakendus oma arvutisse;
 • Käivitage progtamm ja valige vasakust ülemisest nurgast avanevast rippmenüüst oma krüpteeritud andmetega ketas. Vaadake seda, millised kaustad seal olemas on;
 • Klikkige parema hiireklahviga kaustal, mida soovite taastada ja valige “Export”. Te võite samuti valida, kuhu Te selle kausta taastada soovite.

Hetkel ei ole saadaval ühtegi tööriista, mis suudaks avada .arena faililaiendusega failid

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Arena ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes