Raskusaste:  
  (67/100)

Eemaldage WhatsApp viirus (Eemaldamise juhised) - Jan 2020 uuendus

Ugnius Kiguolis poolt - - | Liik: Pahavara

WhatsApp viiruste ja pettuste rohkus

WhatsApp virus

WhatsApp viirus on tarkvaraliik, mis on loodud eesmärgil kasutada kurjasti ära WhatsApp rakenduse kasutajat. Originaalne rakendus ise EI OLE viirus, kuid selle nime või selle platvormi võivad kasutada pahatahtlikud kolmandad pooled, et manipuleerida pahaaimamatuid kasutajaid endale Troojat laadima  või oma konfidentsiaalseid andmeid jagama.

Tüüpiliselt installeeritakse taoliseid programme nakatunud seadmesse lisakomponentidena; seepärast ei piisa probleemi lahendamiseks üksnes arvutist WhatsAppi eemaldamisest. 

WhatsApp on populaarne tasuta sõnumirakendus, mis sobib “iPhone,” “Android,” “BlackBerry,” “Windows” ja teiste mobiilsete operatsioonisüsteemidega. Hetkel ületab selle kasutajate hulk 1.2 miljardit kasutajat , seega pole mingi ime, et petturid ja pahavarade loojad otsivad võimalusi, kuidas sellest kasu lõigata. 

Programmi koodis olevad turvaaugud ei aita samuti sugugi kaasa.

Selle aasta alguses avastas California ülikooli uurija Tobias Boalter tagaukse, mis võimaldas rakendusele autoriseerimata ja jälgimatult ligi pääseda. See nõrkus võimaldas dekrüpteerida turvalist sõnumikrüpteeringut, mistõttu said häkkerid võimaluse lugeda ohvrite vestluseid .

Muidugi parandati see viga kiiresti, kuid kas on mingeid garantiisid, et selline juhtum ei kordu tulevikus?

Isegi, kui WhatsApp tegeleb oma turvaprobleemidega, on rohkelt muid viise, kuidas rakendust kasutada pahavaralistel eesmärkidel. 
Selles artiklis tutvustame mõningaid hetkel aktiivseid ohtusid, üritame lahti harutada, kuidas need jõuavad seadmesse ning jagame infot ka WhatsApp viiruse eemaldamise valikute kohta. Kui sa oled Androidi seadme kasutaja, leiad sa kasulikku informatsiooni ka Androidi viiruse eemaldamise juhisest.

WhatsApp viiruse illustratsioon
WhatsApp viirusel on mitmeid vorme ja suuruseid. Ülalpool toodud pildil näed mõnda viiruse versiooni näidet.

WhatsApp viiruse versioonid

WhatsApp GhostCtrl viirus

GhostCtrl on Trooja, mis võib maskeeruda mitmeteks erinevateks programmideks, nende hulgas WhatsApp. Pärast installeerimist võtab võlts WhatsApp rakendust seadme üle kontrolli. Häkkerid võivad hakata koguma igasugust soovitud informatsiooni, olgu nendeks kõnelogid, tekstisõnumid, kontaktinimekirja numbrid, telefoni GPS asukoh või veebis lehitsemise ajalugu.

Kõigele lisaks on GhostCtrl võimeline lubama/keelama telefoni mikrofoni ja kaamera, mis tähendab, et sinu järel võidakse luurata nii veebis kui päriselus.

See võlts äpp näeb välja nagu tavaline WhatsApp rakendus. Seepärast võib olla selle tuvastamine keeruline ning seetõttu tuleks ka alati rakendusi laadida üksnes usaldusväärsetest allikatest.

WhatsApp häälsõnumi Trooja viirus

Kui sa said WhatsAppilt oma e-postile teate häälsõnumi kohta, oled sa kõige tõenäolisemalt petturite sihtmärk. Selliste rämpskirjade teemareal on tavaliselt kirjas “Missed voicemail,”  ehk “vastamata häälsõnum” ning kirjas endas on võlts informatsioon selle kohta, millal sõnum saadet ning link, mille kaudu peaks väidetavalt seda mängida saama.

Paraku ei vii aga “Play” nupu vajutamine sind mitte kuhugi mujale kui üksnes pahavaralisele veebilehele, kus kurjategijad üritavad sind peibutada laadima pahavaralisi programme nagu näiteks Browser 6.5.

Taolised programmid on tõenäoliselt nakatunud ka lunavara või teiste sarnaste viirustega, seega peaksid sa olema ülimalt ettevaatlik!

WhatsApp Gold pettus

WhatsApp virus

Tegemist on järjekordse pettuseskeemiga, mis on loodud selleks, et trikitada kasutajaid alla laadima pahavaralise tarkvara, mis on end maskeerunud uueks WhatsAppi funktsiooniks.

Konkreetselt rääkides, siis petturid on levitanud sõnumeid, milles ergutatakse ohvreid uuendama oma kontot ja hankima WhatsApp Gold premium versiooni. Probleem seisneb selles, et sellist versiooni ei ole olemas.

Kui kasutajad klõpsavad sõnumis oleval lingil, suunab see neid kohe pahavara täis olevatele lehtedele ning see tekitab suure riski, et kasutaja seade nakatub mõne viirusega.

WhatsApp prooviversiooni pettus

Sarnaselt eelnevalt mainitud pettusele põhineb WhatsApp prooviversiooni pettus kasutajatele võltside sõnumite saatmises, kus väidetakse, et nende üheaastane WhatsAppi prooviversioon on lõppenud ning kasutaja peab tegema tellimuse oma kasutuse jätkamiseks.

Selle võltsi pakkumise ahvatlevamaks muutmise jaoks suunavad petturid ohvreid “kliendiportaali”, kus peaks saama sisse logida oma WhatsAppi kasutajatunnustega. 

Ohvritel palutakse seejärel sisestada oma pangaandmed, et osta igakuine või iga-aastane teenuse tellimus.

Muidugi satub esitatud info aga petturite kätte, kes võivad sinult välja petta meeletuid summasid teenuse eest, mida ei eksisteeri.

WhatsApp virus

Viiruste levimine nutitelefonis

On mitmeid erinevaid viise, kuidas su seade võib nakatuda WhatsApp viirusega:

  • Kui klõpsad nakatunud reklaamil või lingil internetis surfamise ajal
  • Kui laadid rakendused arvutisse allikatest väljaspool ametlikke rakendusepoode
  • Kui saad pahavaralise lingi WhatsAppi rakenduse siseselt
  • Kui saad rämpskirja, mis sisaldab pahavaralist linki

Turvalisuse tagamiseks pead sa õppima, kuidas olla internetis skeptilisem. Ära kiirusta kahtlastel linkidel klõpsamisega, hoia eemale kummalistest reklaamidest, ole e-kirja manuste avamisel ettevaatlik ja pea meeles, et WhatsApp ei võta sinuga kunagi ühendust rakenduse väliselt. Kui see peaks juhtuma, on tõenäoliselt tegemist pettusega.

WhatsApp viiruse eemaldamine

Sõltuvalt viiruse tüübist on võimalik, et pead WhatsApp viiruse seadmest eemaldamiseks rakendama erinevaid tehnikaid.
Mõnel juhul piisab, kui eemaldad parasiidi viirusetõrje tarkvaraga nagu Reimage Reimage Cleaner , samas mõne teise pahavara korral pead pisut rohkem vaeva nägema. On võimalik, et pead lähtestama telefoni algsätted ja rakenduse uuesti installeerima selleks, et WhatsApp viirus täielikult eemaldada.

Vaata viiruse eemaldamise jaoks kasulikke nippe Android viiruse eemaldamise juhendist.

Sa saad viiruse põhjustatud kahjud automaatselt eemaldada järgnevate programmide abiga: Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Me soovitame neid rakendusi, kuna need tuvastavad potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning kõiki nendega seonduvaid faile.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage Cleaner Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage Reimage Cleaner abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage Reimage Cleaner programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Free scanner allows you to check your system for damaged and corrupted files. If you need to fix them, you may need to purchase the licensed version of Reimage Reimage Cleaner.

WhatsApp viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-whatsapp-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes