Raskusaste:  
  (67/100)

WhatsApp viirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Ugnius Kiguolis poolt - - | Liik: Pahavara

WhatsApp viiruste ja pettuste rohkus

WhatsApp virus

WhatsApp viirus on tarkvaraliik, mis on loodud eesmärgil kasutada kurjasti ära WhatsApp rakenduse kasutajat. Originaalne rakendus ise EI OLE viirus, kuid selle nime või selle platvormi võivad kasutada pahatahtlikud kolmandad pooled, et manipuleerida pahaaimamatuid kasutajaid endale Troojat laadima  või oma konfidentsiaalseid andmeid jagama.

Tüüpiliselt installeeritakse taoliseid programme nakatunud seadmesse lisakomponentidena; seepärast ei piisa probleemi lahendamiseks üksnes arvutist WhatsAppi eemaldamisest. 

WhatsApp on populaarne tasuta sõnumirakendus, mis sobib “iPhone,” “Android,” “BlackBerry,” “Windows” ja teiste mobiilsete operatsioonisüsteemidega. Hetkel ületab selle kasutajate hulk 1.2 miljardit kasutajat , seega pole mingi ime, et petturid ja pahavarade loojad otsivad võimalusi, kuidas sellest kasu lõigata. 

Programmi koodis olevad turvaaugud ei aita samuti sugugi kaasa.

Selle aasta alguses avastas California ülikooli uurija Tobias Boalter tagaukse, mis võimaldas rakendusele autoriseerimata ja jälgimatult ligi pääseda. See nõrkus võimaldas dekrüpteerida turvalist sõnumikrüpteeringut, mistõttu said häkkerid võimaluse lugeda ohvrite vestluseid .

Muidugi parandati see viga kiiresti, kuid kas on mingeid garantiisid, et selline juhtum ei kordu tulevikus?

Isegi, kui WhatsApp tegeleb oma turvaprobleemidega, on rohkelt muid viise, kuidas rakendust kasutada pahavaralistel eesmärkidel. 
Selles artiklis tutvustame mõningaid hetkel aktiivseid ohtusid, üritame lahti harutada, kuidas need jõuavad seadmesse ning jagame infot ka WhatsApp viiruse eemaldamise valikute kohta. Kui sa oled Androidi seadme kasutaja, leiad sa kasulikku informatsiooni ka Androidi viiruse eemaldamise juhisest.

WhatsApp viiruse versioonid:

WhatsApp GhostCtrl viirus

GhostCtrl on Trooja, mis võib maskeeruda mitmeteks erinevateks programmideks, nende hulgas WhatsApp. Pärast installeerimist võtab võlts WhatsApp rakendust seadme üle kontrolli. Häkkerid võivad hakata koguma igasugust soovitud informatsiooni, olgu nendeks kõnelogid, tekstisõnumid, kontaktinimekirja numbrid, telefoni GPS asukoh või veebis lehitsemise ajalugu.

Kõigele lisaks on GhostCtrl võimeline lubama/keelama telefoni mikrofoni ja kaamera, mis tähendab, et sinu järel võidakse luurata nii veebis kui päriselus.

See võlts äpp näeb välja nagu tavaline WhatsApp rakendus. Seepärast võib olla selle tuvastamine keeruline ning seetõttu tuleks ka alati rakendusi laadida üksnes usaldusväärsetest allikatest.

WhatsApp häälsõnumi Trooja viirus

Kui sa said WhatsAppilt oma e-postile teate häälsõnumi kohta, oled sa kõige tõenäolisemalt petturite sihtmärk. Selliste rämpskirjade teemareal on tavaliselt kirjas “Missed voicemail,”  ehk “vastamata häälsõnum” ning kirjas endas on võlts informatsioon selle kohta, millal sõnum saadet ning link, mille kaudu peaks väidetavalt seda mängida saama.

Paraku ei vii aga “Play” nupu vajutamine sind mitte kuhugi mujale kui üksnes pahavaralisele veebilehele, kus kurjategijad üritavad sind peibutada laadima pahavaralisi programme nagu näiteks Browser 6.5.

Taolised programmid on tõenäoliselt nakatunud ka lunavara või teiste sarnaste viirustega, seega peaksid sa olema ülimalt ettevaatlik!

WhatsApp Gold pettus

Tegemist on järjekordse pettuseskeemiga, mis on loodud selleks, et trikitada kasutajaid alla laadima pahavaralise tarkvara, mis on end maskeerunud uueks WhatsAppi funktsiooniks.

Konkreetselt rääkides, siis petturid on levitanud sõnumeid, milles ergutatakse ohvreid uuendama oma kontot ja hankima WhatsApp Gold premium versiooni. Probleem seisneb selles, et sellist versiooni ei ole olemas.

Kui kasutajad klõpsavad sõnumis oleval lingil, suunab see neid kohe pahavara täis olevatele lehtedele ning see tekitab suure riski, et kasutaja seade nakatub mõne viirusega.

WhatsApp prooviversiooni pettus

Sarnaselt eelnevalt mainitud pettusele põhineb WhatsApp prooviversiooni pettus kasutajatele võltside sõnumite saatmises, kus väidetakse, et nende üheaastane WhatsAppi prooviversioon on lõppenud ning kasutaja peab tegema tellimuse oma kasutuse jätkamiseks.

Selle võltsi pakkumise ahvatlevamaks muutmise jaoks suunavad petturid ohvreid “kliendiportaali”, kus peaks saama sisse logida oma WhatsAppi kasutajatunnustega. 

Ohvritel palutakse seejärel sisestada oma pangaandmed, et osta igakuine või iga-aastane teenuse tellimus.

Muidugi satub esitatud info aga petturite kätte, kes võivad sinult välja petta meeletuid summasid teenuse eest, mida ei eksisteeri.

Viiruste levimine nutitelefonis

On mitmeid erinevaid viise, kuidas su seade võib nakatuda WhatsApp viirusega:

  • Kui klõpsad nakatunud reklaamil või lingil internetis surfamise ajal
  • Kui laadid rakendused arvutisse allikatest väljaspool ametlikke rakendusepoode
  • Kui saad pahavaralise lingi WhatsAppi rakenduse siseselt
  • Kui saad rämpskirja, mis sisaldab pahavaralist linki

Turvalisuse tagamiseks pead sa õppima, kuidas olla internetis skeptilisem. Ära kiirusta kahtlastel linkidel klõpsamisega, hoia eemale kummalistest reklaamidest, ole e-kirja manuste avamisel ettevaatlik ja pea meeles, et WhatsApp ei võta sinuga kunagi ühendust rakenduse väliselt. Kui see peaks juhtuma, on tõenäoliselt tegemist pettusega.

WhatsApp viiruse eemaldamine:

Sõltuvalt viiruse tüübist on võimalik, et pead WhatsApp viiruse seadmest eemaldamiseks rakendama erinevaid tehnikaid.
Mõnel juhul piisab, kui eemaldad parasiidi viirusetõrje tarkvaraga nagu Reimage, samas mõne teise pahavara korral pead pisut rohkem vaeva nägema. On võimalik, et pead lähtestama telefoni algsätted ja rakenduse uuesti installeerima selleks, et WhatsApp viirus täielikult eemaldada.

Vaata viiruse eemaldamise jaoks kasulikke nippe Android viiruse eemaldamise juhendist.

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara WhatsApp nende programmide abiga: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara WhatsApp viirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara WhatsApp viirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes

WhatsApp viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-whatsapp-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes