Eemaldage COM surrogate viirus (Eemaldamise juhend) - Mar 2018 uuendus

COM surrogate viiruse eemaldamise juhend

Mis on COM surrogate viirus?

COM surrogate viiruse ülevaade

COM surrogate protsess tegutsemas

COM surrogate viirus (tuntud ka kui Dllhost.exe 32 COM surrogate viirus) on Trooja hobu, mida on mõnda aega juba aktiivselt levitatud. See pahavara muudab ohvri operatsioonisüsteemi sätteid ja hakkab toime panema ohtlikke tegevusi. Selle pahavara põhifunktsioon on end peita legitiimse Windowsi protsessi nime taha. Dllhost.exe 32 COM surrogate on tuntud kui oluliselt vajalik protsess, mis aitab mõningatel Windowsi operatsioonisüsteemi teenustel ja protsessidel töötada.

Tavaliselt annab see kasutajaliides tarkvaraarendajatele võimaluse luua COM objekte, mis liidavad end erinevate programmide külge ning laiendavad neid. Lihtsamini öeldes, COM objekti kasutatakse näiteks selleks, et luua kaustas olevate failide pisipilt ning muid pealtnäha märkamatuid protsesse. Liidese erilise ja mitmekülgse eesmärgi tõttu ei pruugi kasutaja märgata, et midagi on valesti ning ei pruugi eristada originaalset ja viiruslikku versiooni.

Nagu mitmed teised Troojad, üritab pahavara varastada ohvri isikuandmeid ja muid andmeid, mis on arvutisse salvestatud. Sellised Troojad võivad kaasa tuua ka teiste viirustega nakatumise, anda küberkurjategijatele kaugjuhtimise kaudu ligipääsu ja tuua kaasa muid arvuti toimimisega seonduvaid probleeme. Sa saad kahtlustada, et arvutisse on pääsenud COM surrogate pahavara, kui süsteem on aeglane või jookseb kokku või sul on probleeme Microsoft Office'i, Notepadi ja teiste programmide kasutamisel.

Sa võid ka märgata, et arvutisse on ilmunud kahtlaseid programme ja sinu brausimissessiooni segavad kahtlastele veebilehtedele ümbersuunamised. Paljud teised arvutiviirused võivad aga toimida täpselt samamoodi. Seega, kui sa märkad oma Task Manageris mõnda tundmatut ja kahtlast protsessi, peaksid sa mõtlema COM surrogate'i eemaldamisele. Kasuta meie nõuannet ja skänneeri oma arvutit FortectIntego või mõne teise usaldusväärse pahavaratõrjega.

Kuna trooja viirus suudab jäljendada legitiimset protsessi, peaksid sa õppima, kuidas eristada ehtsat versiooni pahavaralisest:

  • Olenevalt Windows OS versioonist peaks originaalfail asuma kataloogis c:\windows\system32 või c:\winnt\system32;
  • Viirus kasutab tohutult palju CPU-d, samas reaalse protsessi kasutus on märksa madalam;
  • Kui Task Manageris on suur hulk dllhost.exe *32 kirjeid, viitab ka see asjaolule, et arvuti on nakatunud COM surrogate viirusega.

Kui sinu seade nakatus selle pahavaraga, ei tohiks sa seda proovida ise peatada. Käsitsi eemaldades võid kogemata eemaldada olulised failid ning see võib sinu arvutit tõsiselt kahjustada.

Seetõttu tuleks kasutada viiruse- või pahavaratõrjet ning lasta sellel eemaldada COM surrogate viirus oma arvutist.

COM surrogate viiruse näideCOM surrogate viirus on ohtlik trooja viirus, mis teeskleb end olevat oluline Windowsi protsess.

Trooja versioon levib petturlike veebilehtede kaudu

Pahavaralise protsessi loojad levitavad seda pahavaraliste veebilehtede kaudu, mis võivad promoda ehtsate rakenduste võltse uuendusi. Seetõttu tõmmatakse kasutaja õnge ja meelitatakse laadima alla nakatunud fail, kuna see näib välja sarnane ehtsa programmiga. Sa ei tohiks kunagi kasutada ka illegaalseid allalaadimisvõimalusi, sest kurjategija kasutavad neid tihti selleks, et levitada troojasid või muid ohtlikke nakkuseid.

Kui sellest kõigest ei piisa veel, siis Lesvirus.fr analüütikud märkasid, et mõned ohvrid nakatusid rämpskirjade kaudu, mis saadeti DHL-i või FedEx-i kullerfirmade nime alt. Teemareal oli kirjas, et pakki ei saadud kohale toimetada ning kirjaga oli kaasas manus lisainfoga. Kui kasutaja avas manuse, sattus Trooja arvutisse ja alustas oma pahavaralist tegevust.

Kui sa tahad end hoida turvaliselt, peaksid sa vältima illegaalseid veebilehti, ignoreerima kahtlaseid e-kirju, sa ei tohiks kunagi alla laadida potentsiaalselt nakatatud manuseid ja peaksid sulgema kõik eksitavad reklaamid, mis võivad välja ilmuda internetis lehitsemise ajal.

Kui sa näed reklaami, mis pakub võimalust uuendada oma Flash Player, FLV Player või mõni muu programm, peaksid sa selle sulgema. Kui sa kahtled selle osas, kas peaksid uuendama programmi, külasta ametlikku kodulehte. Nagu me oleme ka öelnud, siis sa ei tohiks kunagi jätta COM surrogate viirust niisama oma arvutisse. Kui sul on isegi õhkõrn kahtlus, kasuta allpool olevaid nõuandeid ja paranda oma arvuti.

Õige viis, kuidas eemaldada COM surrogate viirus

Kui sa tahad kaitsta oma delikaatseid isikuandmeid nagu näiteks sisselogimisandmeid, krediitkaardi andmeid, paroole ja muud taolist, siis peaksid sa COM surrogate viiruse eemaldamiseks kasutama usaldusväärset turvaprogrammi. Pea meeles, et kui sa eemaldad originaalse Windows faili, võid sa oma operatsioonisüsteemi tõsiselt vigastada, seega ära ürita probleemi käsitsi lahendada.

See on peaaegu võimatu.

Kui sa üritad seda viirust käsitsi eemaldada, võid sa teha tohutu vea ja kustutada ära vale faili. Asjatute vigade vältimiseks kasuta COM surrogate eemaldamiseks professionaalseid programme. Soovitame skänneerida süsteemi ühega allpool näha olevatest programmidest.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes