Eemaldage Cerber 4.1.0 viirus (Eemaldamise juhend)

Cerber 4.1.0 viiruse eemaldamise juhend

Mis on Cerber 4.1.0 lunavaraviirus?

Cerber lunavaraviirustele ei tulegi lõppu? Cerber 4.1.0 lööb laineid

Nagu võid juba aimata on Cerber 4.1.0 viirus kurikuulsa Cerber viiruse sarja järjekordne liige. Küberkurjategijad otsustasid internetikogukonda üllatada topeltrünnakuga, kuna 4.1.0 versioonile järgnes koheselt ka uuendus 4.1.1. Näib, et selle küberkatku loojatel pole mõtteski inimesi veel laastava viiruse haardest vabastada. Kuu aega tagasi uuendas Cerber ka faililaiendusi. Kui selle lunavaraviiruse varasemad versioonid lisasid failidele laienduse .cerber2 ja .cerber3, siis kõige hiljutisem versioon lisab kõikidele rikutud failidele 4-kohalise numbri faililaienduseks. Kui see viirus ründas ka sinu seadet ja su andmed on juba ligipääsmatuks muudetud, tõmba hetk hinge ning eemalda Cerber 4.1.0 oma arvutist. Selle toimingu hõlbustamiseks võid kasutada FortectIntego tarkvara.

Tegemist on ilmselt ühe kõige kiiremini leviva küberohuga. Võrreldes teiste küberohtudega nagu CryptoWall, mis on mitu aastat vana, nägi Cerberi esimene versioon ilmavalgust alles märtsis. Toona oli tegemist lunavaraviirusega, mis võttis sihikule üksnes teatud riigid ning pahavara aktiveerimiseks oli vaja teha arvutile taaskäivitus. Viimaste kuude jooksul on see oht aga arenenud niivõrd tohutu kiirusega, et IT-spetsialistidel on käed-jalad tööd täis üksnes viiruse hiljutisemate versioonidega kursis olemisega. Üheskoos taas hoo sisse saanud Locky viirusega, arvatakse, et Cerber lunavaraviirus on peale Locky ja CryptoWall’i viirust maailma kolmas kõige ohtlikum arvutiviirus. Viimane versioon ei lisa failidele konkreetset faililaiendust, vaid märgib need hoopis numbrikoodiga või ei lisa üldse laiendust. Siiski jätab viirus ohvri arvutisse README.hta faili, mille sisu on järgnev:

You documents, photos, databases and other important files have been encrypted!
To decrypt your files you need to buy the special software – “Cerber Decryptor”
All transactions should be performed via Bitcoin network only
Within 7 days you can purchase this product at a special price: B 1.24 ($524)
After 7 days the price of this product will increase up to B 2.48 ($1048)

Kuidas seda lunavaraviirust levitatakse?

Õnneks on täheldatud, et Cerber 4.1.0 lunavaraviirust jagatakse pseudoDarkleech Rig ründekonstruktori vahendusel. Selleks, et pahavara saaks käivituda, peab ohver klõpsama nakatunud lingil või tarkvaral. Pärast seda tuvastab ründekonstruktor, mis peitus selles lingis, ohvri seadme nõrgad küljed. Kui nõrkused on leitud, võtab pahavara võimust ja nö avab tee lunavaraviiruse jaoks. Hea uudis on see, et Rig ründekonstruktor (mida seostatakse tihti ka faile krüpteeriva pahavara CrypMIC viirusega) ei ole nii aktiivne kui näiteks Neutrino ründekonstruktor. Mitte ükski kasutaja ei ole aga sellest hoolimata ohust pääsenud. Cerber 4.1.0 võib su seadme kaaperdada pärast seda, kui oled näiteks klõpsanud mõnel petturlikul e-kirjal, mis on väidetavalt saadetud riigiasutuse või finantsorganisatsiooni poolt. Ava alati ainult selliseid e-kirju, mille saatjat sa tead – kontrolli alati saatja nime ja sõnumi pealkirja, et mõista, millega tegemist on. Kui sa märkad näiteks naljakaid kirjavigu või midagi muud kahtlast, on väga suur tõenäosus, et tegemist on häkkeriga. Kõige ohutum viis Cerber 4.1.0 vältimiseks on korraliku turvatarkvara alla laadimine.

Cerber 4.1.0 lunavaraviiruse eemaldamine

Viiruse eemaldamine ei ole eriti keeruline, kui sa usaldad selle toimingu pahavaratõrje nagu näiteks FortectIntego või Malwarebytes hoolde. On äärmiselt oluline, et sa skänneeriksid oma arvutit uuendatud turvatarkvaraga, sest ainult siis on võimalik pahavara seadmest üles leida. Peale Cerber 4.1.0 lunavaraviiruse täielikku eemaldamist võid sa mõelda oma andmete taastamisele. Kuigi mõned küberturbefirmad on loonud varasematele Cerberi versioonidele tasuta dekrüpteerija, ei pruugi see töötada viimase versiooni puhul. Ära anna aga alla ning järgi meie soovitusi, mis puudutavad teisi andmeid dekrüpteerivaid programme. Allpool olevad juhised aitavad sul ka oma arvuti üle uuesti kontrolli võtta, juhul, kui Cerber 4.1.0 eemaldamisega esineb probleeme.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Cerber 4.1.0 viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Cerber 4.1.0 kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Cerber 4.1.0

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Cerber 4.1.0 eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Cerber 4.1.0 kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Cerber 4.1.0. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Cerber 4.1.0 eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Cerber 4.1.0. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud Cerber 4.1.0 poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Data Recovery Pro lahendus

Selle tarkvara loojad on programmi hiljuti uuendanud nii, et see võimaldaks lunavaraviirusega nakatunud faile dekrüpteerida. Kahjuks ei ole aga 100% garantiid, et sa saad taastada kõik oma failid, ent seda võimalust tasuks siiski katsetada, kuna kaotada ei ole mitte midagi.

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada Cerber 4.1.0 lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Failide taastamine Windows Previous Versions funktsiooni abil

Tänu sellele funktsioonile on võimalik leida igast nakatunud failist taastatav versioon. 

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

ShadowExplorer eelised

See on veel üks alternatiivne võimalus, mis võib aidata faile taastada. Hetkel ei ole teada, kas Cerberi kõige viimane versioon kustutab varikoopiad. Kui viirus neid aga ei kustuta, on sul võimalik taastada faile varikoopiate abil.

 • Laadige alla Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Järgige Shadow Explorer paigaldusviisardit ja installeerige see rakendus oma arvutisse;
 • Käivitage progtamm ja valige vasakust ülemisest nurgast avanevast rippmenüüst oma krüpteeritud andmetega ketas. Vaadake seda, millised kaustad seal olemas on;
 • Klikkige parema hiireklahviga kaustal, mida soovite taastada ja valige “Export”. Te võite samuti valida, kuhu Te selle kausta taastada soovite.

Cerberi dekrüpteerija

Sa võid katsetada seda dekrüpteerimisprogrammi ja proovida niiviisi oma failidele ligi pääseda.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Cerber 4.1.0 ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes