Eemaldage Cerber 2.0 viirus (Viiruse eemaldamise juhised)

Cerber 2.0 viiruse eemaldamise juhend

Mis on Cerber 2.0 ransomware virus?

Cerber lunavara viiruse versioon 2 on välja lastud. Mida peaksite selle kohta teadma?

Viirus Cerber2 Cerber lunavara uuendatud versioon. Selle lunavara loojad otsustasid viia lunavara uuele tasemele ja lõid viirusest veelgi keerulisema versiooni. Selle tehniline keerukus eristab seda teistest krüptolunavara viirustest ja muidugi mõista on tegemist programmiga, mis ületab nende tehnilise taseme. Viidatud viiruse teist versiooni pole enam võimalik Cerber Decryptor’iga dekrüpteerida, sest lunavara koodis esinenud vead on eemaldatud. Seda ohtu on turvatud ka teistsuguse pakkijaga, mis raskendab pahavara uurijate tööd ja takistab neil viiruse uurimist.

Nii nagu eelmine versioon, nii on ka teine versioon võimeline krüpteerima ohvrite failid, kuid selle asemel, et lisada failidele .cerber faililaiendit, lisatakse failinimede lõppu hoopis faililaiend .cerber2. Teine oluline asi, mida tähele panna, on see, et see variant kasutab krüpteerimisvõtme loomiseks Microsoft API CryptGenRandom tarkvara, mis loob võtme, mis on viiruse eelmise versiooni loodust kaks korda pikem. Võti on nüüd 32 biti suurune. Meie uurija on avastanud, et viirus on programmeeritud nii, et ei krüpteerita arvuteid, mille kasutatavaks keeleks on valitud üks järgnevaist:

Armenian, Azerbaijani, Belarusian, Georgian, Kirghiz, Kazakh, Moldovian, Russian, Turkmen, Tadjik, Ukrainian, Uzbek.

Kui viirus tuvastab, et arvuti kasutaja kasutab üht mainitud keeltest, siis kustutab see programm end ise, ehk teisisõnu käivitab Cerber 2.0 eemaldamise. Muul juhul algab aga krüpteerimisprotsess. Viirus on seadistatud nii, et see ei krüpteeri vaikimisi seatud süsteemikaustu ja säilitab baasprogrammi krüpteerimata kujul (näiteks põhilised interneti brauserid, Flash Player, lokaliseerimisseaded, näidismuusika, -videod, ja -pildid ja muu säärane vaikimisi valmis seadistatud andmestik). Ülejäänud ohvrite personaalsed failid läbivad aga võimsa krüpteeringu ja muutuvad kasutuskõlbmatuks. Neid faile on võimatu muuta muul juhul kui ainult siis, kui ohvril on olemas dekrüpteerimisvõti, mis tuleb kahjuks osta selle viiruse loonud küberkriminaalidelt.

Cerber 2 viirus loob # DECRYPT MY FILES #.txt ja # DECRYPT MY FILES #.html failid ning jätab need arvutisse. Lisaks sellele muudab viirus arvuti taustapilti ja aktiveerib .vbs faili, mis räägib kasutajaga ja teatab kõigist krüpteeritud dokumentidest, fotodest ja andmebaasidest. Viiruse poolt arvutisse jäetud kirju võib nimetada lunakirjadeks, nii .html kui .txt tüüpi failides olevad kirjad algavad selliste ridadega:

Cannot you find the files you need? Is the content of the files that you looked for not readable? It is normal because the files’ names, as well as the data in your files, have been encrypted.

Ülejäänud lunakirjades esinev tekst kirjeldab seda, mis on juhtunud ja pakub juhiseid selleks, et dekrüpteerida .cerber2 failid. Traditsiooniliselt suunatakse ohver alla laadima Tor brauserit ja maksma lunaraha Bitcoinides. Ükskõik mis, kuid kindlasti ei soovita me Teil maksta lunaraha, eemaldage Cerber 2.0 viirus ilma hetkegi kõhklemata oma arvutist. Lunaraha makstes toetate Te küberkriminaale, kes naudivad juba praegu rikast elustiili, sest on ohvreid, kes maksavad selle eest, et neile dekrüpteerimisprogrammid saadetaks. Viiruse eemaldamiseks kasutage pahavara vastast programmi, näiteks programmi FortectIntego.

Jaotusmeetodid

Lunavara jaotusmeetodid varieeruvad, kuid neist populaarseimad on ikka need kaks:

 • Spämmkirjade kampaaniad;
 • Petturlikud reklaamid.

Pole saladuseks, et petturid saadavad tihti petturlikke e-kirju, milles leidub info, nagu oleks need kirjad saadetud tuntud organisatsioonide/institutsioonide esindajate või töötajate poolt. Üldjuhul on nende kirjade külge manustatud mitu manust ja kiri palub, et Te need avaksite. Muidugi sisaldavad sellised manused pahatahtlikku sisu ja on suutelised viiruse koheselt käivitama. Teine üldlevinud pahavara jaotusmeetod – petturlikud reklaamid, on efektiivne tehnika nende küberkriminaalide jaoks, kes soovivad seda, et kasutajad klikkaksid pahatahtlikel linkidel ja aktiveeriksid koodid, mis on suutelised ohvri arvutisse paigaldama pahavara. Me tungivalt soovitame Teil hoiduda eemale sellistest reklaamidest, mis soovivad, et Te uuendaksite mõnda programmi või laeksite alla mõne rakenduse, või väidavad, et Teie arvuti on millegagi nakatunud. Pärast sellisel reklaamil klikkimist võite sattuda pahatahtliku tarkvara kimbu otsa, mis sisaldab lunavaralist viirust.

Kuidas eemaldada Cerber 2.0 lunavara ja oma faile dekrüpteerida?

Kui Te olete sattunud Cerber 2.0 lunavaralise viiruse ohvriks, siis peaksite Te olema näinud selle lunakirjades esinevaid avaldusi, mis ütlevad, et Te ei peaks tuginema viirusetõrje ettevõtete toele ja nende tooteid kasutama oma failide dekrüpteerimiseks. Tõesti on tõsi, et viirusetõrje programmid pole suutelised taastama Teie krüpteeritud andmeid, kuid nad ON suutelised kaitsma Teie arvutit pahavara rünnakute eest (kui Te olete aktiveerinud reaalajas kaitse). Selleks, et oma arvutist eemaldada seda viirust, soovitame me Teil kasutada üht allpool esiletoodud programmidest. Me ei soovita Teil oma faile dekrüpteerida suvalisi tööriistu kasutades, sellisel viisil on võimalik oma andmed ära rikkuda. Me soovitame Teil oodata senikaua, kuni pahavara uurijad on loonud tasuta Cerber 2.0 dekrüpteerimisprogrammi, mis on võimeline Teie andmed turvaliselt taastama. Muidugi on oma failid võimalik taastada varukoopiate abil, kuid enne seda tuleb viia lõpule Cerber 2.0 viiruse eemaldamine.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Cerber 2.0 viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Cerber 2.0 kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Cerber 2.0

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Cerber 2.0 eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Cerber 2.0 kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Cerber 2.0. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Cerber 2.0 eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Cerber 2.0 ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes