Raskusaste:  
  (19/100)

Eemaldage Google ümbersuunaja (Eemaldamise juhend) - Nov 2019 uuendus

Jake Doevan poolt - -   Google hijacker | Liik: Brauseri kaaperdaja

Google ümbersuunamisviirus tegutseb ikka veel

Google ümbersuunamisviirus (otsingutulemused)

Google ümbersuunamisviirus tähendab pahavara või lausa pahavarade gruppi, mis põhjustab otsingumootoris ümbersuunamisi kahtlastele domeenidele. See pahavara on muutunud kübermaailmas ühtlasi üheks kõige tõsisemaks probleemiks. Isegi seda viirust kõrvale jättes on Google saanud mitmeid kriitikanooli kasutajate jälgimise ja võimalike petturlikke kalastusründe linkide näitamise pärast otsingutulemustes.

Enamik kaebuseid, kus andi teada Google ja teiste sarnaste otsingumootorite kahtlastest URL ümbersuunamistest, toimusid 2012. aastal. Kahjuks ei saa seda viirust aga unustada, kuna see tegutseb endisel. Nii Windows 10, Linux kui Mac OS kasutajad võivad sattuda ohvriteks. Kusjuures, Google ümbersuunamisviirus on loodud isegi iPhone ja Android seadmetele. Samuti tuntakse seda viirust Chrome ümbersuunamisviiruse nime all.

Kui sa oled märganud, et Google suunab sind ümber Yahoosse või teistele domeenidele (need võivad olla sinu jaoks täiesti tundmatud lehed või ka juba hästi teada olevad lehed), peaksid sa võtma ette meetmeid probleemi lahendamiseks. Sarnaselt Yahoo ümbersuunamisviirusele ja Bing ümbersuunamisviirusele toimib ka see versioon brauserikaaperdaja ja teiste potentsiaalselt soovimatute programmide  põhimõttel.

Peamine probleem on selle eemaldamine – viirus võib ent peita ükskõik millise URL domeeni nime taga, seega võib selle eemaldamine käsitsi olla tülikas.  Reimage või Malwarebytes kiirendab Google ümbersuunamisviiruse eemaldamise protsessi. Need hoiavad ka su aega kokku, eemaldades kõik veebiskriptid ja “abistavad elemendid”. On äärmiselt oluline, et sa laadiksid kõik sellised asjad maha, vabanemaks probleemist täielikult. 

Pahavara tagajärjed

“Kas Google ümbersuunamisviirus on ohtlik”? See on küsimus, mida paljud uudishimulikud kasutajad võivad küsida. Kuigi tehniliselt võttes ei ole see nii keerukas nagu Petna või Cerber pahavara, võivad selle tagajärjed olla sama tülikad nagu eelmainitud viirustega tegelemine. 

Oleme eelnevalt rääkinud lähemalt brauserikaaperdajate ennetamisest, ent vaatame selle viiruse kõige tavalisemaid sümptomeid: 

  • Google suunab ümber Comcast, Bing, Yahoo ja teistele sarnastele veebilehtedele. See võib kaasa tuua ka hüpikakendes teavitusi. Igal juhul näitab taoline käitumine, et brauser võib olla nakatunud viirusega. 
  • Veebilehitseja ja süsteemi sätted on muutunud. Tavaliselt muudab see viirus ära vaikimisi otsingumootori, uue vahelehe ja avalehe. See võib juurde lisada ka muid laiendusi või pluginaid. 
  • Otsingutulemustes on rohkem reklaamsisu. Kui Google otsingumootor on muudetud kahtlasemaks Ask või PlusNetwork tööriistaks, võid sa märgata otsingutulemuste seas ka rohkem reklaame.
  • Sinu internetitoiminguid jälgitakse. Google ümbersuunamisviiruse agressiivsemad versioonid ei pruugi koguda mitte üksnes informatsiooni sinu poolt hiljuti külastatud veebilehtede ja otsingumärksõnade kohta, vaid võib koguda ka su isikuandmeid nagu nimi, e-posti aadress, IP ja kodune aadress ning võib jagada seda infot oma äripartneritega.

Sellist fenomeni ei tohiks ignoreerida, isegi, kui rohked reklaamid ei häiri sind. Taolised faktorid ei kuulu kuidagi turvalise internetisurfamise juurde ning isegi, kui sul on arvutisse laaditudusaldusväärne pahavaratõrje, peaksid sa olema väga hoolikas, kui laadid arvutisse uue tööriistariba või brauserilaienduse.  Google ümbersuunamisviirus
Google ümbersuunamisviirusel on mitmeid varikatteid. Kõige kiirem viis Google ümbersuunamisviiruse eemaldamiseks on arvuti skänneerimine uuendatud turvaprogrammiga.

Miks on Google ümbersuunamispettus nii populaarseks muutunud?

Mõistagi on raha peamine põhjus, miks petturid selliseid skeeme loovad. Mõned Google ümbersuunamispettuse autorid töötavad koos veebireklaamijatega või muude kolmandate pooltega. Suunates kasutajaid teatud veebilehtedele, saavad petturid teatud rahasumma. 

Nagu mainisime, on osad taolised lehed täiesti kahjutud (nagu Yahoo, Bing, Facebook või Comcast), kuid see ei kehti kõigile ümbersuunatud lehtedele. 

Nipid, kuidas vältida tüütut pahavara

Esmapilgul tundub, et kui laadid tasuta rakenduse usaldusväärse allika kaudu, saad vältida tüütuid PUP-e ja pahavara. Kahjuks ei ole osad kasutajad kursis sellega, et kui laadida hooletult kas või Skype või Java hiljutist uuendust, võid kogemata endale laadida soovimatuid elemente nagu reklaamvara või brauserikaaperdajad .

Mida sa pead tegema vabavara või jagatud tarkvara laadimisel, on jälgima installeerimisprotsessi väga hoolikalt. Vali alati “Custom” või “Advanced” installeerimisrežiim. Siis näed sa nimekirja lisapluginatest. Eemalda soovimatute programmide ja lisandite eest linnuke ning alles siis vajuta “Install” nupule. 

Paindliku olemuse tõttu võib see pahavara tegutseda ka veebiskriptide kaudu. Sel juhul ei pruugi sa brauseris märgata mingeid muudatusi. Õnneks on aga ka sellele lahendus. Loe edasi Google ümbersuunamisviiruse eemaldamisest.

Eemalda Google ümbersuunamisviirus

Selleks, et viirusest alatiseks vabaneda, võib olla parem lahendus mitme meetodi kasutamine. Esiteks alusta Google ümbersuunamisviiruse eemaldamist, käivitades viirusetõrje skänneering. Turvatarkvara otsib üles ka kõik registrikirjed, mis on viirusega seotud. Pärast skänneerimist võid vaadata ka juhiseid käsitsi eemaldamiseks. Nendest juhistest saad teada, kuidas vabaneda soovimatutest ja kahtlastest brauseripluginatest.

Google ümbersuunamisviiruse saab eemaldada ka siis, kui teed brauserile täieliku lähtestamise. Kui sind häirivad aeg-ajalt toimuvad ümbersuunamised ikka veel, muuda proxy sätteid ja host-faili. Selle jaoks leiad oma brauserile juhised veebist. Seejärel vaata allpool olevaid juhiseid. Google ümbersuunamispettuse eemaldamise jaoks on olemas juhised ka Safari kasutajatele. 

Kuigi see viirus on laialdaselt levinud ja tegutseb mitmel pool, võib see viirus eelistada teatud riigis asuvaid arvutikasutajaid, nagu näiteks Saksamaa arvutikasutajaid.

Sa saad viiruse põhjustatud kahjud automaatselt eemaldada järgnevate programmide abiga: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Me soovitame neid rakendusi, kuna need tuvastavad potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning kõiki nendega seonduvaid faile.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

Google viirusliku ümbersuunamise manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Jake Doevan
Jake Doevan - Elu on liiga lühike, et raisata seda viirustega võitlemisele

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Jake Doevan
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-google-redirect.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes