Raskusaste:  
  (99/100)

Eemaldage Cerber viirus (Eemaldamise juhised) - Jun 2018 uuendus

Ugnius Kiguolis poolt - -   Cerber Ransomware | Liik: Väljapressimiseks kasutatav tarkvara

Cerber viirus lukustab Teie failid ja nõuab raha

Cerber virus

Cerber viirus on pahatahtlik programm, mis kasutab AES krüpteerimisalgoritmi, mis on võimeline ohvri faile kodeerima. Nii nagu iga teine “lunavara”-tüüpi viirus, siis ka see jõuab kasutaja arvutisse pahatahtlike spämmkirjade teel, mis sisaldavad manuses allalaetavat viiruslikku käivitusfaili. Selle viiruse juures on huvitav tõik, et see ei ründa arvutit juhul, kui ohver elab ühes neist riikidest: Aserbaidžaan, Armeena, Gruusia, Valgevene, Kõrgõzstan, Moldova, Türkmenistan, Tadžikistan, Venemaa, Usbekistan, Ukraina.

Kuid kui Te üheski neist riikidest ei resideeri, siis võib see viirus kahjuks Teie arvutit rünnata. Viirus muudab end arvuti käivitumisel automaatselt käivituvaks programmiks. Hetkel, mil arvuti aktiveerub, hakkab Cerber lunavara saatma suvalisi veateteid ja seejärel käivitub arvuti uuesti võrgupääsuga turvarežiimis (Safe Mode with Networking). Kahjuks käivitab viirus seejärel arvuti veel kord, seekord tava režiimis, ja alustab krüpteerimisprotsessi.

Cerber virus

Küsimuseg Cerber virus kohta

Hetkel, mil krüpteerimisprotsess on lõppenud, jätab Cerber viirus endast igasse nakatunud faile sisaldavasse kausta maha lunarahakirjad. Need kirjad kannavad nime DECRYPT MY FILES (DEKRÜPTEERI MU FAILID). Faililaiend võib erineda, tegemist võib olla nii .html, .txt kui .vbs-failiga. Kui tegemist on .vbs failiga, siis olge valmis, et see mängib ka helisõnumit, mis ütleb:

Attention. Attention. Attention. Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted!

Lunakiri selgitab seda, mis Teie arvutiga juhtunud on ja pakub juhtnööre, kuidas oma failid tagasi saada. Shortly ütles, et Cerberi arendajad paluvad Teil alla laadida Tor veebibrauser selleks, et pääseda ligi veebilehele, kus lunaraha anonüümselt tasuda võimalik on. Viirus nõuab oma ohvrilt 1,25 BitCoini tasumist, mis on väärt ligikaudu 512 USA dollarit. Samuti ähvardatakse, et lunaraha kahekordistatakse kui ohver seda seitsme päeva jooksul ära ei tasu. Kui lunaraha on makstud, siis peaks lunavara väidetavalt pakkuma unikaalset allalaadimislinki, mille kaudu kätte saada Cerber'i dekrüpteerija. Pole ühtegi võimalust faile tasuta dekrüpteerida.Cerber virus

Kas faile on lunaraha maksmata võimalik dekrüpteerida?

Kahjuks on Cerber lunavara poolt krüpteeritud failide dekrüpteerimine lunaraha maksmata võimatu. Siiski ei soovitata lunaraha maksta, sest see kõigest julgustab küberkriminaale oma petturlikku tegevust jätkama ja looma veel enam arvutiviiruseid. Lisaks pidage meeles ka seda, et POLE garantiid, et küberkriminaalid Teil tõesti oma faile tagasi saada aitavad.

Te ei pruugi Cerber dekrüpteerijat üldse saadagi, isegi siis kui Te tõesti lunaraha maksate. Programm võib olla ka rikutud, tuua endaga arvutisse kaasa muud pahavara ja põhjustada sel moel arvutile veel enam kahju. Seega ei tohiks küberkriminaalidega mitte mingit koostööd teha, sest nende peamine soov on raha saada ning seega näevad nad vaeva selle nimel, et Teie neile maksaksite.

Viiruse arvutist kustutamine ei aita failidelt šifrit eemaldada. Failide taastamine häkkerite soovitatud dekrüpteerijaga ei ole samuti turvaline valik. Parim võimalus on pöörduda andmete tagasisaamiseks uasldusväärsete meetodite poole. Kiireim ja lihtsaim viis oma failid tagasi saada on see, kui Teil on olemas tagavarakoopia ja Te failid oma arvutisse sealt importida saate. Me tungivalt soovitame Teil oma andmetest koopiaid võrgupilvedes MITTE hoida, sest mõned viirused on ünterneti ühenduse kaudu võimelised ka neile ligi pääsema ja failid ära rikkuma.

Faile on parim hoida mõnel välisel kõvakettal, mida regulaarselt uuendada. Kuid ka sellega on seotud riskid. Kui kõvaketas on arvutiga viiruse arvutisse pääsemise ajal ühendatud, siis kõige tõenäolisemalt krüpteeritakse ka sellel leiduvad failid. Seega veenduge selles, et iga kord, kui olete oma failid varundanud, siis ühendate oma välise kõvaketta arvuti küljest lahti. Kui Teil pole tagavarakoopiat, siis võite proovida mõnda neist dekrüpteerimisprogrammidest kasutada: Photorec, Kaspersky viirustega võitlemise utiliidid või R-Studio. Pidage meeles, et enne failide taastamise katset kummalgi eelmainitud moel, tuleb Cerber viirus oma seadmest täielikult eemaldada. Seda on võimalik teha viirusetõrje programmi nagu Reimage abil.

Cerber virus

Kuidas Cerber lunavara levib?

Teadete kohasel võimaldab Cerber pahavara küberkriminaalidel ühineda selle partnervõrgustikuga ja lubab neil seejärel viirust levitada ükskõik, kuidas see partner soovib. Cerber'i algsed arendajad võtavad endale osa kasumist ja lubavad partneritel ülejäänu endale jätta. Pange tähele, et seda viirust levitatakse peamiselt spämmkirjade abil, seega ärge avage tundmatutelt saatjatelt pärinevaid kahtlaseid e-kirju.

Kuigi enamik sellisest pahatahtlikust kirjavahetusest suudetakse spämmifiltriga vastavasse kausta eraldada, siis ei ole mingit garantiid, et viirust kandev e-kiri ei pruugi sellest läbi pääseda ja ikkagi tavalisse sissetulevate e-kirjade kausta satuuda. Seega peaksite olema eriti ettevaatlik, kui avate tundmatutelt saatjatelt pärinevaid e-kirju, mida saadab kummaline sisu. Tihti üritavad küberkriminaalid end maskeerida valitsus- või kohtuorganite esindajaiks, seega on soovitatav, et Te alati kontrollite saabuvate e-kirjade õigsust.

Cerber lunavara võib Teie arvutisse pääseda ka troojalaste abiga. Seega tuleks vältida ebausaldusväärseid allalaadimisi jagavaid veebielhti, sest Te võite alla laadida seda pahatahtlikku viiruskandjat sisaldava nakatunud faili. Pole tarvis märkidagi, et samuti tuleks vältida suure riskiga veebilehtede külastamist ja interaktsiooni hüpikakende ja muude kohatavate teadetega. Cerber virus
Cerber viirus

Kuidas Cerber lunavara programmi eemaldada?

Pole kahtlust, et Cerber lunavara on üks tänase päeva ohtlikumaid arvutiviiruseid. Arvutieksperdid töötavad ikka veel selle nimel, et luua Cerber'i ohvriks langenuid ja avada nende failid. Kirjutamise hetkel ei ole ikka veel siiski ühtegi võimalust krüpteeritud failide avamiseks ilma lunaraha maksmata. Kuid, kui Te ei soovi maksta lunaraha, siis soovitame me Teil Cerber viirusest võimalikult kiiresti lahti saada.

Tegemist on ohtliku ja hästi konstrueeritud ohuga. Seega soovitavad arvutieksperdid viiruse eemaldada professionaalse programmiga, mis just selliste ohtude eemaldamiseks loodud on. Siiski peaksite meeles pidama seda, et Cerberi eemaldamine ei pruugi kulgeda nii sujuvalt kui Te loodate. Viirus võib ainult arvutis püsimiseks üritada Teie viirusetõrje programmi peatada. Seega, kui Teie viirusetõrje programm ei käivita skanneerimist või on võimetu viirust eemaldama, siis palun järgige allesitatud instruktsioone ja üritage oma arvutit uuesti skanneerida.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Cerber viirus hetktõmmis
Cerber viirus hetktõmmisCerber viirus hetktõmmis

Cerber viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Eemalda Cerber kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Cerber

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla Reimage või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Cerber eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Cerber kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Cerber. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga Reimage ja veenduge, et Cerber eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Cerber ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Autori kohta

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes