Eemaldage Sage viirus (Viiruse eemaldamise juhend) - Aug 2017 uuendus

Sage viiruse eemaldamise juhend

Mis on Sage lunavaraviirus?

Sage lunavara tugevdab oma positsiooni internetimaastikul

Sage viiruse makseleht

Sage viirus meenutab meile Cerber lunavara, mis loob igale nakatunud kasutajale hästi struktureeritud makselehe. Nakkus toimib arvutiviirusena, mis tungib arvutisse petturlikke ja ebaseaduslikke võtteid kasutades ning krüpteerib failid RSA 4096 avaliku võtme abil, lisades seejärel .sage faililaienduse igale failile.

Privaatset võtit hoitakse kriminaalide serverites, mistõttu pole võimalik neile ligi pääseda. Pärast seda muudab viirus töölaua taustapildi AVuKmu.bmp pildiks, mis sisaldab informatsiooni lunavara rünnaku kohta. Töölaua pilt käsib ohvril alla laadida Tor brauser ning suunduda salajasele makselehele.

Makselehele pääsemiseks peab ohver teadma oma isiklikku ID-d, mida hoitakse failides !Recovery_AVuKmu.txt ja !Recovery_AVuKmu.html. Isikliku makselehe nimi on Sage User Area ning sellel on viis sektsiooni: Home, Payment, Test Decryption, Instructions, ja Support ehk vastavalt Pealeht, Maksed, Testkrüpteerimine, Juhised ja Tugi.

Pealeht annab ohvrile teada lunavara hinna (0,73962 BTC-d ehk $545) ning näitab taimerkella, mis utsitab ohvrit kiiremini maksma. Viiruse sõnul hävitatakse unikaalne dekrüpteerimisvõti, kui taimeri kell jõuab nullini. Makselehel selgitab viirus, kuidas osta Bitcoine.

Eriskummaline on asjaolu, et petturid on iga ohvri jaoks loonud individuaalse Bitcoini rahakoti ehk teisisõnu, ohvrid ei tee ülekannet samasse rahakotti, vaid tuhandetele erinevatele. Kriminaalid annavad lausa rahakoti QR-koodi, et ohver teeks ülekande õigesse rahakotti.

Nagu ka Cerber ja teised edasiarenenumad lunavaraviirused, pakub Sage tasuta võimalust dekrüpteerida üks fail. Niiviisi antakse ohvrile tõestus, et kurjategijad suudavad tõepoolest dekrüpteeritud failid avada. Juhiste leht kirjeldab, kuidas Sage dekrüpteerijat kasutada ning Toe lehe kaudu saab suhelda pahavara ohvritega.

Pilt Sage lunavaraviirusestSage lunavaraviiruse arendajad ulatavad kasutajatele abikäe maksetoimingu ajal.

Pahavara paigutab operatsioonisüsteemi mitmeid faile, mistõttu ei pruugi vähesema kogemusega arvutikasutaja neid kõiki üles leida. Seepärast soovitame tungivalt kasutada professionaalset pahavaratõrjet nagu FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner.Enne Sage'i eemaldamist, mõtle sellele, millist pahavaratõrjet soovid kasutada.

Kui sul on aga juba selline programm, veendu, et sa uuendaksid seda siis, kui arvuti on avatud režiimis Safe Mode with Networking. Kui sul ei ole pahavaratõrjet, eemalda Sage viirus kasutades meie soovitatud programme või ükskõik millist teist usaldusväärset pahavaratõrjet. Sa leiad kasulikke tarkvaraarvustusi meie lehekülje tarkvara sektsioonist.

Sage'i teised versioonid

Sage 2.0 lunavaraviirus. See variant ei muutunud mitte üksnes virtuaalkogukonna suureks peavaluallikaks, vaid kütkestas lausa teaduslikku huvi. Aina uute versioonide tõttu kinnitas pahavara oletusi, et kurikuulus Cerber viirus peidab end selle ohu taga. Viirus aktiveerib end VBScript abil. Kaaperdamise käigus kustutab see käivitusfaili ja asetab selle koopia kausta %AppData%.

Kriminaalid üritavad luua varikatte, nimetades käivitusfaile igas nakatunud arvutis erinevalt. ! Recovery_ .html juhistest leiavad ohvrid lisainfot selle kohta, kuidas pääseda unikaalsele Sage 2.0 makselehele. Sellest rääkides meenutab see teist kiirelt levivat ohtu – Spora lunavara.

Ka Sage 2.0 suudab kustutada varikoopiad, jättes väga vähe võimalusi failide taastamiseks. Sellele lisaks asetab see oma lingi Startup kausta, mistõttu suudab pahavara jätkata dekrüpteerimise protsessi isegi arvuti taaskäivitamisel. Levimisviisidest kasutab versioon peamiselt pettuseid ja rämpskirju.

Ära kiirusta personaalselt adresseeritud kirjade avamisega, nt EMAIL_[suvalised numbrid]_saaja.zip. See fail sisaldab tegelikult JavaScripti ning on üks võtmefaile, mis vastutab viiruse aktiveerimise eest.

Sage 2.2 lunavaraviirus. Selle versiooniga otsustasid kurjategijad parandada ohu tehnilist võimekust ning ka välimust. Näiteks muudeti lunateate tekst punasest roheliseks ning samuti muudeti juhisefailide nime. Nüüd esitatakse maksmise ja andmete taastamise kohta käivat informatsiooni failis !HELP_SOS.bmp.

See suunab teatud veebilehele, kus ohvritel palutakse tasuda konkreetne rahasumma. See võib kusjuures varieeruda 99 dollarist 2000 dollarini. Huvitaval kombel ilmutab see versioon rohkem Cerberi funktsioone. Sage 2.2 sisaldab audiofaili, mis teavitab ohvreid ja julgustab makset tegema. Aega lugev kell muudab lehe veelgi närvesöövamaks. Krüpteerimisest rääkides lisab versioon samasuguse .sage faililaienduse.

Makselehel on võimalik valida 18 erineva keele vahel. Nagu Cerberi puhul, on välja jäetud mitmed riigid nagu Ukraina, Valgevene, Kasahstan, Venemaa, Läti. Kui sa jälgid arvuti protsesse Task Manageris, võid märgata, et küberoht lõpetab või limiteerib mitmeid olulisi protsesse, et teostada krüpteerimisprotsess sujuvamalt.

Näib, et pahavara ei võta sihikule just konkreetseid süsteemikaustu, kuid võib halvata täielikult “League of Legends” mängu. Rämpskirjad ja pettused on endiselt põhilised levimisviisid, ent see viirus võib kasutada ka ründevara. Seetõttu peaksid end varustama korralike turvaprogrammidega.

Võimalikud viisid, kuidas Sage lunavara nakatab arvutit

Sage viirust levitatakse edasiarenenud pahavara levitamisviiside kaudu. Enamikel juhtudel saab pahavara alla laadida nakatunud veebilehtedelt, petturlikest e-kirja manustest, pahavaralistest reklaamidest või ründevarade kaudu. Vahel võib kogemata pahavara laadida ka üheskoos legitiimsete programmidega, kuid üksnes siis, kui laadida programm kahtlaselt veebilehelt.

Vahel on tegelikult lihtne vältida pahavararünnakut, kuid suurel hulgal juhtudest rändavad pahavaralised programmid Trooja hobu tehnikat kasutades, mis tähendab, et need on maskeeritud. Näiteks võivad need teeselda end olevat Flash Player või Java uuendused, tasuta mängud, failid, dokumendid või misiganes muud dokumendid, mis esmapilgul ei tundu olevat ohtlikud.

Kui sa aga avad sellise programmi või faili teadmata, et see on nakatunud, satub arvutisse ohtlik viirus väga kiiresti. Selliste olukordade vältimiseks soovitame tungivalt kaitsta oma arvutit pahavaratõrjega.

Sage 2 lunavara alustas tegutsemist 2017. aasta alguses

Selle lunavaraprojekti arendaja näib võtvat oma eesmärke üsna tõsiselt ning seetõttu on juba loodud kurikuulsale lunavarale uus versioon. Sage 2 viirust levitatakse hetkel rämpskirjade kaudu, kuhu on lisatud kaasa .ZIP fail. Faili nimi on EMAIL_[suvalised numbrid]_saaja.zip või lihtsalt [suvalised numbrid].zip. See arhiiv võib sisaldada teist .zip faili või hoopis JS või Word faili.

Kui see käivitada, laadib JS fail lunavara veebiserverist, samas kui Word fail vajab, et ohver aktiveeriks ka Macro funktsiooni. Kui ohver teeb seda, laaditakse pahavara arvutisse. Esmalt jääb lunavara natukeseks ootele ja salvestab enda koopia arvuti \AppData\Roaming kausta. Fail avab ja käivitab automaatselt User Account Control-i. Seejärel krüpteerib lunavara kõik failid, mis on selle sihtnimekirjas ja salvestab töölauale lunarahateate !Recovery_[3 random chars].html faili näol.

Lunarahateade käseb ohvril külastada Sage 2.0 makselehte. Seal saab ohver teada, kui palju raha nõutakse – soovitakse saada $2000 Bitcoinides. Kui ohver ei maksa lunaraha 7 päeva jooksul, kahekordistatakse lunaraha suurust. Paraku ei ole võimalik viirust dekrüpteerida ühegi tasuta andmete taastamise tööriistaga. Lisainfo jaoks Sage 2.0 kohta soovitame lugeda seda artiklit..

Sage lunavarast vabanemine – võimatu missioon?

Sage viirus paigutab arvutisse mitmeid pahavaralisi faile, nende seas AVuKmu.bmp, 1.tmp, 1.tmp, hPBic1zL.tmp, VIxkxhFa.lnk ja teised. Viirus lisab end ka Startup programmide nimekirja, et automaatselt töötada iga kord, kui ohver arvutit käivitab.

Sage lunavara eemaldamiseks soovitame taaskäivitada oma arvuti režiimis Safe Mode w/ Networking (juhised selle kohta, kuidas seda teha, on sinu jaoks valmistatud ja sind ootamas – leiad juhised allpoolt!). Palun ära alusta Sage'i eemaldamist ilma oma arvutit käivitamata nii nagu selgitatud allpool, kuna viirus võib lihtsalt peatada su viirusetõrje iga kord, kui sa üritad seda avada.

Kuigi hetkel ei saa me sulle pakkuda ühtegi 100% efektiivset andmete dekrüpteerimise tööriista, mis suudaks dekrüpteerida .sage faililaiendusega failid, vaata allpool olevaid võimalikke abi pakkuvaid andmete taastamise võimalusi.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Sage viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Sage kasutades Safe Mode with Networking

See meetod on töötatud välja spetsiaalselt ohtlike küberohtudega võitlemiseks. Mõned neist kipuvad arvutiekraani lukustama ja lülitavad välja olulisi funktsioone. Kui Sage lunavara võttis samuti su arvuti üle täielikult võimust, taaskäivita seade Safe Mode režiimis.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Sage

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Sage eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Sage kasutades System Restore

System Restore võib samuti aidata. See peaks andma sulle ligipääsu juhul, kui esimene valik ei õnnestunud.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Sage. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Sage eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Sage. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Paraku on ainus viis kõikide oma andmete taastamiseks kasutada olemasolevaid koopiaid.

Kui Teie failid on krüpteeritud Sage poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Proovi Data Recovery Pro-d

See on üks alternatiivseid andmete taastamise võimalusi. Üks selle võtmefunktsioonidest on võime taastada ka kustutatud failid.

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada Sage lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Proovi leida Windows Previous Versions funktsioon

Kui sa oled kunagi enne rünnakut lubanud System Restore funktsiooni, võid sa kasutada seda meetodit, et taastada ühekaupa kõige tähtsamad failid. Järgi neid samme:

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Shadow Explorer võimalus

Selle programmi tööpõhimõte tugineb varikoopiatele. Kahjuks kustutab aga Sage pahavara need koopiad. Kui sa märkasid Sage'i märke varakult, võib sul olla aga võimalus päästa faile, kui kiirustad.

 • Laadige alla Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Järgige Shadow Explorer paigaldusviisardit ja installeerige see rakendus oma arvutisse;
 • Käivitage progtamm ja valige vasakust ülemisest nurgast avanevast rippmenüüst oma krüpteeritud andmetega ketas. Vaadake seda, millised kaustad seal olemas on;
 • Klikkige parema hiireklahviga kaustal, mida soovite taastada ja valige “Export”. Te võite samuti valida, kuhu Te selle kausta taastada soovite.

Sage dekrüpteerija

Viiruse keeruka struktuuri tõttu ei ole seni veel avaldatud dekrüpteerimisprogrammi.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Sage ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes