Raskusaste:  
  (88/100)

WeChat viirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Ugnius Kiguolis poolt - - | Liik: Pahavara

Küberkurjategijad ründavad WeChat kasutajaid, kes otsivad väärtuslikku informatsiooni

WeChat virus

WeChat viirus on üldine termin, mida kasutatakse selleks, et kirjeldada legitiimse sõnumirakenduse pahavaralisi versioone. Kurjategijad üritavad tihtipeale saata mitmete sõnumirakenduste kaudu potentsiaalsetele ohvritele pahavaralisi linke ning meelitada neid nakatunud või petturlikele veebilehtedele, eesmärgiga petta välja raha või isikuandmeid. 

Tencent, Ltd rakendus WeChat on üks kõige populaarsemaid sõnumirakendusi. Sellel on enam kui 889 miljonit igakuist aktiivset kasutajat (ChinaChannel aruande põhjal) ning see domineerib täielikult Hiinas. Seda tuntakse ka Weixin nime all, mis loodi 2011. aastal.

Viirused ja pettused, mis levivad selle suhtlusplatvormi kaudu, ei ole seotud rakenduse ametliku arendajaga. WeChat/Weixin, nagu ka FacebookWhatsappViberGmail või eBay on lihtsalt populaarne suhtlusprogramm, mis võimaldab paraku petturitel jahtida ohvreid, neid petta ja häkkida nende kontodele või veenda neid laadima ohtlikke viiruseid.

On üks konkreetne “viirus”, millele tahame rõhutada. 2016. aasta jaanuaris avaldas Tencent veebilehe nimega “The Story of Me and WeChat”, mis võimaldas kasutajatel saada ülevaate sellest, kui palju nad rakendust kasutavad, milline on statistika ja muud sellist. 

Peatselt hakkasid aga levima kuulujutud, mis väitsid, et veebileht on nakatunud ning selle külastamisel kaob kogu Alipay konto raha. Tencent kinnitas, et need kuulujutud olid tegelikult pettused ja veebilehe külastamine on täiesti turvaline.

Sõnumirakendust rünnati mastaapselt ka App Store vahendusel 2015. aasta septembris. Ründajad lõid Xcode'i ehk iOS rakenduste ehitamise programmi võltsi koopia ning seda võltsitud koopiat kutsuti nimega XcodeGhost. See võimaldas ründajatel luua rakendusi, et varastada isikuandmeid ja saata need andmed kurjategijate serveritesse. Üks nakatunud rakendustest oli WeChat, kuid Tencent avaldas, et ainult 6.2.5 versioon nakatus.

App Store on küll võltsi tarkvara eemaldanud ja teinud kindlaks, et kõikide rakenduste arendajad kasutaksid õiget Xcode versiooni.

Nipid, kuidas hoida oma konto kaitstud: 

 • Petturite eemale hoidmiseks ja selle populaarse sõnumirakenduse muretult kasutamiseks ei tohi lisada võõraid oma sõprade hulka;
 • Ühenda oma konto usaldusväärse e-posti aadressi või mobiiltelefoni numbriga, et oma konto taastada juhul, kui kaotad telefoni või kui see varastatakse;
 • Kui keegi küsib sinult selle rakenduse kaudu raha, ära usalda neid. Isegi, kui see on keegi, keda sa tead, helista neile ja küsi, kas see sõnum tuli neilt;
 • Ära jaga sotsiaalse sõnumiplatvormi kaudu mitte kunagi delikaatseid isikuandmeid, eriti võõrastele;
 • Hoia oma Weixin parooli privaatselt;
 • Ära klõpsa mitte kunagi võõraste poolt saadetud linkidel, isegi, kui need lubavad meeletuid allahindluseid, tasuta asju, kuponge või tasuta teenuseid. Sind võidakse meelitada pahavaralisele või petturlikule veebilehele. Kui sa kasutad WeChati arvutis, võidakse sind nakatada isegi lunavara või troojadega!

WeChat viiruste levitamine

WeChat rakendused on saadaval Windows PC, Mac, iPhone ja Android kasutajatele. Soovitame tarkvara alla laadida üksnes ametlikult veebilehelt ehk portaalilt www.wechat.com. Ära usalda mitte ühtegi teist lehte ning ära laadi mitte kunagi seda programmi mujalt, kuna laadimisel võidakse kaasa panna muid programme ning nii võid alla laadida terve puntra soovimatuid programme.

Legitiimse rakenduse kasutamine ei saa sind küll aidata petturite eest, kes üritavad ohvreid peibutada võltside sõnumitega. Kui sa aga järgid meie nõuandeid, peaksid sa saama turvaliselt rakendust kasutada. Kasuta turvalisi paroole, ära jaga neid mitte kunagi, ära lisa võõraid ja ära ava mitte kunagi kahtlaseid URL-e, mis on sulle saadetud võõraste või kas või lähedaste poolt. 

Eemalda WeChat viirus

Kui sa kahtlustad, et su arvutit või mobiilseadet on nakatatud, on väga oluline WeChat pahavara koheselt eemaldada. Selle jaoks soovitame kasutada nuhkvara- või pahavaratõrjet nagu Reimage. Kui sa oled Mac kasutaja, proovi Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security tarkvara.

Artikli allosas olevad juhendid on mõeldud Windows kasutajatele, kelle arvuti on nakatunud juhuslikult pahavaraga siis, kui nad on kasutanud selle sõnumirakenduse veebiversiooni. Juhul, kui su Android seade nakatus, soovitame vaadata neid juhiseid Android viiruse eemaldamiseks.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara WeChat viirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara WeChat viirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes

WeChat viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Eemalda WeChat kasutades Safe Mode with Networking

Vali Weixin viiruse eemaldamiseks usaldusväärne pahavaratõrje programm. Eemalda küberoht pärast seda, kui oled arvuti taaskäivitanud režiimis Safe Mode with Networking.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage WeChat

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla Reimage või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige WeChat eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda WeChat kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus WeChat. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga Reimage ja veenduge, et WeChat eemaldamine on olnud edukas.

Autori kohta

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-wechat-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes