Raskusaste:  
  (60/100)

Facebook Friend Request viirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Ugnius Kiguolis poolt - - | Liik: Pahavara
12

Mis on Facebook Friend Request viirus?

Facebook Friend Request viiruse ehk Facebooki sõbrakutse viiruse all mõeldakse petuskeemi, mille abil petetakse sotsiaalmeedia kasutajaid. Petuskeemi läbi viimiseks luuakse võltsid Facebooki kontod ja kasutatakse päriskasutajate pilte. Petturid otsivad selle jaoks inimesi, kes teevad Facebooki ajajoonel avalikke postitusi ja varastavad seejärel kasutajalt pildi. Seejärel luuakse konto, postitatakse pilte ja kopeeritakse isegi ohvri staatuseid.

Kõike seda tehakse selleks, et jätta reaalse Facebooki konto mulje ning manipuleerida ohvri sõpradega ja neilt raha välja petta. Tavaliselt loovad petturid tarkvara, mis saadab kõikidele ohvri sõpradele sõbrakutse ja seejärel saadab manipuleerivaid sõnumeid, kus palutakse raha laenuks. Facebooki sõbrakutseviirus võib ohvri sõpradele saata ka pahavaralisi linke ja paluda neil seal klõpsata.

See pettus on osutunud edukaks, kuna ohvri sõbrad usaldavad reaalset inimest ja soovivad näha, mida too jagab. Sellistel linkidel klõpsamine on aga ülimalt ohtlik, kuna need veebilehed võivad olla täis pahavara. Petturlike veebilehtede eesmärk on saada kasutajatelt delikaatseid andmeid või paigaldada arvutitesse pahavara, seega ole ettevaatlik! Kui su sõber saadab sulle sõnumis lingi mõnele kahtlase nimega veebilehele, küsi esmalt, kas see koht on usaldusväärne.

Tavaliselt ei vasta petturid sõnumile ent isegi kui nad vastavad soovitame me kontrollida sõbra profiili – trüki ta nimi Facebooki otsingusse ja vaata, kas seal on üks või kaks samasugust profiili. See on kõige selgem märk sellest, et oled sattunud silmitsi Facebook Friend Request viirusega  ning sulle saatis ahvatleva lingi või rahasoovi hoopis pettur, mitte su sõber.

Ka sinu arvuti võib nakatuda Facebook Friend Request viirusega ning tagajärjena võidakse su sotsiaalmeedia kontot kasutada selleks, et saata su sõpradele pahavara sisaldavaid sõnumeid või postitada ajajoonele petturlikke postitusi. Kui mõni su sõpradest teavitab sellest, tegutse kohe. Kusjuures, see viirus võib ka võtta maha blokeeringu inimestelt, kelle sa oled blokeerinud ning võib nad uuesti su sõbralisti lisada.

Probleemi lahendamiseks skänneeri arvutit pahavaratõrjega nagu Reimage ja eemalda Facebook Friend Request viirus koheselt. Facebooki sõbrakutse viiruse eemaldamiseks võid sa kasutada ka teisi pahavaratõrjeid nagu Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Pärast seda eemalda soovimatud kontaktid käsitsi.

Kuidas see sotsiaalmeedia viirus levib?

Facebook Friend Request viirus ründab Facebooki kasutajaid sõnumite kaudu. Sa võid saada eksitava sõnumi, mis näib nagu see oleks saadetud sõbra poolt ning sõnumis palutakse klõpsata lingil, et näha mingit pilti või videot. Ka erinevatel äppidel klõpsamine võib juhatada sind hoopisviiruse juurde, kuna neid häkitakse küberkurjategijate poolt üsna tihti. Kord, kui viirus on aktiveeritud, hakkab see saatma sõbrakutseid ka tundmatutele inimestele ning võtab neid vastu.

Facebook ei ole täiesti turvaline ning on mõningaid toiminguid, mida sa saad teha, et end ja oma sõpru paremini kaitsta. Esmalt soovitame muuta sul sõbralisti privaatseks. Kui see on avalik saavad petturid sellele hõlpsalt ligi ning võivad saata sõnumeid, teeseldes sind. Hoia oma delikaatsed andmed privaatsena. Kui sa saad, siis muuda ka fotod nähtavaks ainult sõpradele.

Kuidas eemaldada Facebook Friend Request viirus oma arvutist? 

Kui sa märkad, et su sõbralisti tekib tundmatuid inimesi või sa märkad, et su ajajoonele on postitatud sinu teadmata midagi kahtlast, võib see tähendada, et oled nakatunud Facebook Friend Request viirusega. Muuda oma Facebooki parool kiiresti ning skänneeri arvutit uuendatud viirusetõrjega. Proovi näiteks programme nagu Reimage või Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Facebook Friend Request viirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Facebook Friend Request viirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.

Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses
Reimage mainimised ajakirjanduses

Autori kohta

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Source: https://www.2-spyware.com/remove-facebook-friend-request-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes