Raskusaste:  
  (57/100)

Eemaldage Facebook video viirus (Eemaldamise juhend) - Sep 2019 uuendus

Linas Kiguolis poolt - - | Liik: Pahavara

Facebooki videoviirus: uus pahavara, mis mõjutab su sotsiaalmeediakontot

Facebook video virus

Me oleme hiljuti saanud palju küsimusi seoses Facebooki videoviirusega. Arvutikasutajad on kurtnud, et nad ei suuda peatada Facebooki viirust, mis jälgib nende Facebooki profiili ning jagab lakkamatult seinal postitusi, mis sisaldavad kahtlaseid linke. Nende videote pealkirjad võivad olla näiteks “My private video,” “My first video,” või “Private video.”

Viirus märgib postituses ära umbes 20 sõpra, lootes seeläbi meelitada ka teisi Facebooki kasutajaid. Facebooki viirus saadab lisaks ka pahavarasisulisi sõnumeid otse ohvri sõpradele privaatsõnumite kaudu. Näib, et see viirus on peatamatu. viirused.ee tiim on otsustanud viirusele lähemalt pilgu peale visata – me uurisime ühte arvutit, mis oli selle viirusega nakatunud ning saime teada, kuidas viirus täpsemalt töötab.

Facebooki videoviirus on seotud pahavaraga, mis jälgib ohvri veebilehitsejat. Kuigi mõned uurijad väidavad, et probleemi lahendamiseks piisab üksnes kahtlase brauserilaienduse eemaldamisest, ei ole see selgitus piisavalt täpne. Me avastasime, et kui ohver üritab avada laienduste seadeid, sulgeb Facebooki videoviirus lahti olnud veebilehitseja vahelehed ja avab uue akna – viirus üritab peatada ohvrit enne, kui too jõuab laienduse kustutamise juurde.

Lähemal uurimisel avastasime me, et viirusega seotud brauserilaiendus oli Ace Stream Web Extension. Enne kui sa saad selle laienduse kustutada, pead sa aga üles leidma ja eemaldama kõik selle laienduse kirjed oma operatsioonisüsteemist. Esmalt soovitame me sul avada Windows Task Manager funktsiooni (Control+Alt+Delete) ning vaadata üle, kas arvutis on parasjagu avatud mingeid kahtlaseid protsesse.

Facebook video virus

Arvutis, mida viirused.ee tiim testis, oli käivitatud ace_engine.exe protsess, mis näis põhjustavat arvuti kummalist käitumist, kui keegi üritas “Extensions” paneelile ligi pääseda. See ei ole aga kõik; me avastasime, et süsteemi oli laaditud ka Ace Stream Media 3.1.0, mis oli samuti Facebooki videoviirusega seotud. Peale programmi maha laadimist ja ace_engine.exe protsessi lõpetamist, oli lõpuks võimalik brauserisätetele ligi pääseda ning kustutada Ace Stream Web Extension laienduste hulgast.

Siinkohal tuleks mainida, et see viirus võib olla seotud ka teiste programmide ja veebilaiendustega, sest Ace Stream ametlik versioon EI ole pahavaraline. Küberkurjategijad kasutavad tihtipeale ära usaldusväärseid programme, lisades programmi kirjetesse pahavarakirjeid ning levitades seda internetis. Me soovitame lähemalt uurida ja kustutada kõik kahtlased Facebooki rakendused, millele sa oled hiljuti oma Facebooki konto kaudu ligipääsuloa andnud. 

On täiesti arusaadav, kui need etapid näivad segased. Kuna Facebooki videoviirus võib olla seotud mõne ohtliku programmiga, soovitame me Facebooki videoviiruse eemaldamiseks kasutada tugevat pahavaratõrjet. Selle jaoks soovitame näiteks Reimage programmi.

Facebook video virus

Kuidas Facebooki videoviirus levib?

“My private video” viirus levib niivõrd kiiresti, kuna suurem osa Facebooki kasutajatest ei näe nendes sõnumites ja postitustes ohtu. Sa ei tohiks MITTE kunagi vajutada postitustel või linkidel, mis on saadetud su Facebooki sõbra poolt, kui sul on kas või õrn kahtlus, et su sõber ei jagaks Facebookis selliseid postitusi. Kahjuks klõpsavad aga väga paljud arvutikasutajad sellistel postitustel JUST seepärast, et nad ei usu, et nende sõber postitaks taolisi asju. Pärast sellisel pahavaralisel lingil klõpsamist hiilibki see pahavara su arvutisse ning võtab Facebooki konto üle võimust. 

  • Facebooki videoviirusega nakatumise vältimiseks ei tohiks sa kunagi vajutada kahtlastel postitustel või linkidel, mis on su sõprade poolt saadetud. Kui postitus tekitab sulle kas või õrna kahtluse, küsi oma sõbralt, kas ta jagas seda postitust meelega.
  • Facebookis jagatud videod (olenemata sellest, kas video on postitatud otse Facebooki või jagatud Youtube'i kaudu) hakkavad mängima kohe peale nendel klõpsamist. Kui peale videol vajutamist juhatatakse sind mingile kahtlasele veebilehele, kus palutakse ligipääsu su Facebooki uudistevoole või palutakse midagi alla laadida, on üsna kindel, et see Facebooki postitus sisaldas pahavara.
  • Facebooki videoviirus võib sinuni jõuda ka mõne tasuta programmi kaudu. Me soovitame tungivalt vältida tarkvara alla laadimist kahtlastelt faile jagavatelt veebilehtedelt, kuna sa riskid sellega, et laadid programmi, mis sisaldab ka pahavaralisi lisarakendusi. Tegemist on põhimõtteliselt “programmipakiga”, mis sisaldab su soovitud põhiprogrammi ja mitmeid muid valikuid, mida on võimalik laadida üheskoos põhiprogrammiga. Sellised valikulised rakendused on tihti ohtlikud programmid, seega tasuks nende laadimist vältida. Selle jaoks vali installeerimise käigus “Advanced” või “Custom” seaded.

Facebook video virus 

Facebooki videoviiruse eemaldamise juhised

Eelmisel lehel mainisime me paari sõnaga, kuidas saab Facebooki videoviirust käsitsi eemaldada. See pahavara levib aga koos mitmete ohtlike programmide ja viirustega, seega võib juhtuda, et ainuüksi kahtlaste programmide ja laienduste eemaldamisest ei piisa Facebooki viirusest vabanemiseks.

viirused.ee eksperdid soovitavad skänneerida arvutit võimsa nuhkvaratõrjega, mis suudab leida ja eemaldada kõik ohtlikud failid ning programmid, mis on Facebooki videopahavaraga seotud. Kui probleem jätkub endiselt, võta palun meie klienditoega ühendust. Edu!

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Facebooki videoviirus hetktõmmis
Facebooki videoviirus hetktõmmisFacebooki videoviirus hetktõmmisFacebooki videoviirus hetktõmmis

Autori kohta

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-facebook-video-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes