Raskusaste:  
  (96/100)

Eemaldage WannaCryptor viirus (Eemaldamise juhend) - uuendatud May 2017

Julie Splinters poolt - -   WanaCrypt0r | Liik: Väljapressimiseks kasutatav tarkvara

WannaCryptor lunavara kopeerib CryptoLocker’i trikke

WannaCryptor viirus näitas end esimest korda 2017. aasta veebruaris lunavarana, mille nimeks oli Wcry faililaienduse viirus. Nagu ka eelmine versioon, krüpteerib see pahatahtlik viirus kõik sihtmärgiks oleva arvuti failid eesmärgiga petta arvutikasutajalt välja raha. Krüpteerimise käigus lisab viirus, mida tuntakse ka WannaCry lunavara nime all, nakatunud failidele .wcry faililaienduse. Kuritahtlik programm võtab sihikule eelkõige Windowsi kasutajaid ning kord, kui see on pääsenud süsteemi, krüpteerib see andmed RSA ja AES kirjetega. Viirus kustutab koheselt arvutist ka varikoopiad, vältimaks andmete taastamist. Seejärel muudab see töölaua taustapilti ja lisab sinna !WannaCryptor!.bmp nimelise pildi, mis annab teada järgmist:

Ooops, your important files are encrypted.
If you see this text, but don’t see the “Wanna Decryptor” window, then your antivirus removed the decrypt software, or you deleted it from your computer.”

Ülejäänud sõnumis on kirjas soovitus laadida !WannaDecryptor!.exe programm nende antud DropBoxi lingi kaudu. Sedasama trikki on kasutanud ka CryptoLocker lunavara versioon, mis soovitab kasutajatel uuesti laadida pahavara, saamaks juhised selle kohta, kuidas andmed taastada. Lunavara salvestab ka lunavarateate nimega !Please Read Me!.txt, mis sisaldab juhiseid andmete taastamise kohta. Juhul, kui ohvril ei ole viirusetõrjet, ilmub ekraanile ka !WannaDecryptor! programm. Esialgne lunavarahind on $300 ning see tuleb tasuda Bitcoinides. Dekrüpteerija aknas on mitu nupukest, mis viitavad Bitcoinidega seotud infolehtedele, kuidas neid osta ning lisaks on seal ka “Contact Us” leht ehk kontaktileht, mis tõenäoliselt sisaldavad küberkurjategijate kontaktandmeid, eeldatavalt e-posti aadressit.

Lunavara ähvardab, et lunaraha suurus kasvab, kui ohver ei maksa esialgset summat teatud aja jooksul. Kui see lunavara on su failid lukustanud, küsib see suurima tõenäosusega andmete taastamise eest raha, ent me ei soovita seda tasuda. Kurjategijate soovidele järeleandmine ei ole lahendus, kuna nad ei pruugi oma lubadust täita, mis tähendab, et su andmed jäävad ikkagi lukustatuks ning sa ei saa ka dekrüpteerimisvõtit. Soovitame eemaldada WannaCryptor lunavaraviirus – mida kiiremini, seda parem. WannaCryptori eemaldamiseks soovitame kasutada korralikku pahavaratõrjet nagu näiteks Reimage.

WannaCryptor lunavaraviirus
See on pahaendeline programm, mis soovitab osta !WannaDecryptor! tarkvara. Nagu võib näha, küsib WannaCryptor lunavaraviirus selle eest $300.

Kuidas sai see pahavaraline programm mu operatsioonisüsteemi?

On mitmeid viise, kuidas lunavaraviirused märkamatult kasutajate arvutitesse hiilivad. Tavaliselt levivad need rämpskirjade kaudu ning neid saab arvuti operatsioonisüsteemi installeerida kohe, kui ohver avab pahatahtliku lingi või e-kirja manuse. Pahavara loojad esitlevad end tuntud ettevõtete töötajatena ning viitavad viisakalt, et ohver peaks vaatama manustatud faile selleks, et pääseda ligi olulisele infole. Muidugi on sellise pettuse ainus eesmärk veenda ohvrit laadima pahavara, seega pea seda meeles, kui keegi üritab sind veenda klõpsama e-kirja manusel või lingil. Alternatiivina võib lunavara levida ka ründevarade või pahavaraliste reklaamide kaudu, kuid selliseid taktikaid kasutavad tavaliselt väga arenenud lunavarade loojad, näiteks taolised kurjategijad, kes töötavad Cerberi või Spora kallal. Keskmise taseme küberkurjategijad ei rakenda enamasti taoliseid meetodeid.

Kuidas saan ma eemaldada WannaCryptor lunavara operatsioonisüsteemist?

Kui su arvuti on nakatatud WannaCryptor viirusega ning sa ei saa oma faile avada mitte mingil viisil, pead sa otsustama, kuidas edasi toimida. Sa võid kaotada nii oma raha kui failid, kui tasud kurjategijatele nõutud lunaraha või sa võid panna vastu sellele nõudmisele ning keelduda lunaraha maksmisest. Sel juhul soovitame koheselt WannaCryptor lunavara eemaldada ning jätkata failide taastamisega. Soovitame kasutada korralikku pahavaratõrjet WannaCryptori eemaldamiseks ning erinevaid andmete taastamise meetodeid, mida kirjeldame allpool. Kõige tõhusam ja 100% toimiv viis oma andmete taastamiseks on koopiate kasutamine. Kui sa ei ole aga teinud failidest koopiaid mõnele välisele andmehoidjale, on väga raske faile taastada.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

WannaCryptor viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Eemalda WannaCryptor kasutades Safe Mode with Networking

Kustuta WannaCry lunavaraviirus alljärgnevate juhiste abil.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage WannaCryptor

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla Reimage või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige WannaCryptor eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda WannaCryptor kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus WannaCryptor. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga Reimage ja veenduge, et WannaCryptor eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm WannaCryptor. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kahjuks ei ole hetkel ühtegi tööriista, mis suudab taastada .wcry laiendusega faile. Sa saad asendada nakatunud failid uutega, kui kasutad andmete koopiaid, kuid kui sul ei ole koopiaid, võid kasutada alljärgnevaid andmete taastamise viise.

Kui Teie failid on krüpteeritud WannaCryptor poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Kasuta Data Recovery Pro-d

Kui sa avastasid, et su failidele on lisatud .wcry faililaiendus, on selge, et nende kallal on käinud WannaCryptor lunavaraviirus. Sa võid proovida faile taastada kasutades andmete taastamise tarkvara Data Recovery Pro-d. 

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada WannaCryptor lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Kasuta Windows Previous Versions funktsiooni

Failide taastamine võib õnnestuda, kui sul oli enne lunavararünnakut loodud süsteemitaastepunkt. Kui nii, järgi neid juhiseid. 

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Hetkel ei ole olemas tasuta WannaCryptor dekrüpteerimisprogrammi

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit WannaCryptor ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Autori kohta

Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-wannacryptor-ransomware-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes