Mis on brauseri kaaperdaja ja kuidas seda eemaldada

Gabriel E. Hall poolt - - Uuendatud | Liik: Brauseri kaaperdaja
12

Brauseri kaaperdaja on potentsiaalselt soovimatu programm, tavaliselt on tegemist brauseri laiendi või pluginaga, mis põhjustab veebibrauseri seadetes muudatusi. Sellised programmid alustavad sellega, et kõigepealt muudetakse brauseri kodelehte, vaikimisi otsimootorit ja uue vahelehe avamisel avatavat lehte.Nii pea kui brauseri kaaperdaja on need muudatused ära teinud, siis tekib sellele võimekus suunata inimesi ümber kindlaksmääratud veebilehtedele, mis üritavad oma populaarsust suurendada. Promodes vajalikke veebilehti ja aidates neil oma külastatavust surendada, teenivad brauseri kaaperdajad raha. Kahjuks ei ole mitte mingit garantiid, et sellised lehed on ausad ja ohutud.

Peaaegu iga brauseri kaaperdaja on võimeline koguma informatsiooni inimeste sirvimisharjumuste kohta. Sellised programmid võivad teada Teie poolt kasutatavaid otsitermineid, milliseid saite Te enim külastate, milliseid faile Te üles laete, millist informatsiooni Te sisestate ja muud sellist, mida loetakse isiklikult mitteidentifitseeritavaks informatsiooniks (Non-PII). Siiski võivad petturlikud brauseri kaaperdaja versioonid üritada koguda isiklikult tuvastatavat informatsiooni ja seda mitteseotud osapooltega jagada. Võib öelda, et kõik kaaperdajatena avaldatud programmid on loodud ärilistel eesmärkidel. Kui Te soovite oma privaatsust kaitsta ja oma arvuti turvalisust parandada, siis peaksite oma arvutist brauseri kaaperdaja tüüpi programmi eemaldama.

Browser hijackers

Mõju arvutile ja selle sooritusvõimele

Hetkel kui brauseri kaaperdaja siseneb sihtmärgiks olevasse arvutisse, siis teeb see tavaliselt selliseid asju:

  • Modifikatsioonid igale veebibrauserile. Olles brauseri kaaperdajaga nakatunud, võite eeldadaa, et avastate tundmatu kodulehe, otsimootori ja vahelehe. Pealegi võivad brauseri kaaperdajad lisada ja eemaldada kirjeid järjehoidjate nimekirjadest ning täita selle tundmatute ja isegi soovimatute järjehoidjatega. See programm teeb säärased muudatused ilma kasutaja poolse heakskiiduta.
  • Ümbersuunamised tundmatutele domeenidele. Brauseri kaaperdajaid kasutatakse enamasti selleks, et suunata inimesi ümber ettemääratud veebilehtedele ja sellisel viisil neid lehti promoda. Seda on võimalik teha nii otsitulemusi muutes kui vahel isegi tuntud veebilehti blokeerides. Pange tähele, et ei ole mingit garantiid, et sellised lehed on ohutud, seega võivad ümbersuunamised Teie arvuti turvalisust tuntavalt halvendada.
  • Personaalselt mittetuvastatava informatsiooni kogumine. Sarnaselt reklaamvara-tüüpi programmidele võivad ka brauseri kaaperdaja üritada informatsiooni koguda. Selline informatsioon on seotud inimeste aktiivsusega veebis. Vastavalt sellise programmide arendajate kirjeldustele, kogutakse peamiselt andmeid inimeste veebikasutamise harjumuste, nagu külastatud veebilehed, sinna lisatud informatsioon, arvuti IP-aadress, selle asukoht, brauseri tüüp jms kohta. Siiski võivad petised kasutada säärast tarkvara ka siiselogimisandmete, kontaktinfo ja muude konfidentsiaalsete andmete kogumiseks.
  • Süsteemist eemaldamise vältimine. Tüüpiliselt ei paku brauseri kaaperadajad tarkvara eemaldamiseks ühtegi võimalust. Nad võivad saada abi ka brauseri abiobjektidelt, mis võivad nende programmil aidata taaskäivitamise järel naasta nakatunud arvuti süsteemi.
  • Süsteemi stabiilsuse ja sooritusvõimega seotud probleemide tekitamine. Enamik brauseri kaaperdajaid aeglustavad veebibrauserit ja vähendavad arvuti sooritusvõimet, sest on halvasti välja arendatud. Kui sellist tüüpi brauseri kaaperdajaga nakatuda, siis võite märgata probleeme süsteemi stabiilsusega, veateateid ja üldist arvuti sooritusvõime langust.

Brauseri kaaperdaja jaotusmeetodid

Brauseri kaaperdaja levitamiseks kasutatakse peamiselt nelja meetodit:

Vabavara, jaosvara või reklaamvara. Pange tähele, et on palju erinevaid allalaadimishaldureid, videostriimisprogramme ja muud sarnast vabavara, mis on ühes paketid kahtlaste brauseri laiendite ja tööriistaribadega. Isegi usaldusväärsed tooted võivad inimesi eksitada oma brauseri seadeid muutma.

Eksitavad ametlikud veebilehed. Teid võidakse veenda eksitavat programmi alla laadima, mida loetakse brauseri kaaperdajaks, ka käsitsi. Palun kontrollige alati üle kõik allalaetavad otsimootorid, tööriistaribad, brauseri laiendused ja lisad enne nende arvutisse paigaldamist. Te võite alati guugeldada nende nime ja näha, mida teised inimesed nende kohta arvavad.

Reklaamvara-tüüpi programmid. Need potentsiaalselt soovimatud programmid on samuti kasutusel selleks, et levitada brauseri kaaperdajaid kui valikulisi lisaprogramme. Esiteks ei soovita me reklaamvara allalaadimist. Teiseks, kui arvate, et segavad reklaamid ei ole halb asi, siis peaksite tähelepanelikult sellise tarkvara paigaldamist jälgima, sest lihtsasti on võimalik oma arvutisse paigaldada ka brauseri kaaperdaja.

Võltsid pop-up reklaamid. Mõned brauserei kaaperdajad on levinud võltsreklaamide abil, mis teavitavad kasutajaid puuduolevatest uuendustest. Kui pop-up teavitus ütleb, et Teie Java, Flash Player või FLV Player on aegunud, siis peaksite seda teavitust ignoreerima, sest seda võidakse kasutada ohtliku programmi levitamiseks. Kui ohver vajutab pop-up reklaamil, siis võib pahatahtlik kood alla laadida brauseri kaaperdaja või sarnase PUPi.

Tüüpilisemad brauseri kaaperdajad

delta-homes.com: Tuhanded inimesed on nakatunud just selle pahatahtliku brauseri kaaperdajaga. SEda on aktiivselt levitatud ühises paketis nii turvaliste kui pahatahtlike programmidega, seega pole üllatuseks ka see, et on nii palju kasutajaid, kes on selle oma arvutist avastanud, ilma, et oleksid seda ise sinna paigaldada lubanud. Delta Homes viiruse viimatised versioonid on lihtsasti eemaldatavad viirusetõrje programmi kasutades.

mystartsearch.com: Järjekordne selge näide brauseri kaaperdajast. Ükskõik kui atraktiivne see programm ka olla ei pruugiks, siis selle kaudu kuvatavad reklaamid võivad ohtlikud olla. Mystartsearch’i saab eemaldada nii käsitsi kui automaatselt, kuid viirused.ee uurijad soovitavad kasutada teist valikut. Vastasel juhul võib juhtuda, et mitte kõik lisakomponendid pol eemaldatud, sealhulgas abiobjektid.

dregol.com: Te peaksite selle otsimootori kasutamisel ettevaatlikud olema, sest see võib kaaperdada kõik Teie veebibrauserid ilma Teie loata. Selle tegemise järel võib see hakata Teid Teie selja taga jälgima ja informatsiooni Teie kohta koguma. Te ei tea kunagi milliseid andmeid selle programmi kaudu kogutakse ja millistele osapooltele neid andmeid jagatakse.

Mida teha, kui arvate, et Teie arvuti on nakatunud

Brauseri kaaperdajat on võimalik eemaldada nii käsitsi kui automaatselt. Siin on mõlema variandi kohta ka rohkem kirjas:

Automaatne eemaldamine: Kergeim viis brauseri kaaperdaja vältimiseks on usaldusväärne viirusetõrje programm hankida ja seda kasutada. Sama võib öelda ka säärase tarkvara eemaldamise kohta. Brauseri kaaperdaja käsitsi eemaldamine peaks olema võimalikuks alternatiiviks ainult siis, kui olete kogenud ja teadlik arvuti kasutaja. Sellised programmid levivad tüüpiliselt paketis koos teiste komponentidega, mida võib leida tüüpilistest kohtadest nagu Task Manager (Rakendusehaldur).

Manuaalne eemaldamine: viirused.ee eksperdid üritavad alati testida iga brauseri kaaperdaja näidet. Siiski, harvadel juhtudel, kukuvad läbi ka kõige täpsemad eemaldamismeetodid. See on nii, sest selle tarkvara arendajad perioodiliselt uuendavad brauseri kaaperdajaid ja teisi sarnaseid PUPe. Kui Te usute, et olete piisavalt osavad selleks, et leida üles iga brauseri kaaperdaja komponent, siis olete enam kui teretulnud kasutama meie käsitsi eemaldamise juhendeid, mis on iga brauseri kaaperdaja kirjelduse juures.

Viimati andmebaasi lisatud viirused

Brauseri kaaperdaja andmebaas

April 10, 2017

yeabests.cc viirus

Kõige uuem informatsioon Yeabests.cc viiruse kohta Yeabests.cc viirus paneb kasutajaid uskuma, et tegemist on reaalse otsingumootoriga, mis pakub Google’i täiendatud otsingutulemusi ning kiiret ligipääsu enam kui 16 populaarsesse sotsiaalmeediakanalisse, meilipostkasti, ostusaitidele, mängude juurde ja mujale. Rohkem
March 23, 2017

Launchpage.org viirus

Launchpage.org viirus jätkab PC kasutajate nakatamist Launchpage.org viirus on brauserikaaperdaja, mis võtab su veebilehitseja üle võimust sinu loata. Rohkem
March 23, 2017

Qtipr.com viirus

Qtipr.com viirus jätkab levimist Qtipr.com viirus tegutseb nagu brauserikaaperdaja, mis väidab end olevat kasulik ja meelelahutuslik domeen. Rohkem
March 09, 2017

StartPageing123.com viirus

StartPageing123.com viiruse funktsioonid StartPageing123.com viirus on agressiivne brauserikaaperdaja, mis ründab Firefoxi ja Chrome’i veebilehitsejaid. Rohkem
March 09, 2017

StartPageing123 viirus

StartPageing123 viiruse põhiinfo Startpageing123 viirus kuulub suurde potentsiaalselt soovimatute programmide gruppi. Rohkem
January 26, 2017

Luckypageing123.com viirus

Luckypageing123 on su brauseris? Põhjused, miks sa ei peaks end pidama õnnelikuks Luckypageing123.com viirus on potentsiaalselt soovimatu programm  , millel on brauserikaaperdaja omadused. Rohkem
January 13, 2017

Luckysite123.com viirus

Kas Luckysite123.com ümbersuunamisfunktsioon on ohtlik? Luckysite123.com viirus ei ole tavaline otsingumootor – tegemist on tülika tööriistaga, mida soovivad brauserikaaperdajad kasutajatele peale suruda. Rohkem
January 11, 2017

MaskSearch.com viirus

Asjaolud, mida kaaluda enne MaskSearch.com kasutamist Google Chrome brauseri kasutajad, kes otsivad uut otsingumootorit, võivad kohata MaskSearch.com viirust. Rohkem
December 15, 2016

NavSmart.info viirus

Kas NavSmart.info lehte tasub kasutada avalehena? NavSmart.info viirus näeb välja nagu suurepärane otsingumootor. Rohkem
December 15, 2016

Yardood.com viirus

Asjaolud, mida sa ei pruugi veel teada Yardood.com kohta: Kui sul on veebis lehitsemisega raskuseid, on võimalik, et oled nakatunud Yardood.com viirusega. Rohkem
December 15, 2016

Findoncloud.com viirus

Kõik, mida sa peaksid teadma Findoncloud.com viiruse kohta Esmapilgul tundub Findoncloud.com viirus olevat tavaline otsingumootor. Rohkem
December 13, 2016

Safesurfs.com

Miks Safesurfs.com mind veebilehtedelt ümber suunab? Safesurfs.com on brauserikaaperdaja, mis tekkis ligi aasta tagasi. Rohkem
December 12, 2016

Yeabd66.cc viirus

Ohud, mis võivad kaasneda Yeabd66.cc otsingutööriista kasutamisega Yeabd66.cc viirus on seotud kurikuulsa Yeabests.cc viirusega, mis on taaskord üks brauserikaaperdaja. Yeabd66 kaaperdaja hakkab kontrollima nakatunud arvuti brausereid ja muudab nende sätteid. Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-08-18

Source: http://www.2-spyware.com/browser-hijackers-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like