Mis on brauseri kaaperdaja ja kuidas seda eemaldada

Gabriel E. Hall poolt - - Uuendatud | Liik: Brauseri kaaperdaja

Brauseri kaaperdaja on potentsiaalselt soovimatu programm, tavaliselt on tegemist brauseri laiendi või pluginaga, mis põhjustab veebibrauseri seadetes muudatusi. Sellised programmid alustavad sellega, et kõigepealt muudetakse brauseri kodelehte, vaikimisi otsimootorit ja uue vahelehe avamisel avatavat lehte.Nii pea kui brauseri kaaperdaja on need muudatused ära teinud, siis tekib sellele võimekus suunata inimesi ümber kindlaksmääratud veebilehtedele, mis üritavad oma populaarsust suurendada. Promodes vajalikke veebilehti ja aidates neil oma külastatavust surendada, teenivad brauseri kaaperdajad raha. Kahjuks ei ole mitte mingit garantiid, et sellised lehed on ausad ja ohutud.

Peaaegu iga brauseri kaaperdaja on võimeline koguma informatsiooni inimeste sirvimisharjumuste kohta. Sellised programmid võivad teada Teie poolt kasutatavaid otsitermineid, milliseid saite Te enim külastate, milliseid faile Te üles laete, millist informatsiooni Te sisestate ja muud sellist, mida loetakse isiklikult mitteidentifitseeritavaks informatsiooniks (Non-PII). Siiski võivad petturlikud brauseri kaaperdaja versioonid üritada koguda isiklikult tuvastatavat informatsiooni ja seda mitteseotud osapooltega jagada. Võib öelda, et kõik kaaperdajatena avaldatud programmid on loodud ärilistel eesmärkidel. Kui Te soovite oma privaatsust kaitsta ja oma arvuti turvalisust parandada, siis peaksite oma arvutist brauseri kaaperdaja tüüpi programmi eemaldama.

Browser hijackers

Mõju arvutile ja selle sooritusvõimele

Hetkel kui brauseri kaaperdaja siseneb sihtmärgiks olevasse arvutisse, siis teeb see tavaliselt selliseid asju:

  • Modifikatsioonid igale veebibrauserile. Olles brauseri kaaperdajaga nakatunud, võite eeldadaa, et avastate tundmatu kodulehe, otsimootori ja vahelehe. Pealegi võivad brauseri kaaperdajad lisada ja eemaldada kirjeid järjehoidjate nimekirjadest ning täita selle tundmatute ja isegi soovimatute järjehoidjatega. See programm teeb säärased muudatused ilma kasutaja poolse heakskiiduta.
  • Ümbersuunamised tundmatutele domeenidele. Brauseri kaaperdajaid kasutatakse enamasti selleks, et suunata inimesi ümber ettemääratud veebilehtedele ja sellisel viisil neid lehti promoda. Seda on võimalik teha nii otsitulemusi muutes kui vahel isegi tuntud veebilehti blokeerides. Pange tähele, et ei ole mingit garantiid, et sellised lehed on ohutud, seega võivad ümbersuunamised Teie arvuti turvalisust tuntavalt halvendada.
  • Personaalselt mittetuvastatava informatsiooni kogumine. Sarnaselt reklaamvara-tüüpi programmidele võivad ka brauseri kaaperdaja üritada informatsiooni koguda. Selline informatsioon on seotud inimeste aktiivsusega veebis. Vastavalt sellise programmide arendajate kirjeldustele, kogutakse peamiselt andmeid inimeste veebikasutamise harjumuste, nagu külastatud veebilehed, sinna lisatud informatsioon, arvuti IP-aadress, selle asukoht, brauseri tüüp jms kohta. Siiski võivad petised kasutada säärast tarkvara ka siiselogimisandmete, kontaktinfo ja muude konfidentsiaalsete andmete kogumiseks.
  • Süsteemist eemaldamise vältimine. Tüüpiliselt ei paku brauseri kaaperadajad tarkvara eemaldamiseks ühtegi võimalust. Nad võivad saada abi ka brauseri abiobjektidelt, mis võivad nende programmil aidata taaskäivitamise järel naasta nakatunud arvuti süsteemi.
  • Süsteemi stabiilsuse ja sooritusvõimega seotud probleemide tekitamine. Enamik brauseri kaaperdajaid aeglustavad veebibrauserit ja vähendavad arvuti sooritusvõimet, sest on halvasti välja arendatud. Kui sellist tüüpi brauseri kaaperdajaga nakatuda, siis võite märgata probleeme süsteemi stabiilsusega, veateateid ja üldist arvuti sooritusvõime langust.

Brauseri kaaperdaja jaotusmeetodid

Brauseri kaaperdaja levitamiseks kasutatakse peamiselt nelja meetodit:

Vabavara, jaosvara või reklaamvara. Pange tähele, et on palju erinevaid allalaadimishaldureid, videostriimisprogramme ja muud sarnast vabavara, mis on ühes paketid kahtlaste brauseri laiendite ja tööriistaribadega. Isegi usaldusväärsed tooted võivad inimesi eksitada oma brauseri seadeid muutma.

Eksitavad ametlikud veebilehed. Teid võidakse veenda eksitavat programmi alla laadima, mida loetakse brauseri kaaperdajaks, ka käsitsi. Palun kontrollige alati üle kõik allalaetavad otsimootorid, tööriistaribad, brauseri laiendused ja lisad enne nende arvutisse paigaldamist. Te võite alati guugeldada nende nime ja näha, mida teised inimesed nende kohta arvavad.

Reklaamvara-tüüpi programmid. Need potentsiaalselt soovimatud programmid on samuti kasutusel selleks, et levitada brauseri kaaperdajaid kui valikulisi lisaprogramme. Esiteks ei soovita me reklaamvara allalaadimist. Teiseks, kui arvate, et segavad reklaamid ei ole halb asi, siis peaksite tähelepanelikult sellise tarkvara paigaldamist jälgima, sest lihtsasti on võimalik oma arvutisse paigaldada ka brauseri kaaperdaja.

Võltsid pop-up reklaamid. Mõned brauserei kaaperdajad on levinud võltsreklaamide abil, mis teavitavad kasutajaid puuduolevatest uuendustest. Kui pop-up teavitus ütleb, et Teie Java, Flash Player või FLV Player on aegunud, siis peaksite seda teavitust ignoreerima, sest seda võidakse kasutada ohtliku programmi levitamiseks. Kui ohver vajutab pop-up reklaamil, siis võib pahatahtlik kood alla laadida brauseri kaaperdaja või sarnase PUPi.

Tüüpilisemad brauseri kaaperdajad

delta-homes.com: Tuhanded inimesed on nakatunud just selle pahatahtliku brauseri kaaperdajaga. SEda on aktiivselt levitatud ühises paketis nii turvaliste kui pahatahtlike programmidega, seega pole üllatuseks ka see, et on nii palju kasutajaid, kes on selle oma arvutist avastanud, ilma, et oleksid seda ise sinna paigaldada lubanud. Delta Homes viiruse viimatised versioonid on lihtsasti eemaldatavad viirusetõrje programmi kasutades.

mystartsearch.com: Järjekordne selge näide brauseri kaaperdajast. Ükskõik kui atraktiivne see programm ka olla ei pruugiks, siis selle kaudu kuvatavad reklaamid võivad ohtlikud olla. Mystartsearch’i saab eemaldada nii käsitsi kui automaatselt, kuid viirused.ee uurijad soovitavad kasutada teist valikut. Vastasel juhul võib juhtuda, et mitte kõik lisakomponendid pol eemaldatud, sealhulgas abiobjektid.

dregol.com: Te peaksite selle otsimootori kasutamisel ettevaatlikud olema, sest see võib kaaperdada kõik Teie veebibrauserid ilma Teie loata. Selle tegemise järel võib see hakata Teid Teie selja taga jälgima ja informatsiooni Teie kohta koguma. Te ei tea kunagi milliseid andmeid selle programmi kaudu kogutakse ja millistele osapooltele neid andmeid jagatakse.

Mida teha, kui arvate, et Teie arvuti on nakatunud

Brauseri kaaperdajat on võimalik eemaldada nii käsitsi kui automaatselt. Siin on mõlema variandi kohta ka rohkem kirjas:

Automaatne eemaldamine: Kergeim viis brauseri kaaperdaja vältimiseks on usaldusväärne viirusetõrje programm hankida ja seda kasutada. Sama võib öelda ka säärase tarkvara eemaldamise kohta. Brauseri kaaperdaja käsitsi eemaldamine peaks olema võimalikuks alternatiiviks ainult siis, kui olete kogenud ja teadlik arvuti kasutaja. Sellised programmid levivad tüüpiliselt paketis koos teiste komponentidega, mida võib leida tüüpilistest kohtadest nagu Task Manager (Rakendusehaldur).

Manuaalne eemaldamine: viirused.ee eksperdid üritavad alati testida iga brauseri kaaperdaja näidet. Siiski, harvadel juhtudel, kukuvad läbi ka kõige täpsemad eemaldamismeetodid. See on nii, sest selle tarkvara arendajad perioodiliselt uuendavad brauseri kaaperdajaid ja teisi sarnaseid PUPe. Kui Te usute, et olete piisavalt osavad selleks, et leida üles iga brauseri kaaperdaja komponent, siis olete enam kui teretulnud kasutama meie käsitsi eemaldamise juhendeid, mis on iga brauseri kaaperdaja kirjelduse juures.

Viimati andmebaasi lisatud viirused

Brauseri kaaperdaja andmebaas

February 21, 2018

Fuq.Com viirus

Fuq.com näitab häirivat sisu. Fuq.com viirus on liigitatud potentsiaalselt soovimatute rakenduste hulka, mis näitab külastajale pornograafilist sisu.Rohkem
February 12, 2018

New Tab Search

New Tab Search ei pruugi olla kõige usaldusväärsem ja turvalisem otsinguteenus. Rohkem
January 29, 2018

Rocket Tab

RocketTab jätkab windows arvutite kaaperdamist. Rocket Tab viirus on väga tüütu ja potentsiaalselt ohtlikt programm, mida märgati 2015.Rohkem
January 24, 2018

Chumsearch.com

Kuidas Chumsearch.com viirus levib? Chumsearch.com on brauserikaaperdaja, mis suudab manipuleerida arvutikasutaja veebilehitsejaga ilma, et kasutaja seda isegi märkaks.Rohkem
January 19, 2018

Yahoo tööriistariba

Kas Yahoo tööriistariba on viirus või mitte? Kui Te olete kunagi mõelnud, et Yahoo Toolbar on viirus, siis te eksite.Rohkem
December 20, 2017

Nova.Rambler.ru viirus

Nova.Rambler.ru on üks Rambler Search versioone. Nova.Rambler.ru viirus on brauserikaaperdaja, mis üritab välja näha nagu usaldusväärne otsingumootor, millel on erinevaid funktsioone.Rohkem
December 06, 2017

Chromesearch.win viirus

Chromesearch.win — veel üks vilets Google Chrome järgitegija üritab kaaperdada brausereid. Rohkem
October 04, 2017

Yardood.com viirus

Asjaolud, mida sa ei pruugi veel teada Yardood.com kohta: Kui sul on veebis lehitsemisega raskuseid, on võimalik, et oled nakatunud Yardood.com viirusega.Rohkem
September 04, 2017

NavSmart.info viirus

Kas NavSmart.info lehte tasub kasutada avalehena? NavSmart.info viirus näeb välja nagu suurepärane otsingumootor.Rohkem
August 23, 2017

Safe Finder viirus

Miks peetakse Safe Finder otsingumootorit ohtlikuks? Safe Finder viirus, tuntud ka kui isearch.safefinder.com brauserikaaperdaja on potentsiaalselt soovimatu programm , mille võivad kasutajad oma arvutist leida pärast selle installeerimist.Rohkem
August 15, 2017

yeabests.cc viirus

Kõige uuem informatsioon Yeabests.cc viiruse kohta. Yeabests.cc viirus paneb kasutajaid uskuma, et tegemist on reaalse otsingumootoriga, mis pakub Google'i täiendatud otsingutulemusi ning kiiret ligipääsu enam kui 16 populaarsesse sotsiaalmeediakanalisse, meilipostkasti, ostusaitidele, mängude juurde ja mujale.Rohkem
August 07, 2017

Nginx viirus

Nginx viirus peidab end tühja lehe taha. Nginx viirus toimib kahtlase veebiskriptina, mis kimbutab mitmeid peamiseid veebibrausereid nagu Google Chrome, Internet Explorer ja Mozilla Firefox.Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-08-18

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like