Eemaldage [email protected] viirus (Eemaldamise juhised)

[email protected] viiruse eemaldamise juhend

Mis on [email protected] lunavaraviirus?

[email protected] lunavaraviirus tahab su raha

Välja on ilmunud veel üks naeruväärse nimega lunavaraviirus – seekord on selleks [email protected] viirus. Meil ei ole õrna aimugi, mis oli viiruse loojatel mõttes, kui nad lõid sellise e-posti aadressi ohvritega suhtlemiseks, ent tundub, et see petuskeem pakub neile palju mõnu. Meie uuringu põhjal on [email protected] lunavaraviirus uus XTBL lunavaraprojekti liige – sinna kuulub mitmeid seni võitmatuid lunavaraviiruseid, mis märgivad faile teatud spetsiifilise faililaiendusega. Viirus, millest räägime täna, lisab failidele sellise laienduse: <victim’s ID>[email protected]. Lisaks sellele krüpteerib viirus faile tugeva krüpteeringuga, mistõttu ei ole võimalik failidele enam ligi pääseda. Pahavara muudab faile struktuurtasemel, seega saab faile taastada originaalsesse seisundisse üksnes unikaalse dekrüpteerimisvõtme abil, mille viirus eemaldab ohvri arvutist kohe pärast krüpteerimisprotsessi lõpetamist (saates võtme kriminaalidele Command & Control serverite vahendusel).

[email protected] pahavara ei anna palju infot; see asendab kõigest töölaua taustapildi, asetades sinna pildi mõne lause pikkuse infoga, mis käseb ohvril kirjutada [email protected] e-posti aadressile lisainfo saamise jaoks. Me oletame, et kurjategijad soovivad rääkida iga ohvriga eraldi, et välja pressida võimalikult suur summa. Kriminaalid paluvad lunarahamakset saata nendeni Bitcoini maksesüsteemi kaudu, et jääda anonüümseks. Soovitame südamest MITTE maksta seda, sest sa ei tea, kas sulle antakse dekrüpteerija või mitte. Saates kurjategijatele raha võid jääda ilma nii rahast kui ka failidest, kuna nad ei pruugi sulle võtit anda. Seetõttu soovitame [email protected] viiruse eemaldada ja taastada oma faile koopiate abil (kui sul on koopiad tehtud). [email protected] viirus tuleks eemaldada pahavaratõrje nagu FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner abil, kuna need programmid suudavad pahavaralisi programme ja faile eemaldada tõhusalt ning teha su arvuti sellistest kirjetest puhtaks.

Kuidas see lunavara levib?

[email protected] tungib arvutisse Troojana. Teisisõnu teeskleb viirus end olevat keegi teine, näiteks sa võid saada kurjategijatelt e-kirja, mis sisaldab pahavaralist manust nimega “Invoice” või “Phone bill”. Sellised manused võivad esmapilgul tunduda turvalised, ent isegi, kui tegemist on pealtnäha tavalise dokumendiga, võib see dokument käivitada pahavaralise kirje või on sellel hoopis peidetud faililaiendus (.exe). Nii pea, kui sa sellise faili avad, laaditakse pahavara su arvutisse, rünnatakse su faile ning saad väga koleda üllatuse osaliseks: kõik failid on krüpteeritud ning sinult nõutakse lunaraha. Kuigi selline levimisviis on ajast ja arust, on see endiselt väga efektiivne. On ka teisi levimisviise nagu reklaamvara või ründevara, ent nende kasutamine on pisut keerulisem. Siiski kasutatakse ka neid meetodeid, seda eriti kogenud pahavaraloojate poolt, kes levitavad oma kahjulikke programme isegi muidu turvalistel lehtedel. Selliseid rünnakuid saab peatada ainult uuendatud pahavaratõrje.

Mu arvuti on nakatunud, mida nüüd teha?

Kui su failid on krüpteeritud, on arusaadav, et soovid neid tagasi saada. Kahjuks peame tõdema, et see ei pruugi olla võimalik, eriti kui sa ei ole teinud failidest koopiaid. Kui sul ei ole koopiaid ning sa ei kavatse tasuda lunaraha, eemalda [email protected] viirus koheselt. Seda saad sa teha hõlpsasti pahavaratõrje abil, ent vahel võib pahavara blokeerida turvaprogrammi. Seetõttu peaksid sa järgima allolevaid [email protected] eemaldamise juhiseid, mis võimaldavad viirusest vabaneda.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

[email protected] viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda [email protected] kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage [email protected]

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige [email protected] eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda [email protected] kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus [email protected]. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et [email protected] eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm [email protected]. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud [email protected] poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Päästa oma failid Data Recovery Pro abil

Kahjuks ei ole sellele lunavarale veel loodud dekrüpteerijat. Usume, et hetkel on parim alternatiiv dekrüpteerijale Data Recovery Pro, mis võib päästa mõned su failid. Kasuta allolevaid juhiseid ja vaata, kas see suudab su faile dekrüpteerida:

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada [email protected] lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit [email protected] ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Olivia Morelli
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes