Eemaldage Ludashi viirus
Ludashi viiruse eemaldamise juhend
Mis on Ludashi viirus?
Peamine info Ludashi programmi kohta
Kui sa näed pidevalt uuesti ette hüppavaid reklaame, võib see tähendada, et Ludashi viirus on su arvutisse kodu teinud. Paanikaks ei ole põhjust, kuna see PUP ei ole eriti ohtlik. Tegemist on reklaamtarkvaraga, mis näitab erinevaid reklaame, pakkumisi, kuponge ja muid reklaamsisuga sõnumeid. Aja jooksul muutuvad need hüpikreklaamid aga üsna tüütuks. Peamine kahju, mida need hüpikaknad teevad, on su veebilehitseja aeglustamine ja töötamise häirimine. Viiruse tagajärjel laadivad veebilehed tavalisest aeglasemalt. Ainuüksi see on piisav põhjus, et Ludashi oma seadmest eemaldada. Kuigi reklaamtarkvarad ei põhjusta iseenesest olulisi probleeme, tuleks sellised programmid siiski kiiremas korras eemaldada. Kui sa ei soovi programmi eemaldamisesse ise sekkuda, usalda Ludashi eemaldamine FortectIntego hooleks.
Sa ei pruugi tegelikult isegi kahtlustada, et see PUP on su arvutisse sattunud. Reklaamtarkvara tegutseb üpris edukalt su süsteemi kaugetes nurkades ning see võib end varjata mõne teise nime all, seega võid sa sellest üsna suure tõenäosusega mööda vaadata. See tähendab, et programm saab aga segamatult tööd teha. Reklaamtarkvarade eesmärk on näidata ja levitada oma partnerite reklaamsisu. Kahjuks kasutavad selliseid kahtlaseid reklaammooduseid ettevõtted, millel ei ole palju ressursse, mida reklaami alla panna, seega on tihti tegemist kahtlaste äridega või veebilehtedega, mis ei ole turvalised. Seega võib Ludashi reklaam sind kogemata või meelega juhatada ebaturvalisele veebilehele. Lühidalt kokku võttes võid sa sattuda veebilehele, kus on pahavaralist sisu, mis võib sind kahjustada.
Ludashi kipub inimesi viitama teistele veebilehtedele, avades hüpikakna siis, kui sa vajutad mõnele reklaamile. Pole mitte mingit garantiid, et reklaampakkumine juhatab sind turvalisele lehele. Selle asemel võid sa sattuda veebilehele, mis promob kahtlaseid viirusetõrjeid või muid programme, seejuures ei pruugi tegemist olla reaalse viirusetõrjega, vaid pettusega. Taolistel lehtedel olevad viirusetõrjed ei pruugi sugugi aidata su arvutit kaitsta erinevate ohtude eest või ei suuda arvutit kaitsta lihtsalt tõsiste ohtude eest nagu trooja hobud või ransomware-viirused.
Millal see reklaamtarkvara mu arvutisse sattus?
PUP kasutas ära võimalust su arvutisse hiilimiseks siis, kui sa laadisid mõnda uut rakendust. Kas sa mäletad, millal sa viimati laadisid endale mõne failikonverteri või meediapleieri? Kõige tõenäolisemalt sattus PUP just niimoodi su arvutisse. Kui sa tahad teada, kuidas ennetada Ludashi sattumist su arvutisse või kuidas peatada teisi soovimatuid programme, pea neid nõuandeid meeles. Enne ükskõik, millise programmi installeerimist, vali sätetest “Custom” installeerimistoiming. Siis näed sa kõiki lisarakendusi, mis allalaadimisega seonduvad. Võta ära linnuke kõigi selliste rakenduste eest, mida sa ei soovi ning jätka programmi alla laadimisega täiesti muretult.
Eemalda reklaamtarkvara hõlpsalt
Ludashi eemaldamiseks on kaks võimalust. Esimene neist on käsitsi eemaldamine. Selle jaoks võid sa kasutada allpool olevaid õpetusi. Kui see ei tundu olevat sobiv lahendus, võid sa kasutada automaatset lähenemist ning eemaldada Ludashi turvatarkvara abil. Turvatarkvara skänneerib su arvutisüsteemi ning eemaldab soovimatu programmi hõlpsasti. Sellised turvaprogrammid on su operatsioonisüsteemi usaldusväärsed kaitsjad. Ludashi viirusega nakatumise riski vähendamiseks ja oma arvuti turvalisuse tõstmiseks võid järgida ka järgmist nõuannet. Kui sa oled parasjagu mõnda programmi alla laadimas, vaata programmi ametliku väljaandja nime. Kui seal on kirjas “Unknown”, on võimalik, et sa oled alla laadimas rakenduse kahtlast ja ebaturvalist versiooni. Laadi programmid alla üksnes ametlikelt kodulehtedelt. Samuti ole alati ülimalt tähelepanelik, kui installeerid mõnda programmi.
FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.
Ludashi viiruse manuaalse eemaldamise juhend
Eemaldage Ludashi süsteemidest Windows
-
Klikka Start → Control Panel → Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs).
-
Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program.
-
Desinstalleeri Ludashi ja sellega seotud programmid
Siin, otsi programmi Ludashi või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi. -
Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks.
Eemaldage Ludashi süsteemist Mac OS X
-
Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications.
-
Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Ludashi või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash.
Eemaldage Ludashi viirus programmist Microsoft Edge
Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):
- Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
- Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
-
Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all.
-
Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear.
-
Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager.
- Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
-
Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme.
-
Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks.
Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):
Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.
- Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
- Otsige see kaust oma arvutis üles:
C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
-
Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik.
- Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
-
Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator.
- Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
Kui need sammud on valmis, siis peaks Ludashi Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.
Eemaldage Ludashi Mozilla Firefox (FF) juurest
-
Eemalda ohtlikud laiendused
Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons → Extensions. -
Siin, vali Ludashi ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks.
-
Lähtesta Mozilla Firefox
Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. -
Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Ludashi eemaldamine lõpule.
Eemaldage Ludashi Google Chrome juurest
-
Kustuta pahatahtlikud pluginad
Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools → Extensions. -
Siin, vali Ludashi ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks.
-
Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings → Manage Search engines sektsioonist Search.
-
Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi.
-
Lähtesta Google Chrome
Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings. -
Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings.
-
KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Ludashi eemaldamine lõpuni.
Eemaldage Ludashi Safari juurest
-
Eemalda ohtlikud laiendused
Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. -
Siin, vali Extensions ja otsi üles Ludashi või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti.
-
Lähtesta Safari
Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... -
Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Ludashi eemaldamise protsess lõpule.
Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Ludashi registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.
Teile soovitatud
Ära lase valitsusel enda järel nuhkida
Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.
Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.
Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.
Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak
Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.
Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.