Eemaldage Kraken viirus (Lihtne eemaldamise juhend)

Kraken viiruse eemaldamise juhend

Mis on Kraken lunavaraviirus?

Kraken lunavaraviiruse ülevaade

Kraken viirus on krüptoviirus, mis võtab sihikule kõige populaarsemad failitüübid ja ründab ohvreid kõige valusamasse kohta. Inimesed kaotavad ligipääsu oma isiklikele failidele nagu pildid, videod või audiofailid ning dokumendid, mis võivad olla väga olulised. Kui ohvril on andmetest tehtud koopiad, siis ei tundu muidugi lunavaraviiruse rünnak nii jõhker, sest kõik vajalik on tegelikult salvestatud välisele mäluseadmele või pilvele. Vastasel juhul on olukord aga keerukas. Kraken lunavaraviirus kasutab RSA ja AES kirjeid ning lisab igale kahjustatud failile laienduse .kraken. Sellest hetkest alates ei saa kasutaja oma failidele enam ligi pääseda, neid avada ega neid kasutada. Pärast rünnakut võib avastada töölaualt uue .html faili või isegi igast kaustast, mis sisaldab krüpteeritud faile. “_HELP_YOUR_FILES.html” fail sisaldab informatsiooni andmete taastamise kohta. Lühidalt kokku võttes palutakse ohvril osta Bitcoine ning kanda need oma personaalsesse Bitcoin rahakotti, seejärel tuleks küberkurjategijatega ühendust võtta ning oodata, kuni saadetakse dekrüpteerija. Kui sind rünnatakse, siis soovitame neid juhiseid mitte järgida, kuna see võib olla lihtsalt lõks. Soovitame Kraken viiruse kiiremas korras eemaldada.

See konkreetne lunarahateade on ebatavaline, kuna sellel on dünaamilised väljad, mida võidakse uuendada või muuta. Kurjategijad on näinud vaeva ning on lisanud faili palju linke, mille abil saab ohver osta Bitcoine ning õppida, kuidas tehingut teha. Kraken viirus nõuab dekrüpteerija eest 2 Bitcoini, ent kui ohver ei tasu seda kiiresti, duubeldatakse summat. Dokumendis on ka ohvri ID number ning see tuleb pärast lunaraha tasumist saata kurjategijatele e-posti aadressitele [email protected], [email protected] või [email protected]. Varem või hiljem peaks ohver saama häkkeritelt e-kirja, mis sisaldab Krakeni dekrüpteerijat. Seejärel tuleb vajutada “Decrypt” nuppu ning oodata edasisi juhiseid. Selle nupu vajutamine ja dekrüpteerija kasutamine on aga ülimalt ohtlik. Sind võidakse hoopis nakatada mõne teise lunavaraga või palutakse maksta veel rohkem raha. Seega, eemalda Kraken viirus oma arvutist näiteks FortectIntego abil ning kasuta meie juhiseid.

Kuidas on võimalik selle lunavaraviirusega nakatuda?

Kraken lunavara loojad kasutavad samu laialdaselt tuntud pahavara levitamise strateegiaid nagu pahavaraliste rämpskirjade saatmine, ründevara, pahavaraga nakatunud reklaamid jne. Kui sind huvitab tehnoloogia või viiruste teema, oled sa ilmselt kuulnud neist levinud lunavaraviiruste levitamisviisidest. Küberkurjategijad saadavad sadu või isegi tuhandeid erinevaid e-kirju, mis sisaldavad manust. Kui inimene avab selle manuse, saab Kraken või mõni muu lunavara kenasti süsteemi pugeda. Tänapäeval on väga oluline pöörata ülimalt palju tähelepanu veebiturvalisusele, kuna pahavararünnakute arv suureneb iga päevaga ning häkkerid leiavad aina uusi viise viiruste levitamiseks. Lunavaraviirusega nakatumise riski vähendamiseks on oluline hoida eemale kahtlastest e-kirjadest ja nende manustest ning vältida ka kahtlaseid veebilehte või küsitava mainega tarkvarauuenduste ja installeerimislinkidel klikkimist ja failijagamislehtede külastamist.

Kraken viiruse eemaldamise sammud

Pärast lunavaraviiruse rünnakut tuleb tegutseda kiiresti ja targalt. Sa ei tohiks viivitada Krakeni eemaldamisega ega kaaluda lunaraha tasumist. Nagu me oleme juba maininud, kui sa oled sattunud sellisesse olukorda, peaksid sa leidma võimaluse kahjude minimaliseerimiseks. Ainus viis selleks on pahavara eemaldamine. Seni, kuni viirus jääb arvutisse, on süsteem haavatav ja tundlik ning teisedki viirused võivad seda ära kasutada, põhjustades sulle veelgi rohkem probleeme. Krakeni eemaldamiseks pead sa installeerima ja uuendama pahavaratõrjet (nt FortectIntego, Malwarebytes) ning tegema täielikku skänneeringu süsteemile. Lunavaraviirus ei pruugi sul lasta seda eriti hõlpsalt teha, seega sa peaksid järgima allpool toodud juhiseid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Kraken viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemalda Kraken kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Kraken

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla FortectIntego või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Kraken eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Kraken kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Kraken. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga FortectIntego ja veenduge, et Kraken eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Kraken. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud Kraken poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Taasta mõned failid Data Recovery Pro abil

Data Recovery Pro võib olla tööriist, mis aitab andmed taastada. Pea meeles, et see programm ei ole tegelikult loodud selleks, et taastada Kraken lunavara poolt krüpteeritud faile. Siiski, on võimalik, et see aitab sul mõned failid taastada.

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada Kraken lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Taasta osad failid Windows Previous Versions funktsiooni abil

Kui enne Kraken viiruse rünnakut oli arvutis lubatud System Restore funktsioon, peaksid sa järgima allpool olevaid juhiseid ja taastama mõned oma olulisemad failid:

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Andmete taastamine ShadowExplorer abil

Kui Kraken pahavara ei ole kustutanud varikoopiaid, saad sa proovida faile taastada ShadowExplorer abil.

 • Laadige alla Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Järgige Shadow Explorer paigaldusviisardit ja installeerige see rakendus oma arvutisse;
 • Käivitage progtamm ja valige vasakust ülemisest nurgast avanevast rippmenüüst oma krüpteeritud andmetega ketas. Vaadake seda, millised kaustad seal olemas on;
 • Klikkige parema hiireklahviga kaustal, mida soovite taastada ja valige “Export”. Te võite samuti valida, kuhu Te selle kausta taastada soovite.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Kraken ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Alice Woods
Alice Woods

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Alice Woods
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes