Eemaldage Firefox redirect viirus (Eemaldamise juhend) - uuendatud Dec 2017

Firefox redirect viiruse eemaldamise juhend

Mis on Firefox ümbersuunamisviirus?

Firefox ümbersuunamisviiruse erinevad vormid

Firefox ümbersuunamisviirus

Firefox ümbersuunamisviirus on brauserikaaperdaja. See potentsiaalselt soovimatu programm (PUP) on teeninud ära oma tiitli, kuna kaaperdab Mozilla Firefox veebilehitseja. Põneval kombel võivaad pärast selle brauserinakkuse saamist nakatuda ka teised brauserid. Samuti võivad sind häirima hakata Google ümbersuunamisviirus, IE ümbersuunamisviirus või Bing ümbersuunamisviirus.

Selle PUP-i peamine tegevus on teistele domeenidele ümbersuunamine. Peale selle, et see segab su tegevusi internetis lehitsemise ajal, võib kaaperdaja suurendada ka üleüldiselt haavatavusi. Paraku, mida rohkem on selliseid nakkuseid operatsoonisüsteemis, seda kõrgem on on võimalus meelitada ligi tõsiseid virtuaalohte.

Kuna Mozilla Firefoxi rünnatakse pidevalt, üritavad brauseri arendajad pidevalt asjaga kaasas käia ja parandavad haavatavusi . Sellega on veel aga tükk tegemist, sest küberkurjategijad mõtlevad välja uued häkkimisviisid, kasutades ära Firefoxi otsingumootori vigu .

Wyciwyg ümbersuunamine tekitab kahtluseid

Kuigi Wyciwyg ümbersuunamine võib tunduda nagu pahavara vihje, annab see tegelikult teada brauseris või brauserilaienduses olevast probleemist. Mõned Firefoxi kasutajad andsid teada, et märkasid internetis lehitsemise ajal “wyciwyg” linki. Mõnel juhul ei segatud nende brausimissessiooni, vaid selle asemel lisati “http:” kõrvale või selle asemel ülalpool mainitud fraas URL-i sisse. Mõned kasutajad kogesid suuremaid probleeme, kuna link suunas tühjale lehele.

Sellel fenomenil on kaks selgitust. Esiteks, wyciwyg link on Adblocki laienduse viga. Laienduse uuendamine või selle keelamine ja uuesti lubamine võib aidata. Teiseks, kui lisaks lingile suunati sind uutele lehtedele, kus promoti hasartmängurlust, skänneeri või lähtesta brauser, et reklaamvarast ja teistest brauserinakkustest vabaneda.

Igal juhul kui sa kahtlustad, et su brauser käitub veidralt, on tõenäoliselt selle taga brauserikaaperdaja. Firefoxi ümbersuunamise eemaldamiseks on informatsioon allpool.

Brauserikaaperdajad ja reklaamvara moodustavad kõige suurema osa PUP-e, mida võib leida kübermaailmas. Hoolimata hoiatustest on ka nakatunud seadmete hulk endiselt üsna kõrge. PUP-i omadustest rääkides ei pruugi tegelikult sul olla õrna aimugi, et su seadmesse on sattunud tüütu pahavara.

Ei võta aga kaua aega, kuni sind hakkab Firefoxi ümbersuunamine häirima. Selle fenomeni tõttu võidakse sind suunata veebilehele, mis sisaldab ründevara . Oleks rumal alahinnata sellist pahavara, kuna need teevad tihtipeale “koostööd” agressiivsemate ohtudega – lunavaradega. Seega paranda oma seadme kaitset. Ühed kasulikud tööriistad selleks on FortectIntego ja Malwarebytes.

Teine häiriv probleem on üleliigsed reklaamid. Reklaamhüpikaknad, lingid, bännerid ja muu taoline võivad su brauseri ekraani täita. Ükskõik, kui ahvatlevad need välja ei näe, pea meeles, et sellised reklaamid võivad sisaldada pahavaralisi linke või võivad sind suunata nakatunud lehtedele .

Firefoxi viiruse 2017. versioonid jätkavad sinu brausimisharjumuste järel luuramist ja koguvad andmeid selle kohta, milliseid domeene sa oled külastanud, kui tihti sa surfad internetis ja muud taolist. Selliseid andmeid jagatakse kolmandate pooltega. Võttes arvesse hiljutisi sündmusi seoses mitmete oluliste haavatavuste tuvastamisega võivad selliseid andmeid kasutada häkkerid. Seega peaksid sa kiirelt Firefoxi ümbersuunamise pahavara eemaldama. Firefox ümbersuunamisviiruse piltFirefox ümbersuunamisviirus algatab järske ümbersuunamisi kolmandate poolte veebilehtedele ja näitab suurt hulka reklaame.

Viis, kuidas brauserikaaperdaja internetis ringi liigub

Firefoxi kaaperdamine juhtub pärast vabavara või jagatud tarkvara installeerimist. Programmid, mida kasutatakse tihti viiruste levitamiseks, on erinevad allalaadimishaldurid, PDF-i loojad, videostriimimise tarkvarad ja muud sarnased programmid. Jälgi installeerimisviisardit, et märgata lisaprogramme õigel ajal.

Tihti on lisaprogrammid märgitud väga kavalalt, seega sa pead valima “Custom” või “Advanced” režiimi. Nii saad sa ennetada potentsiaalselt petturlikke rakendusi enne, kui need jõuavad süsteemi sattuda. Pea meeles, et Mozilla Firefox ja selle arendajad ise ei ole selle probleemiga seotud.

Tegelikult tekitab probleeme sinu arvutisse peidetud brauserikaaperdaja. Ole ka ettevaatlik, kuna kaaperdajad loovad nakatunud domeene, mis on peaaegu identsed populaarsete veebilehtede nimedega . Näiteks on Amazonil jäljendaja Amazoon.com. Pane ka tähele seda, kes on programmi ametlik väljaandja enne, kui sa selle installeerid.

Vabane Firefoxi ümbersuunamisviirusest täielikult

Kui sa tahad nakkusest täielikult lahti saada, soovitame me valida automaatse Firefoxi ümbersuunamisprobleemi eemaldamise tee. Nuhkvaraeemaldajad, mida soovitame allpool, veenduvad, et kõik kaaperdajaga seotu saab alatiseks eemaldatud.

Need programmid võivad olla kasulikud ka siis, kui sa pead eemaldama tõsisemaid ohte nagu pahavara või lunavara. Sa võid Firefoxi ümbersuunamisviiruse eemaldada ka käsitsi, aga lisaturvalisuse jaoks soovitame kombineerida neid kahte meetodit. Ole uute rakenduste allalaadimisel väga ettevaatlik. Teiste kasutajate kommentaarid võivad anda väärtuslikke nõuandeid selle kohta, milliseid programme vältida, et mitte sattuda Firefoxi ümbersuunamisprobleemi või muude probleemide otsa.

FortectIntego aitab eemaldada viiruse kahjusid. SpyHunter 5Combo Cleaner ja Malwarebytes aitavad tuvastada potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning nendega seotud faile ja registrikirjeid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.

Firefox redirect viiruse manuaalse eemaldamise juhend

Eemaldage Firefox redirect süsteemidest Windows

Kui sa arvad, et sa oled nakatunud Firefoxi ümbersuunamisviirusega, pead sa kontrollima kõiki installeeritud rakendusi enne, kui probleem sind tüütama hakkab. Kui sa leiad kahtlaseid kirjeid, veendu, et eemaldaksid need.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Firefox redirect ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Firefox redirect või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'

Eemaldage Firefox redirect süsteemist Mac OS X

Kui Mozilla Firefoxi ümbersuunamised on sind häirinud, pead sa oma Mac-ist eemaldama kahtlased rakendused. Veendu, et sa kustutaksid kõik komponendid, mis on installeeritud samal päeval, mil Firefoxi ümbersuunamised su arvutis algasid.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Firefox redirect või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'

Eemaldage Firefox redirect Mozilla Firefox (FF) juurest

Kui Firefoxi ümbersuunamised on ilmunud veebilehitsejasse, tegeled sa kaaperdajaga. Veendu, et sa eemaldaksid kõik kahtlasena näivad laiendused ja lähtestaksid brauseri.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Firefox redirect ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Firefox redirect eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'

Eemaldage Firefox redirect Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Firefox redirect ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Firefox redirect eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks

Eemaldage Firefox redirect viirus programmist Microsoft Edge

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Firefox redirect Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

Eemaldage Firefox redirect Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Firefox redirect või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Firefox redirect eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Olles desinstalleerinud selle potentsiaalselt mittesoovitava programmi (PUP) ja korda teinud oma iga veebibrauseri, soovitame me Teil skanneerida oma arvutit tuntud nuhkvara-vastase programmiga. See aitab Teil saada lahti Firefox redirect registri jälgedest ja samuti identifitseerida sellega seotud parasiidid või võimalikud pahavara nakatumised Teie arvutis. Selleks puhuks on Teil võimalik kasutada meie kõrgeima hinnanguga pahavara eemaldajat: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes.

Teile soovitatud

Ära lase valitsusel enda järel nuhkida

Valitsustel on kombeks jälgida inimeste andmeid ning isegi nuhkida kodanike järel, seega sa peaksid seda silmas pidama ja uurima rohkem kahtlaste infokogumise taktikate kohta. Selleks, et vältida mistahes soovimatut valitsusepoolset jälgimist, tuleks internetti kasutada täiesti anonüümselt.

Kui kasutad internetti, saad valida mistahes asukoha selleks, et netisisu näha ilma, et peaksid taluma olulisi piiranguid. Naudi internetikasutust ilma häkkimise riskita, kasutades Private Internet Access VPN-teenust.

Kontrolli, millist infot valitsused ja muud soovimatud osapooled saavad näha siis, kui sa internetis surfad. Isegi, kui sa ei tegele seadusevastaste toimingutega või usaldad oma teenusepakkujaid ja platvorme, ole alati omaenda turvalisuse ja heaolu huvides kahtlustav ning kasuta ennetavaid meetmeid nagu VPN-teenused.

 

Tee failidest tagavarakoopiad, juhuks, kui sind tabab pahavararünnak

Arvutikasutajad võivad saada mitmesuguseid kahjusid kübernakkuste tõttu, kuna nad on ise jätnud midagi tegemata. Pahavara põhjustatud tarkvaraprobleemid või otsesed andmekaotused krüpteeringu tõttu võivad tekitada seadmele mitmeid probleeme või põhjustada püsivat kahju. Kui sul on korralikud tagavarakoopiad, saad pärast taoliseid intsidente oma tööd aga muretult jätkata.

Pärast seadmele mistahes muudatuste tegemist on oluline teha tagavarakoopiad, et saaksid alati naasta oma töö juurde, isegi, kui pahavara on midagi seadmes muutnud või põhjustanud andmekaotuseid. Kui sul on olemas iga olulise dokumendi või projekti eelmise versiooni koopia, saad vältida tülikaid olukordi. Sa tänad end, kui peaksid kunagi pahavara otsa sattuma. Süsteemi taastamise jaoks kasuta programmi Data Recovery Pro.

 

Autori kohta
Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes