Mis on _HOWDO_text.bmp? Kas ma peaksin selle eemaldama?

Mida sa peaksid teadma _HOWDO_text.bmp faili kohta?

_HOWDO_text.bmp on pildifail, mis on seotud väga lähedalt ODIN ransomware-viirusega. Seda viirust tuntakse kurikuulsa Locky viiruse, võimsa ja hävitusliku arvutiviiruse, mis suudab su isiklikud failid krüpteerimise teel lukustada, uuendatud versioonina.  _HOWDO_text.bmp, täpselt samamoodi nagu ka _HOWDO_text.html, on lunarahakiri, mille viirus jätab nakatunud arvutisse ning annab seeläbi teada ohvrile, kuidas oleks võimalik andmeid dekrüpteerida. Tavaliselt salvestab viirus selle pildifaili arvutisse ning seab selle töölaua taustapildiks. Pildil on samasugune info nagu kõigil Locky versioonidel – info kohaselt on andmed krüpteeritud RSA-2048 ja AES-128 algoritmidega, antakse lingid Wikipedia artiklitele, mis räägivad nendest algoritmidest ning kirjeldatakse, et ainus viis krüpteeritud andmete taastamiseks on unikaalse ODIN makselehekülje kaudu lunaraha tasumine. Sellele veebilehele lääseb ligi üksnes Tor veebilehitseja kaudu, seega palutakse lunarahamärkes endale see veebilehitseja laadida. Makselehel palutakse osta Locky decryptor programm, mis maksab 3 BTC-d või umbes 1860 dollarit. Viiruse arendajad julgevad küsida niivõrd suurt summat Locky kurikuulsa reputatsiooni tõttu – pahavara uurijate kohaselt pole peaaegu mitte ühtegi viisi viiruse võitmiseks ning dekrüpteerimisvõtme leidmiseks ilma, et viiruse loojate sekkumiseta.

Kui sa oled avastanud oma arvutist _HOWDO_text.bmp faili, on väga tõenäoline, et su arvuti on ODIN ransomware-viirusega nakatunud. Kuigi tegemist on tõsise olukorraga, soovitame me, et sa ei tasuks mitte mingil juhul lunatasu, isegi, kui see tähendab, et sa ei näe oma faile enam mitte kunagi. Kui sa otsustad lunatasu maksta, julgustad sa sellega kurjategijaid oma räpaste tegevustega jätkama ja levitama viirust veelgi aktiivsemalt. Kui su arvuti on nakatunud, eemalda _HOWDO_text.bmp koos kõikide ODIN failidega, kasutades selleks pahavaratõrjet nagu FortectIntego ning taasta oma arvuti failid varikoopia abil. Kui sul ei ole varikoopiat, võid sa proovida andmete taastamise meetodeid, millest räägitakse lähemalt selles postituses.

Kuidas sattus _HOWDO_text.bmp fail minu arvutisse?

_HOWDO_text.bmp failiga seonduv pahavara levib tüüpiliste ransomware-viiruste levitamise meetodite kaudu. Tavaliselt satub fail arvutisse, kui selle laadib alla näiteks trooja hobu või arvutikasutaja ise. See viimane kõlab küll kahtlaselt, kuid petturite kavalate trikkide tõttu võib arvutikasutaja kergelt ohvriks langeda ning avada pahavaralise faili, mis saadetakse kasutajale tavaliselt e-kirja teel. Küberkurjategijad loovad tavaliselt Wordi faili, millele nad lisavad juurde pahavaralised kirjed. Seetõttu soovitame me tungivalt ignoreerida e-kirju, mis on saadetud tundmatute inimeste poolt, lugeda alati saatja e-posti aadressit hoolikalt ning veenduda, et tegemist ei ole võltsitud e-posti aadressiga. Lisaks uuenda oma arvuti programme tihti või luba arvutil teha uuendusi automaatselt, vältimaks pahavarade arvutisse imbumist. Vahel kasutavad küberkurjategijad lihtsalt arvuti turvaauke ja laadivad pahavara arvutisse täiesti märkamatult. Seetõttu peaks su arvuti olema alati varustatud usaldusväärse viirusetõrjega.

Kuidas _HOWDO_text.bmp fail eemaldada?

Kuigi sa võid iga _HOWDO_text.bmp faili eraldi kustutada, soovitame me eemaldada _HOWDO_text.bmp faili koos ODIN ransomware-viirusega, kasutades selle jaoks pahavaratõrjet nagu FortectIntego või SpyHunter 5Combo Cleaner. See viirus on su arvutile väga ohtlik ning seega tuleks see eemaldada nii kiiresti kui võimalik. Ära proovi pahavara käsitsi eemaldada, sest siis võivad mõned pahavarakirjed siiski süsteemi jääda ning vähendada arvuti operatsioonisüsteemi turvakaitseid. _HOWDO_text.bmp failide eemaldamise jaoks loe sellest postitusest täpsemaid juhiseid.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Fortect Rahulolu
garantii
Lae alla
Intego Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik macOS jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Fortect Intego abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Fortect Intego sisaldab tasuta piiratud skaneerijat. Fortect Intego põhjalikum skaneering on saadaval täisversioonis. Kui tasuta skaneerija tuvastab probleeme, saad need parandada tasuta käsitsi parandamise valikuga või sa võid osta täisversiooni, et probleemid automaatselt lahendada.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Fortect ei aita katkiseid faile parandada, võta appi SpyHunter 5.
Alternatiivne tarkvara
Erineval tarkvaral on erinev eesmärk. Kui Intego ei aita katkiseid faile parandada, võta appi Combo Cleaner.
Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes