Raskusaste:  
  (10/100)

Youndoo.com. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Julie Splinters poolt - - | Liik: Brauseri kaaperdaja

Youndoo.com viiruse ülevaade

Youndoo.com võib näha välja nagu usaldusväärne otsingumootor ning võib sind veenda, et tegemist on samasuguse otsingutööriistaga nagu iga teine. Kahjuks aga ei ole see tõsi. Youndoo viirus kuulub brauserikaaperdajate hulka, kuna viirus võtab veebilehitseja üle võimust ning seab su brauseri avaleheks ja vaikimisi otsingumootoriks iseenda. See PUP on tuntud ka ümbersuunamisprobleemi poolest, mis ei ole üksnes tüütu, vaid võib endaga kaasa tuua ka väga ebameeldivaid tagajärgi. Sellest artiklis arutame lähemalt, miks ei tohiks seda otsingumootorit usaldada ning kuidas Youndoo.com viirus eemaldada. Üks tarkvarasid, mis aitab igal juhul sul sellest ebameeldivast programmist vabaneda, on Reimage.

Võrreldes teiste brauserikaaperdajatega, nagu näiteks navigation.iwatchavi.com, mis on ebavajalike ostlemis- ja mänguplatvormide reklaamidega üle kuhjatud, ei näi Youndoo sugugi kahtlane välja. See viirus on disainitud just põhimõttega näha välja usaldusväärne. See esmamulje puruneb aga kohe, kui sa hakkad seda veebilehte kasutama otsingumootorina. Esmalt märkad sa, kuidas programm suunab sind pidevalt kahtlastele veebilehtedele – see pole üksnes tüütu, vaid võib olla ka ohtlik. Youndoo viirus võib sind suunata mitte üksnes sponsoreeritud veebilehtedele, vaid ka pahavaralise sisuga lehtedele. See tähendab, et kui su arvuti on selle viirusega nakatunud, võid sa kogeda mitmeid süsteemitõrkeid ning oleks mõistlik see tülikas külaline koheselt operatsioonisüsteemist eemaldada.

The image displaying youndoo.com

Lisaks kogub Youndoo.com kasutajate kohta infot. Nende privaatsuspoliitikas on kirjas, et otsingumootor kogub järgnevaid andmeid: 

• IP address of the requesting computer,
• date and time of the request,
• requested page/name of the file retrieved,
• the amount of data transferred,
• indication whether the access/retrieval was successful,
• internet address, from where the site or file was retrieved or the desired function was requested,
• web browser used.

Seda informatsiooni kasutatakse statistilistel eesmärkidel ning Youndoo rakendab andmete töötlemiseks Google Analytics’i tööriista. Probleem seisneb aga eelkõige selles, et veebileht võib seda informatsiooni jagada kolmandatele pooltele. Seega, kui viirus on pääsenud ligi nendele ülalpool mainitud andmetele, võib su veebilehitseja olla peatselt reklaamidega üle tulvatud, kõik selleks, et sa vajutaksid mõnel reklaamil ning programmi omanikud teeniksid raha. Youndoo.com’il on veel üks tüütu funktsioon – nimelt kasutab fail lisafaile, ehk “abifaile”, mis on ühtlasi põhjuseks, miks see kaaperdaja saab su veebibrauseri üle võimust võtta. Nende failide tõttu võib kaaperdaja eemaldamine olla ka üpris keeruline – need failid on jaotatud üle kogu süsteemi, seega Youndoo eemaldamine üksnes brauseriseadetest ei aita. 

Brauserikaaperdaja levimise meetodid

Brauserikaaperdaja sattus su arvutisse, kuna laadisid selle kogemata alla. Kui sa laadisid alla näiteks mõne PDF-vaataja või Flash Player rakenduse, on võimalik, et sa ei vaadanud “Optional” lisaprogramme, mis installatsiooniga kaasnesid ning nii pääseski Youndoo.com su arvutisse. Vältimaks selliseid olukordi tulevikus, pead sa uue tarkvara laadimisel valima installeerimisviisardis alati “Custom” ehk kohandatud valikud. Kui sa oled üle vaadanud, et laadid üksnes soovitud komponendid, saad turvaliselt jätkata. Kasulik on ka visata pilk peale privaatsuspoliitikale ja kasutajate arvustustele, mis võivad lähemalt tutvustada programmi tagamaid ning paljastada, kas tegemist on tõepoolest usaldusväärse töövahendiga.

Eemalda Youndoo.com oma arvutist

Youndoo hõlpsaks eemaldamiseks võid valida automaatse eemaldamise ning laadida endale sobiva pahavaratõrje. Tagamaks, et turvatarkvara kaitseb sind kõikide viiruste ja soovimatute programmide eest, soovitame tarkvara tihti uuendada. Pea meeles, et korralik turvatarkvara ei ole lihtsalt vajalik, vaid eluliselt oluline osa arvuti turvalisuse tagamiseks. Kui sa ei soovi aga ühtegi uut programmi alla laadida, võid youndoo.com’i eemaldada ka käsitsi. Selle jaoks loe igat sammu hoolikalt, veendumaks, et selle brauserikaaperdaja iga komponent on jäädavalt eemaldatud.

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Youndoo.com nende programmide abiga: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Youndoo.com eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Youndoo.com maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes

Youndoo.com manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-youndoo-com.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes