Mis on võlts-turvatarkvara ja kuidas seda eemaldada

Alice Woods poolt - - Uuendatud | Liik: Võlts-turvatarkvara
12

Võlts-turvatarkvara (tuntud ka kui võlts-viirusetõrje või võlts-turvaprogramm) on termin, mis tähendab võltse viirusekaitse programme. Taolised programmid kuuluvad ühtlasi ka pahavara ja viiruste hulka. Võlts-turvatarkvara peamine eesmärk on nakatada arvuteid, näidates muuhulgas ka väga agresiivseid turvateavitusi ning muidugi peibutada kasutajat ostma programmi tasulise täisversiooni, selleks, et neid näilisi probleeme lahendada. Tegelikkuses aga, ainus programm, mis tuleks kustutada, on just seesama võlts-turvatarkvara.

Võlts-viirusetõrjed on väga veenvad ning võivad sind täielikult ära petta, jättes endast mulje, nagu tegemist oleks usaldusväärse turvaprogrammiga, mis suudab operatsioonisüsteemist leida üles pahavaralised failid. Kahjuks aga hoolimata sellest, kui usaldusväärne programm tundub, ei ole neil mitte mingit viiruste andmebaasi, mis peaks seal olema selleks, et süsteemi skänneerida ja märgata arvutis pahavaralisi faile. Enamjaolt teavitab see programm hoopis täiesti usaldusväärsetest süsteemikomponentidest ja väidab ohvrile, et need tuleb arvutist eemaldada. Nii petavad need programmid inimesi ostma tasulise versiooni. Nii pea kui häkkerid on saanud raha, sulgevad nad võlts-viirusetõrje funktsioonid mõneks ajaks, näidates seeläbi, et oletatavad probleemid on kenasti lahendatud. Mõne aja pärast hakkab viirus uuesti tööle ja üritab ohvrilt veel raha saada.

Võlts-turvatarkvara eemaldamine on ülimalt oluline, kuna neid programme kasutatakse ka vahelülina teiste viirustega nakatamiseks. Lisaks kogutakse programmi kaudu erinevaid isikuandmeid, mida kasutatakse seejärel näiteks identiteediröövi või teiste kuritegude toime panemiseks. Samuti võivad taolised programmid raskendada arvuti tööd, muutes süsteemi aeglaseks ja tekitades kokkujooksmiseid. Kõik viirused, mis kuuluvad võlts-turvatarkvarade hulka, tuleks eemaldada, kasutades selle jaoks reaalset usaldusväärset viirusetõrjet.

Viisid, mille kaudu levib võlts-turvatarkvara:

Enamus võlts-viirusetõrjeid satuvad arvutisse ilma kasutaja teadmata. Siin on peamised meetodid, mille abil saavad võlts-turvatarkvarad arvutisse: 

  • Pahavaralised reklaamid. Enamikke võlts-turvatarkvarasid levitatakse võltside hüpikaken-reklaamide kaudu. Taolised reklaamid annavad tavaliselt kasutajale teada, et arvutis on mingi probleem ning seega ei ole mingi üllatus, et paljud kasutajad klõpsavad sellisel reklaamil ja laadivad endale võltsi turvatarkvara. Sellised reklaamid võivad ka kuulutada, et kasutaja saab arvuti korda teha tasuta, ent tegemist on lihtsalt järjekordse valega, mille abil peibutatakse kasutajat võltsprogrammi alla laadima. 
  • Nakatunud e-kirja manused. Võlts-turvatarkvarade hulka kuuluvaid programme levitatakse ka e-kirja manuste kaudu. Need manused võivad end esitleda arvete, aruannete, pangadokumentide või muude näiliselt oluliste dokumentidena, mis ahvatleksid kasutajat manuse alla laadima. 
  • Teised viirused. Olemas on väga palju teisi küberohte, mida kasutatakse võlts-turvatarkvara levitamiseks. Nendest populaarseimad on Trooja hobusedussid, ja tagauksed, mis suudavad avada nö tagaukse operatsioonisüsteemi ja laadida failid arvutisse kasutaja teadmata. Võlts-turvatarkvara trooja võib end peita ka vajalike failide juures ning käivituda just siis, kui selleks avaneb hea võimalus.

Taolise pahavara tüüpilised tegevused:

Programmid, mis kuuluvad võlts-turvatarkvara hulka, üritavad kasutajat veenda, et arvutis on tõsine viirus ning ainus programm, mis aitab sellist viirust eemaldada, on just selle programmi tasuline versioon. Kui võlts-viirusetõrje on arvutisse sattunud, võtab see ette mitmeid tegevusi, et saavutada oma eesmärk: 

  • Usaldusväärsete turvaprogrammide ja veebilehtede blokeerimine. See on väga oluline ülesanne, mis aitab programmil veenduda, et kasutaja ei saa võlts-viirusetõrjet arvutist eemaldada. Ainus viis usaldusväärsete veebilehtede blokeeringu tühistamiseks ja korraliku viirusetõrje käivitamiseks on viirusliku turvatarkvara maha laadimine. 
  • Hoiatussõnumite ja süsteemiskännide teavituste esitlemine. Võlts-turvatarkvara jätab mulje nagu see suudaks operatsioonisüsteemi skänneerida täpselt samamoodi nagu reaalne turvatarkvara. See on aga tõest kaugel – viirus peibutab ohvreid, luues hoiatussõnumeid, mis väidavad, et kasutaja arvuti on nakatunud kümnete või isegi sadade erinevate küberohtudega. Kui ohver ignoreerib teavitust, jätkab programm oma teesklust ja näitab järjekindlalt neid petturlikke hoiatussõnumeid. 
  • Arvutifunktsioonide aeglustamine. Veenmaks, et ohvri arvuti on tõsiselt nakatunud, muudab võlts-turvatarkvara kasutaja arvuti aeglaseks, tekitab kokkujooksmiseid ja muid jõudlusega seotud probleeme.
  • Kasutaja ümbersuunamine makselehele. Aeg-ajalt võidakse sind ka ümber suunata võlts-turvatarkvara täisversiooni makselehele. Enamus nendest veebilehtedest on väga ohtlikud, seega on parem sellistest lehtedest eemale hoida. 

Võlts-turvatarkvara kõige ohtlikumad näited:

System Tool. Alates päevast, mil see võlts-turvatarkvara oma tegevust alustas, on System Tool nakatanud tuhandeid arvuteid. Teadaolevalt hakkas viirus levima 2010. aasta paiku ja jätkas oma tegevust enam kui kolm aastat. Program tekitas kasutajatele tohutult palju probleeme, sealhulgas raha kaotamine ja pahavaraga nakatumine. Võlts-viirusetõrjet levitati petturlike teavituste kaudu, mis väitsid pakkuvat kasutajatele tasuta süsteemikontrolli.

Security Defender. See võlts-turvatarkvara alustas tegevust 2011. aastal. Alates sellest ajast on programm nakatanud nõrgalt kaitstud operatsioonisüsteeme. Kord, kui programm on arvutisse sattunud, näib nagu see suudaks süsteemi kaitsta pahavara eest. Kahjuks luuakse see imago üksnes selleks, et arvutikasutajalt raha varastada. Security Defender programmil ei ole isegi maha laadimise valikut. Programmi saab maha laadida üksnes usaldusväärse turvatarkvara abil, mille võib see pahavara ka blokeerida. 

Võlts-turvatarkvara eemaldamine:

Kui sa tahad teada saada, milles tõeline oht seisneb, pead sa oma arvutit kontrollima usaldusväärse viirusetõrjega. Kõige turvalisem viis võlts-turvatarkvara eemaldamiseks on skänneerida operatsioonisüsteemi programmidega nagu Reimage või Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Avades ühe neist programmidest peaksid sa nägema, kuivõrd mastaapset tööd on võlts-turvatarkvara su arvutis teinud.

Pea meeles, et võlts-turvatarkvara võib blokeerida ka usaldusväärseid turvaprogramme, vältimaks pahavara eemaldamist. Selle probleemi vältimiseks proovi järgmiseid meetodeid:

  • Taaskäivita arvuti Safe Mode turvarežiimis;
  • Nimeta oma turvatarkvara käivitusfail ümber;
  • Kasuta turvaprogrammi alla laadimiseks mõnda teist arvutit ning tõsta see programm nakatunud arvutisse USB-seadme või mõne muu sarnase meetodi abil.

Viimati andmebaasi lisatud viirused

Võlts-turvatarkvara andmebaas

October 30, 2017

Petya viirus

Petya loojad ründavad jälle: Bad Rabbit lunavara tegutses 2017.Rohkem
October 05, 2017

Fuq.Com viirus

Fuq.com näitab häirivat sisu. Fuq.com viirus on liigitatud potentsiaalselt soovimatute rakenduste hulka, mis näitab külastajale pornograafilist sisu.Rohkem
October 04, 2017

Yardood.com viirus

Asjaolud, mida sa ei pruugi veel teada Yardood.com kohta: Kui sul on veebis lehitsemisega raskuseid, on võimalik, et oled nakatunud Yardood.com viirusega.Rohkem
October 04, 2017

SaveFrom.net helper

SaveFromNet pole kasulik brauserilaiendus. SaveFromNet viirus väidab, et see on kasulik programm.Rohkem
October 02, 2017

Amazon 1Button App

Kas Amazon 1Button App on usaldusväärne rakendus? Amazon 1Button App viirus, mida tuntakse ka kui Amazoni brauseririba, on näiliselt kasulik rakendus, mis pakub võimalust hoida silm peal viimastel ostupakkumistel ja allahindlustel ning luua liste ja muid oletatavalt kasulikke funktsioone.Rohkem
October 02, 2017

Arena lunavaraviirus

Arena pahavara ilmus välja uues vormis. Arena lunavara on uus pahavaraline krüptoviirus.Rohkem
September 29, 2017

Driver Navigator

Kas Driver Navigator kasutamine on turvaline? Easeware'i Driver Navigator ei ole viirus.Rohkem
September 29, 2017

My Forms Finder

My Forms Finder jätab vastuolulise mulje. My Forms Finder on saadaval tööriistaribana, mis on loodud Mindspark Interactive Network poolt.Rohkem
September 11, 2017

RevContent

Kas RevContent reklaame peaks kartma? RevContent reklaamidest on räägitud väga palju üle kogu maailma ning tõenäoliselt võib leida ühe teema nende reklaamide kohta igast arvutitega seonduvast foorumist.Rohkem
September 08, 2017

Online.io viirus

Mis rakendus on online.io? Internetis lehitsedes pole sugugi üllatav, kui märkad mitmeid erinevaid rakendusi nagu online.io viirus .Rohkem
September 05, 2017

“Error #268D3” viirus

Kuidas tuvastada “Error #268D3” viirust oma arvutist? . On tõenäoline, et sa oled silmitsi seismas “Error #268D3” viirusega, kui su arvuti hakkab näitama teavitusi “kriitiliste” probleemide kohta ning väidab, et ainus viis nende probleemide lahendamiseks on helistada teatud telefoninumbrile.Rohkem
September 04, 2017

NavSmart.info viirus

Kas NavSmart.info lehte tasub kasutada avalehena? NavSmart.info viirus näeb välja nagu suurepärane otsingumootor.Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-11-11

Source: https://www.2-spyware.com/rogue-antispyware-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like