Mis on võlts-turvatarkvara ja kuidas seda eemaldada

Alice Woods poolt - - Uuendatud | Liik: Võlts-turvatarkvara
12

Võlts-turvatarkvara (tuntud ka kui võlts-viirusetõrje või võlts-turvaprogramm) on termin, mis tähendab võltse viirusekaitse programme. Taolised programmid kuuluvad ühtlasi ka pahavara ja viiruste hulka. Võlts-turvatarkvara peamine eesmärk on nakatada arvuteid, näidates muuhulgas ka väga agresiivseid turvateavitusi ning muidugi peibutada kasutajat ostma programmi tasulise täisversiooni, selleks, et neid näilisi probleeme lahendada. Tegelikkuses aga, ainus programm, mis tuleks kustutada, on just seesama võlts-turvatarkvara.

Võlts-viirusetõrjed on väga veenvad ning võivad sind täielikult ära petta, jättes endast mulje, nagu tegemist oleks usaldusväärse turvaprogrammiga, mis suudab operatsioonisüsteemist leida üles pahavaralised failid. Kahjuks aga hoolimata sellest, kui usaldusväärne programm tundub, ei ole neil mitte mingit viiruste andmebaasi, mis peaks seal olema selleks, et süsteemi skänneerida ja märgata arvutis pahavaralisi faile. Enamjaolt teavitab see programm hoopis täiesti usaldusväärsetest süsteemikomponentidest ja väidab ohvrile, et need tuleb arvutist eemaldada. Nii petavad need programmid inimesi ostma tasulise versiooni. Nii pea kui häkkerid on saanud raha, sulgevad nad võlts-viirusetõrje funktsioonid mõneks ajaks, näidates seeläbi, et oletatavad probleemid on kenasti lahendatud. Mõne aja pärast hakkab viirus uuesti tööle ja üritab ohvrilt veel raha saada.

Võlts-turvatarkvara eemaldamine on ülimalt oluline, kuna neid programme kasutatakse ka vahelülina teiste viirustega nakatamiseks. Lisaks kogutakse programmi kaudu erinevaid isikuandmeid, mida kasutatakse seejärel näiteks identiteediröövi või teiste kuritegude toime panemiseks. Samuti võivad taolised programmid raskendada arvuti tööd, muutes süsteemi aeglaseks ja tekitades kokkujooksmiseid. Kõik viirused, mis kuuluvad võlts-turvatarkvarade hulka, tuleks eemaldada, kasutades selle jaoks reaalset usaldusväärset viirusetõrjet.

Viisid, mille kaudu levib võlts-turvatarkvara:

Enamus võlts-viirusetõrjeid satuvad arvutisse ilma kasutaja teadmata. Siin on peamised meetodid, mille abil saavad võlts-turvatarkvarad arvutisse: 

  • Pahavaralised reklaamid. Enamikke võlts-turvatarkvarasid levitatakse võltside hüpikaken-reklaamide kaudu. Taolised reklaamid annavad tavaliselt kasutajale teada, et arvutis on mingi probleem ning seega ei ole mingi üllatus, et paljud kasutajad klõpsavad sellisel reklaamil ja laadivad endale võltsi turvatarkvara. Sellised reklaamid võivad ka kuulutada, et kasutaja saab arvuti korda teha tasuta, ent tegemist on lihtsalt järjekordse valega, mille abil peibutatakse kasutajat võltsprogrammi alla laadima. 
  • Nakatunud e-kirja manused. Võlts-turvatarkvarade hulka kuuluvaid programme levitatakse ka e-kirja manuste kaudu. Need manused võivad end esitleda arvete, aruannete, pangadokumentide või muude näiliselt oluliste dokumentidena, mis ahvatleksid kasutajat manuse alla laadima. 
  • Teised viirused. Olemas on väga palju teisi küberohte, mida kasutatakse võlts-turvatarkvara levitamiseks. Nendest populaarseimad on Trooja hobusedussid, ja tagauksed, mis suudavad avada nö tagaukse operatsioonisüsteemi ja laadida failid arvutisse kasutaja teadmata. Võlts-turvatarkvara trooja võib end peita ka vajalike failide juures ning käivituda just siis, kui selleks avaneb hea võimalus.

Taolise pahavara tüüpilised tegevused:

Programmid, mis kuuluvad võlts-turvatarkvara hulka, üritavad kasutajat veenda, et arvutis on tõsine viirus ning ainus programm, mis aitab sellist viirust eemaldada, on just selle programmi tasuline versioon. Kui võlts-viirusetõrje on arvutisse sattunud, võtab see ette mitmeid tegevusi, et saavutada oma eesmärk: 

  • Usaldusväärsete turvaprogrammide ja veebilehtede blokeerimine. See on väga oluline ülesanne, mis aitab programmil veenduda, et kasutaja ei saa võlts-viirusetõrjet arvutist eemaldada. Ainus viis usaldusväärsete veebilehtede blokeeringu tühistamiseks ja korraliku viirusetõrje käivitamiseks on viirusliku turvatarkvara maha laadimine. 
  • Hoiatussõnumite ja süsteemiskännide teavituste esitlemine. Võlts-turvatarkvara jätab mulje nagu see suudaks operatsioonisüsteemi skänneerida täpselt samamoodi nagu reaalne turvatarkvara. See on aga tõest kaugel – viirus peibutab ohvreid, luues hoiatussõnumeid, mis väidavad, et kasutaja arvuti on nakatunud kümnete või isegi sadade erinevate küberohtudega. Kui ohver ignoreerib teavitust, jätkab programm oma teesklust ja näitab järjekindlalt neid petturlikke hoiatussõnumeid. 
  • Arvutifunktsioonide aeglustamine. Veenmaks, et ohvri arvuti on tõsiselt nakatunud, muudab võlts-turvatarkvara kasutaja arvuti aeglaseks, tekitab kokkujooksmiseid ja muid jõudlusega seotud probleeme.
  • Kasutaja ümbersuunamine makselehele. Aeg-ajalt võidakse sind ka ümber suunata võlts-turvatarkvara täisversiooni makselehele. Enamus nendest veebilehtedest on väga ohtlikud, seega on parem sellistest lehtedest eemale hoida. 

Võlts-turvatarkvara kõige ohtlikumad näited:

System Tool. Alates päevast, mil see võlts-turvatarkvara oma tegevust alustas, on System Tool nakatanud tuhandeid arvuteid. Teadaolevalt hakkas viirus levima 2010. aasta paiku ja jätkas oma tegevust enam kui kolm aastat. Program tekitas kasutajatele tohutult palju probleeme, sealhulgas raha kaotamine ja pahavaraga nakatumine. Võlts-viirusetõrjet levitati petturlike teavituste kaudu, mis väitsid pakkuvat kasutajatele tasuta süsteemikontrolli.

Security Defender. See võlts-turvatarkvara alustas tegevust 2011. aastal. Alates sellest ajast on programm nakatanud nõrgalt kaitstud operatsioonisüsteeme. Kord, kui programm on arvutisse sattunud, näib nagu see suudaks süsteemi kaitsta pahavara eest. Kahjuks luuakse see imago üksnes selleks, et arvutikasutajalt raha varastada. Security Defender programmil ei ole isegi maha laadimise valikut. Programmi saab maha laadida üksnes usaldusväärse turvatarkvara abil, mille võib see pahavara ka blokeerida. 

Võlts-turvatarkvara eemaldamine:

Kui sa tahad teada saada, milles tõeline oht seisneb, pead sa oma arvutit kontrollima usaldusväärse viirusetõrjega. Kõige turvalisem viis võlts-turvatarkvara eemaldamiseks on skänneerida operatsioonisüsteemi programmidega nagu Reimage või Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Avades ühe neist programmidest peaksid sa nägema, kuivõrd mastaapset tööd on võlts-turvatarkvara su arvutis teinud.

Pea meeles, et võlts-turvatarkvara võib blokeerida ka usaldusväärseid turvaprogramme, vältimaks pahavara eemaldamist. Selle probleemi vältimiseks proovi järgmiseid meetodeid:

  • Taaskäivita arvuti Safe Mode turvarežiimis;
  • Nimeta oma turvatarkvara käivitusfail ümber;
  • Kasuta turvaprogrammi alla laadimiseks mõnda teist arvutit ning tõsta see programm nakatunud arvutisse USB-seadme või mõne muu sarnase meetodi abil.

Viimati andmebaasi lisatud viirused

MPC Cleaner eemaldamine

MPC Cleaner – kasutu süsteemi optimeerimisprogramm. MPC Cleaner on DotCash Limited poolt loodud arvuti turvaprogramm. MPC Cleaneri alternatiivne nimetus on “kõige võimsam puhastustööriist” ja see väidab,et tegemist on “kõige kergekoelisema, kiirema ja turvalisema PC optimeerijaga, millel on lih... Rohkem
Süsteemiriistad Viirused   February 12, 2018

Võlts-turvatarkvara andmebaas

January 29, 2018

Rocket Tab

RocketTab jätkab windows arvutite kaaperdamist. Rocket Tab viirus on väga tüütu ja potentsiaalselt ohtlikt programm, mida märgati 2015.Rohkem
January 24, 2018

Chumsearch.com

Kuidas Chumsearch.com viirus levib? Chumsearch.com on brauserikaaperdaja, mis suudab manipuleerida arvutikasutaja veebilehitsejaga ilma, et kasutaja seda isegi märkaks.Rohkem
January 19, 2018

Yahoo tööriistariba

Kas Yahoo tööriistariba on viirus või mitte? Kui Te olete kunagi mõelnud, et Yahoo Toolbar on viirus, siis te eksite.Rohkem
January 19, 2018

Win32.CoinMiner

CoinMiner viirus on endiselt veel aktiivne. CoinMiner viirus aitab kaevandada bitcoine kasutajate arvutites.Rohkem
January 11, 2018

WinThruster viirus

Mõtle mitu korda enne WinThrusteri laadimist – see võib sulle pettumust valmistada. Rohkem
January 02, 2018

Monero Miner

Krüptovaluutade populaarsus motiveerib pahavaralise Monero Minersi arendamist. Rohkem
December 21, 2017

com.google.provision viirus

Com.google.provision viirus ründab Androidi kasutajaid. Com.google.provision viirus kirjeldab pahavara, mida leiab kõige tihemini Androidi seadmetest.Rohkem
December 21, 2017

“Error 0x80072ee7” viirus

“Error #0x80072ee7” teade: ehtne või pettus? “Error #0x80072ee7” viirus on järjekordne brauseripõhine tehnilise toe pettuse näide.Rohkem
December 21, 2017

DuckDuckGo

DuckDuckGo on usaldusväärne otsingumootor, millel on mitmeid miinuseid. Rohkem
December 20, 2017

Nova.Rambler.ru viirus

Nova.Rambler.ru on üks Rambler Search versioone. Nova.Rambler.ru viirus on brauserikaaperdaja, mis üritab välja näha nagu usaldusväärne otsingumootor, millel on erinevaid funktsioone.Rohkem
December 20, 2017

Vulkaninfo 32

Vulkaninfo on turvaline programm. Vulkaninfo on turvaline programm, mis on seotud NVIDIA draiveritega.Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-11-11

Source: https://www.2-spyware.com/rogue-antispyware-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like