Uus Facebook Messengeri viiruse rünnak saadab võltse videolinke

Uus Facebook Messengeri pettus näitab, et sinust on tehtud video

Facebooki kasutajad on märganud ja teada andnud uuest pettusest, mis levib populaarses sotsiaalvõrgustikus. See kord on tegemist sama vana Facebook Messengeri viirusega, mis ründab kasutajakontosid ja tegutseb kasutaja nimel selleks, et levitada pahavaralist linki edasi.

Pettus kasutab tavalist sotsiaalse õngitsemise tehnikat, millega peibutatakse ohvrit klõpsama saadetud URL-l. Samuti tunneb ohver end turvalisena, kuna lingi saadab tema Facebooki sõber. Sõnumis on tavaliselt lühike sõnum, mis näeb välja umbes selline: “see oled sina? [nimi] :|.”

New Facebook Messenger virus attack delivers fake video links

Sõnumi lõpus olev emotikon erineb ja jagatav link on lühendatud, seega ei saa kasutaja näha, kuhu see viitab. Lühendatud link aga näitab selgelt, et link viib müstilisele videole ja see peibutab kasutajat uudishimust klõpsama.

Tüüpiline strateegia: installeeri midagi selleks, et videot vaadata

Küberturvalisuse eksperdid on kursis tehnikaga, millega peibutati kasutajaid installeerima Facebook Message videoviirust. Nii pea, kui kasutaja klõpsab nakatunud lingil ja läheb petturlikule veebilehele (mis näeb välja nagu YouTube või mõni teine populaarne videoportaal), ilmub ekraanile eksitav hüpikaken, mis palub ohvril installeerida mingi rakenduse uuenduse (see võib olla võlts Adobe Flash Player või mingi plugin).

Kasutajale soovitatud fail ei sisalda videostriimimisega seotud tarkvara ja kannab endaga kaasas lihtsalt pahavaralaadungit, mis ründab seejärel ohvri kontot ja saadab kõikidele ohvri kontaktidele petturliku sõnumi.

Rääkides võltsidest Adobe Flash Player'itest, siis on tegemist ühtede kõige suuremate ohtudega sinu turvalisusele. Üks hiljutisi küberrünnakuid põhines võltsidel hüpikakendel, mis ilmusid nakatunud lehtedel ning nendega ärgitati inimesi uuendama Flash Playerit. Kahjuks aga tähendas install_flash_player.exe faili installeerimine üksnes Bad Rabbit lunavaraga nakatumist.

Mida teha, kui Facebooki konto häkiti

Kui uus Facebooki viirus äratas su uudishimu ja sa nõustusid laadima pahavaralise faili lehel, kus seda uut pettust promoti, siis pead sa pahavara eemaldama ja muutma oma konto turvalisemaks.

  • Esimene asi, mida soovitame teha, on anda oma sõpradele teada viiruse rünnakust ja öelda neile, et sinu saadetav link sisaldab ohtu, mis võib nakatada ka nende Facebooki profiile.
  • Seejärel peaksid otsima arvutist Facebooki viirust ja eemaldama selle viivitamatult. Me ei soovita oma parooli muuta enne, kui viirus pole eemaldatud, sest muidu võib see su uue parooli samuti varastada.
  • Kui viirus on eemaldatud, võta ette oma konto kaitsmine. Muuda oma parooli ja kaalu kahesammulise isikutuvastuse rakendamist.
Autori kohta
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Gabriel E. Hall on kirglik viiruste uurija, kes on töötanud viirused.ee heaks juba peaaegu terve kümnendi.

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Loe teistes keeltes
Failid
Tarkvara
Võrdle