Raskusaste:  
  (12/100)

Eemaldage URL:Mal (Eemaldamise juhised) - Jan 2020 uuendus

Linas Kiguolis poolt - - | Liik: Reklaamvara

URL:Mal on legitiimne Avasti hoiatussõnum, kuid reklaamvaraloojad võivad seda kuritarvitada

URL:Mal reklaamvara

URL:Mal on hoiatussõnum, mida näitavad Avast ja mitmed teised viirusetõrjed. Tüüpiliselt ilmub see välja siis, kui kasutaja on suundumas pahavaralisele või kahtlasele veebilehele ning turvatarkvara blokeerib sisenemisvõimaluse. See on tavaline käitumisviis ning kasutajad ei tohiks seda ignoreerida. Küberkurjategijad on aga hakanud kuritarvitama seda teavitust ning näitavad võltsi sõnumit, et meelitada kasutajaid alla laadima võltsi tarkvara või esitama isikuandmeid. Kui sa tahad täpsemalt teada, mis on URL:Mal ning mis seda põhjustab, loe alljärgnevat artiklit.

Nimi URL:Mal
Liik Reklaamvara
Eesmärk Panna inimesi paigaldama võltsi tarkvara või esitama isikuandmeid
Peamine oht Pahavaraga nakatumine, identiteedivargus, raha vargus
Sümptomid Võltsid sõnumid, ümbersuunamised, hüpikaknad jne
Levimine Tarkvarapakid, kahtlased veebilehed
Eemaldamine URL:Mal viirusest vabanemiseks kasuta programmi Reimage Reimage Cleaner või vaata allpool olevat käsitsi eemaldamise juhist

URL:Mal hoiatused hakkasid tekitama kahtluseid siis, kui kasutajad märkasid, et see hoiatus ilmub välja ka siis, kui nad külastavad täiesti legitiimset veebilehte nagu Amazon.com või Wikipedia.com – need lehed ei näita reklaamsisu ega ole ka ohtlikud.

Pahavaraline URL:Mal viirus on välimuselt identne originaalse teavitussõnumiga. Enamikel juhtudel ilmub teade välja siis, kui kasutaja paigaldab pahavaralise plugina või laienduse oma arvutisse. See viirus võib blokeerida ka lemmiklehtedele ligipääsu, seega on väga suur risk, et kasutajad langevadki selle sõnumi õnge.

Enamikel juhtudel kasutatakse URL:Mal võltse teavitusi selleks, et petta pahaaimamatutelt kasutajatelt raha välja. See võib aga peibutada kasutajaid ka paigaldama muid PUP-e, suunama kahtlastele veebilehtedele või näidata võltse uuringuid, mida kasutatakse isikuandmete kogumiseks.

URL:Mal sõnum võib juhatada ohvreid ka domeenidele, kus pakutakse allalaadimiseks kahtlast tarkvara (tavaliselt paanikavara või turdvara). Kui sul on kahtluseid selle osas, kas URL:Mal hoiatussõnum on ehtne või mitte, veendu, et sa keelduksid programmide paigaldamise soovitustest ega laadiks ka ühtegi uuendust, mida selline teavitus pakub.

Lisaks võltsi sõnumi näitamisele võib reklaamvara ka:

  • paigaldada kasutaja teadmata lisaprogramme;
  • muuta teatud sätteid süsteemis, vältimaks enda eemaldamist;
  • aeglustada arvutit;
  • häirida veebis lehitsemist, kattes sisu tüütute reklaamidega.

Kui sa arvad, et oled nakatunud reklaamvaraga, võid eemaldada URL:Mal viiruse, skänneerides oma arvutit Reimage Reimage Cleaner abil. See tuvastab kõik potentsiaalselt soovimatud programmid, mis põhjustavad võltse teavitusi ning eemaldab arvutist reklaamvara.

URL:Mal eemaldamine tuleks võtta päevakavasse võimalikult kiiresti, kuna seda tüüpi viirused võivad salamisi lisada arvutisse muid nakkuseid nagu näiteks troojasid, nuhkvara jms. Virusi.hr ekspertide sõnul ei tohiks selliseid küberohti proovida ise eemaldada.

URL:Mal viirus
URL:Mal on legitiimne pahavaraga nakatunud veebilehtede tuvastamise kood, mida kasutavad mitmed viirusetõrjed, nende hulgas Avast ja AVG. See võib aga olla ka küberkriminaalide poolt loodud võlts teavitus.

Reklaamvara levitatakse tarkvarapakkides

Kõige levinum viis, kuidas potentsiaalselt soovimatud programmid sisenevad süsteemi, on tarkvarapakkide meetod. Tavaliselt ei ole inimesed kursis sellega, et tasuta rakenduse laadimisel võib arvutisse hiilida ka mõni lisaprogramm. PUP-ide loojadkasutavad sellist turundusstrateegiat väga tihti. 

Reklaamvara vältimine on aga väga lihtne, kui sa oled allalaadimise/paigaldamise toimingu käigus väga tähelepanelik. Esiteks, sa peaksid valima Advanced või Custom sätted selle toimingu jaoks. Niiviisi näed sa kõiki eelvalitud programme, mistõttu olekski võimalik potentsiaalselt soovimatute programmide paigaldamine. Ära unusta võtta ära märge nendest eelvalitud kastikestest.

Me soovitame eemale hoida ka internetis olevatest reklaamidest. Sellistel reklaamidel klõpsates võid nakatuda reklaamvara või veelgi ohtlikumate nakkustega. Kasuta tugevat pahavaratõrjet, et kaitsta oma arvutit ja sellesse salvestatud väärtuslikku informatsiooni.

Lihtsaim viis, kuidas URL:Mal viirus eemaldada

Kuna on üsna keeruline tuvastada, kas Avast URL:Mal hoiatus on ehtne või mitte, peaksid sa oma süsteemi kontrollima professionaalse turvaprogrammi abil. Skäneeri arvutit ja veendu, et sinu arvutis ei ole reklaamvara. Kui see on süsteemis, eemaldab viirusetõrje selle koheselt.

Pea ka meeles, et reklaamvara ei reisi üksi – sellega seotud komponendid võivad samamoodi süsteemi kahjustada. Seetõttu on tähtis eemaldada nii URL:Mal kui ka sellega seonduvad komponendid. Selle jaoks võid kasutada mõnda allpool mainitud pahavaratõrjet.

Kui sa soovid URL:Mal viiruse eemaldada käsitsi, veendu, et järgiksid hoolikalt allpool olevaid juhiseid. Nende abil saad tuvastada reklaamvaraga seonduva ning saad ohu eemaldada.

Sa saad viiruse põhjustatud kahjud automaatselt eemaldada järgnevate programmide abiga: Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Me soovitame neid rakendusi, kuna need tuvastavad potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning kõiki nendega seonduvaid faile.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage Cleaner Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage Reimage Cleaner abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage Reimage Cleaner programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Free scanner allows you to check your system for damaged and corrupted files. If you need to fix them, you may need to purchase the licensed version of Reimage Reimage Cleaner.

URL:Mal manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-urlmal.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes