Mis on süsteemitööriistad ja kuidas seda eemaldada

Alice Woods poolt - - Uuendatud | Liik: Süsteemitööriistad
12

Süsteemitööriistad (ingl. k system tools) on tööriistad, mida kasutatakse erinevate ülesannete täitmiseks. Selliseid tööriistu laaditakse operatsioonisüsteemi teatud eesmärgiga, näiteks arvuti jõudluse või turvalisuse parandamine, parema brausimiskogemuse saavutamine või lihtsalt mõningate konkreetsete arvutiprobleemide parandamine. Enamus selliseid programme on loodud usaldusväärsete ettevõtete poolt, seega tegemist on igati turvaliste ja hõlpsasti kasutatavate programmidega. Süsteemitööriistasid saab arvutist maha laadida, kasutades selle jaoks programmi deinstalleerimise funktsiooni. 

Süsteemitööriistasid saab jagada kahte kategooriasse – turvalised ja pahavaralised. Turvaeksperdid hoiatavad kasutajaid pahavaraliste süsteemitööriistade eest, kuna taolised programmid võivad arvutis tegutseda sarnaselt arvutiviirustele ja pahavarale. Isegi, kui programmi ametlikul kodulehel väidetakse vastupidist, võib selline tööriist peale arvutisse laadimist hakata tegutsema omavoliliselt. Kahtlase olemusega süsteemitööriistad võivad muuta arvuti aeglaseks, petta süsteemi skännereid, tekitada soovimatuid hüpikaknaid, juhatada sind tundmatutele veebilehtedele jne. Selliseid süsteemitööriistu saab jagada ka PUP’ide ehk potentsiaalselt soovimatute programmide hulka ning sellised programmid tuleks arvutist koheselt maha laadida.

Kusjuures, selline pahatahtlik programm võib su arvutisse sattuda ka ilma, et sa selle ise installeeriksid. Nimelt levivad taolised programmid peites end teiste programmide lisavalikutesse – selliseid lisavalikuid võid näha siis, kui avad installeerimise käigus lisavalikud. Selliseid kahtlaseid programme ei saa arvutist eemaldada ka tavapärasel viisil, kuna need peidavad end kavalalt kasutaja eest. Nende eemaldamiseks on kõige kindlam meetod usaldusväärse nuhkvaratõrje kasutamine. 

System tools

Pahavaralised süsteemitööriistad, mida tuleks vältida:

  • Võltsid jõudlust parandavad tööriistad. Kuigi neid programme peetakse kahjututeks, võivad need siiski su arvutit kahjustada. Sellised tööriistad väidavad, et arvutis on mitmeid erinevaid vigu (kasutud kirjed, failid vms), mis tuleks eemaldada. Probleemide eemaldamiseks pakub programm oma tasulist versiooni. Programmi peamine miinus seisneb asjaolus, et see suudab su arvutist leida üles üksnes väga väikese osa ebavajalikke kirjeid. Nende kirjete eemaldamine ei paranda su arvuti kiirust peaaegu üldse, kuna arvuti jõudluse muutuse nägemiseks peaksid sa kustutama tuhandeid taoliseid kirjeid. 
  • Paanikatarkvara. Ka see programm ei ole su arvutile suureks ohuks. Nagu selle nimi aga viitab, näitab programm võltse turvateateid ja skänneerimistulemusi, üritades tekitada kasutajas paanikat ja pannes sind arvama, et arvuti on nakatunud. Seejärel annab tarkvara teada, et probleemide lahendamiseks peaksid ostma sa programmi tasulise versiooni. Kui programmi loojad on saanud raha, ei näidata sulle enam lihtsalt selliseid hoiatusteavitusi. 
  • Kahtlased otsingumootorid. Tavaliselt peetakse selliseid otsingumootoreid usaldusväärseteks tööriistadeks. Need programmid ilmuvad arvutisse aga ilma, et sa oleksid pidanud selle alla laadima – taolised otsingumootorid hiilivad arvutisse, peites end teiste programmide installatsioonide juurde. Mõned sellised otsingumootorid võivad sulle näidata võltsitud otsingutulemusi ning juhatada sind tundmatutele ja vahel kahtlastele veebilehtedele. 

Petturlike süsteemitööriistade levimise viisid: 

Kahtlaseid süsteemitööriistasid ei tohiks alla laadida. Isegi, kui need ei põhjusta su andmetele ja failidele otseselt kahju, võivad need omavoliliselt arvutis tegutseda ning siiski tuua kaasa probleeme. Siin on taoliste tööriistade kõige populaarsed levimise viisid: 

  • Ametlikud koduleheküljed. Süsteemitööriistasid võib alla laadida nende ametlikelt kodulehekülgedelt. Enamus selliseid tööriistasid on kahjutud, seega laaditakse neid kodulehe kaudu üsna tihti alla. 
  • Eksitavad hüpikaknad. Kõiki hüpikaknaid tuleks kohelda hoolikalt, eriti selliseid, mis pakuvad, et su arvuti parandatakse ära tasuta. Kui sa ei soovi, et su arvutisse satuks kahtlaseid süsteemitööriistasid, peaksid sa hoidma eemale reklaamidest, mis väidavad, et sa saad oma arvutit skänneerida tasuta tööriistaga või et sa peaksid oma arvutisse laadima mingi uuenduse. Selliste loosungite taga peituvad tavaliselt kahtlase väärtusega programmid.
  • Tarkvarakogumid. Väga paljud kahtlased programmid levivad teiste programmide installatsioonide kaudu. Iga kord, kui sa laadida arvutisse mõne tasuta programmi, vali installeerimisel “Custom” või “Advanced” sätted ning siis näed täpselt, millised lisarakendused su arvutisse muidu satuksid.

Näited kahtlastest programmidest, mida sa peaksid vältima:

Disk Optimizer Pro väidab, et parandab su arvuti vigadest, eemaldades vanad kirjed ja parandades arvuti jõudlust. Kahjuks ei paranda see programm su arvuti funktsionaalsust aga mitte kuidagi – väga paljud arvutikasutajad on ostnud programmi tasulise versiooni ning on andnud teada, et pole oma arvuti jõudluses mitte mingit muutust täheldanud. Me soovitame soojalt hoida eemale kõikidest tööriistadest, mis lubavad arvuti jõudlust parandada või vali vähemalt tasuta versioon; nii ei kaota sa oma raha. Samuti, kustuta sellised optimeerijad oma arvutist ära. 

PC Mechanic 2015 eesmärk on kaitsta arvutit pahavara eest ja eemaldada arvutist soovimatuid osasid. Kahjuks võid sa aga pettuda, kuna on tõestatud, et see programm ei suuda oma lubadust täita – see suudab vaevu üldse näidata mingeidki pahavaralisi faile, mida sa ei tohiks oma arvutisse laadida. Peale selle programmi laadimist võid sa hakata nägema palju tüütuid teavitusi, sest programmi eesmärk on kasutajat hirmutada ostma tarkvara tasulise versiooni. 

YAC on väga populaarne turvatööriist, kuid sellega tuleks olla väga ettevaatlik. Esiteks võib see programm muuta su brauseri avalehte ja vaikimisi otsinumootorit. Peale selle muutuse tegemist võib programm hakata tekitama sulle soovimatuid hüpikaknaid, mis reklaamivad programmi tasulist versiooni. On sinu otsustada, kas programm on väärt ostmist või mitte, ent turvaeksperdid on kindlal veendumusel, et tegemist on mõttetu kulutusega. 

Meetodid, mille abil süsteemitööriistasid eemaldada: 

Enamjaolt soovivad inimesed süsteemitööriistasid eemaldada, kuna ei kasuta neid enam või soovivad lihtsalt arvutisse rohkem ruumi saada. Kui sa oled aga märganud arvutis kahtlaseid omavolilisi tegevusi, peaksid sellistest programmidest kohe vabanema. Nagu me oleme maininud, on osad süsteemitööriistad pahavaralise loomusega. Siin on kaks meetodit, mille abil nendest programmidest vabaneda: 

Süsteemitööriistade käsitsi eemaldamine. Kui sul on arvutis mõni kasutu süsteemitööriist, võid sa selle eemaldada käsitsi. Selle jaoks mine stardimenüüsse, seejärel vali “Control Panel” ja “Programs”. Seal vali “Programs and Features”. Seejärel näed programmide nimekirja ning kui oled nimekirjast leidnud soovimatu programmi, vali lihtsalt “Uninstall”.

Pahavaraliste süsteemitööriistade automaatne eemaldamine. Kui sa arvad, et su arvutisse on sattunud pahavaraline süsteemitööriist, peaksid sa eemaldama programmi automaatse meetodi abil. Reimage või Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus aitavad veenduda, et su arvutis ei ole kahjulikke süsteemitööriistasid.

Viimati andmebaasi lisatud viirused

MPC Cleaner eemaldamine

MPC Cleaner – kasutu süsteemi optimeerimisprogramm. MPC Cleaner on DotCash Limited poolt loodud arvuti turvaprogramm. MPC Cleaneri alternatiivne nimetus on “kõige võimsam puhastustööriist” ja see väidab,et tegemist on “kõige kergekoelisema, kiirema ja turvalisema PC optimeerijaga, millel on lih... Rohkem
Süsteemiriistad Viirused   February 12, 2018

Süsteemitööriistad andmebaas

January 29, 2018

Rocket Tab

RocketTab jätkab windows arvutite kaaperdamist. Rocket Tab viirus on väga tüütu ja potentsiaalselt ohtlikt programm, mida märgati 2015.Rohkem
January 24, 2018

Chumsearch.com

Kuidas Chumsearch.com viirus levib? Chumsearch.com on brauserikaaperdaja, mis suudab manipuleerida arvutikasutaja veebilehitsejaga ilma, et kasutaja seda isegi märkaks.Rohkem
January 19, 2018

Yahoo tööriistariba

Kas Yahoo tööriistariba on viirus või mitte? Kui Te olete kunagi mõelnud, et Yahoo Toolbar on viirus, siis te eksite.Rohkem
January 19, 2018

Win32.CoinMiner

CoinMiner viirus on endiselt veel aktiivne. CoinMiner viirus aitab kaevandada bitcoine kasutajate arvutites.Rohkem
January 11, 2018

WinThruster viirus

Mõtle mitu korda enne WinThrusteri laadimist – see võib sulle pettumust valmistada. Rohkem
January 02, 2018

Monero Miner

Krüptovaluutade populaarsus motiveerib pahavaralise Monero Minersi arendamist. Rohkem
December 21, 2017

com.google.provision viirus

Com.google.provision viirus ründab Androidi kasutajaid. Com.google.provision viirus kirjeldab pahavara, mida leiab kõige tihemini Androidi seadmetest.Rohkem
December 21, 2017

“Error 0x80072ee7” viirus

“Error #0x80072ee7” teade: ehtne või pettus? “Error #0x80072ee7” viirus on järjekordne brauseripõhine tehnilise toe pettuse näide.Rohkem
December 21, 2017

DuckDuckGo

DuckDuckGo on usaldusväärne otsingumootor, millel on mitmeid miinuseid. Rohkem
December 20, 2017

Nova.Rambler.ru viirus

Nova.Rambler.ru on üks Rambler Search versioone. Nova.Rambler.ru viirus on brauserikaaperdaja, mis üritab välja näha nagu usaldusväärne otsingumootor, millel on erinevaid funktsioone.Rohkem
December 20, 2017

Vulkaninfo 32

Vulkaninfo on turvaline programm. Vulkaninfo on turvaline programm, mis on seotud NVIDIA draiveritega.Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-10-25

Source: https://www.2-spyware.com/system-tools-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like