Mis on süsteemitööriistad ja kuidas seda eemaldada

Alice Woods poolt - - Uuendatud | Liik: Süsteemitööriistad
12

Süsteemitööriistad (ingl. k system tools) on tööriistad, mida kasutatakse erinevate ülesannete täitmiseks. Selliseid tööriistu laaditakse operatsioonisüsteemi teatud eesmärgiga, näiteks arvuti jõudluse või turvalisuse parandamine, parema brausimiskogemuse saavutamine või lihtsalt mõningate konkreetsete arvutiprobleemide parandamine. Enamus selliseid programme on loodud usaldusväärsete ettevõtete poolt, seega tegemist on igati turvaliste ja hõlpsasti kasutatavate programmidega. Süsteemitööriistasid saab arvutist maha laadida, kasutades selle jaoks programmi deinstalleerimise funktsiooni. 

Süsteemitööriistasid saab jagada kahte kategooriasse – turvalised ja pahavaralised. Turvaeksperdid hoiatavad kasutajaid pahavaraliste süsteemitööriistade eest, kuna taolised programmid võivad arvutis tegutseda sarnaselt arvutiviirustele ja pahavarale. Isegi, kui programmi ametlikul kodulehel väidetakse vastupidist, võib selline tööriist peale arvutisse laadimist hakata tegutsema omavoliliselt. Kahtlase olemusega süsteemitööriistad võivad muuta arvuti aeglaseks, petta süsteemi skännereid, tekitada soovimatuid hüpikaknaid, juhatada sind tundmatutele veebilehtedele jne. Selliseid süsteemitööriistu saab jagada ka PUP’ide ehk potentsiaalselt soovimatute programmide hulka ning sellised programmid tuleks arvutist koheselt maha laadida.

Kusjuures, selline pahatahtlik programm võib su arvutisse sattuda ka ilma, et sa selle ise installeeriksid. Nimelt levivad taolised programmid peites end teiste programmide lisavalikutesse – selliseid lisavalikuid võid näha siis, kui avad installeerimise käigus lisavalikud. Selliseid kahtlaseid programme ei saa arvutist eemaldada ka tavapärasel viisil, kuna need peidavad end kavalalt kasutaja eest. Nende eemaldamiseks on kõige kindlam meetod usaldusväärse nuhkvaratõrje kasutamine. 

System tools

Pahavaralised süsteemitööriistad, mida tuleks vältida:

  • Võltsid jõudlust parandavad tööriistad. Kuigi neid programme peetakse kahjututeks, võivad need siiski su arvutit kahjustada. Sellised tööriistad väidavad, et arvutis on mitmeid erinevaid vigu (kasutud kirjed, failid vms), mis tuleks eemaldada. Probleemide eemaldamiseks pakub programm oma tasulist versiooni. Programmi peamine miinus seisneb asjaolus, et see suudab su arvutist leida üles üksnes väga väikese osa ebavajalikke kirjeid. Nende kirjete eemaldamine ei paranda su arvuti kiirust peaaegu üldse, kuna arvuti jõudluse muutuse nägemiseks peaksid sa kustutama tuhandeid taoliseid kirjeid. 
  • Paanikatarkvara. Ka see programm ei ole su arvutile suureks ohuks. Nagu selle nimi aga viitab, näitab programm võltse turvateateid ja skänneerimistulemusi, üritades tekitada kasutajas paanikat ja pannes sind arvama, et arvuti on nakatunud. Seejärel annab tarkvara teada, et probleemide lahendamiseks peaksid ostma sa programmi tasulise versiooni. Kui programmi loojad on saanud raha, ei näidata sulle enam lihtsalt selliseid hoiatusteavitusi. 
  • Kahtlased otsingumootorid. Tavaliselt peetakse selliseid otsingumootoreid usaldusväärseteks tööriistadeks. Need programmid ilmuvad arvutisse aga ilma, et sa oleksid pidanud selle alla laadima – taolised otsingumootorid hiilivad arvutisse, peites end teiste programmide installatsioonide juurde. Mõned sellised otsingumootorid võivad sulle näidata võltsitud otsingutulemusi ning juhatada sind tundmatutele ja vahel kahtlastele veebilehtedele. 

Petturlike süsteemitööriistade levimise viisid: 

Kahtlaseid süsteemitööriistasid ei tohiks alla laadida. Isegi, kui need ei põhjusta su andmetele ja failidele otseselt kahju, võivad need omavoliliselt arvutis tegutseda ning siiski tuua kaasa probleeme. Siin on taoliste tööriistade kõige populaarsed levimise viisid: 

  • Ametlikud koduleheküljed. Süsteemitööriistasid võib alla laadida nende ametlikelt kodulehekülgedelt. Enamus selliseid tööriistasid on kahjutud, seega laaditakse neid kodulehe kaudu üsna tihti alla. 
  • Eksitavad hüpikaknad. Kõiki hüpikaknaid tuleks kohelda hoolikalt, eriti selliseid, mis pakuvad, et su arvuti parandatakse ära tasuta. Kui sa ei soovi, et su arvutisse satuks kahtlaseid süsteemitööriistasid, peaksid sa hoidma eemale reklaamidest, mis väidavad, et sa saad oma arvutit skänneerida tasuta tööriistaga või et sa peaksid oma arvutisse laadima mingi uuenduse. Selliste loosungite taga peituvad tavaliselt kahtlase väärtusega programmid.
  • Tarkvarakogumid. Väga paljud kahtlased programmid levivad teiste programmide installatsioonide kaudu. Iga kord, kui sa laadida arvutisse mõne tasuta programmi, vali installeerimisel “Custom” või “Advanced” sätted ning siis näed täpselt, millised lisarakendused su arvutisse muidu satuksid.

Näited kahtlastest programmidest, mida sa peaksid vältima:

Disk Optimizer Pro väidab, et parandab su arvuti vigadest, eemaldades vanad kirjed ja parandades arvuti jõudlust. Kahjuks ei paranda see programm su arvuti funktsionaalsust aga mitte kuidagi – väga paljud arvutikasutajad on ostnud programmi tasulise versiooni ning on andnud teada, et pole oma arvuti jõudluses mitte mingit muutust täheldanud. Me soovitame soojalt hoida eemale kõikidest tööriistadest, mis lubavad arvuti jõudlust parandada või vali vähemalt tasuta versioon; nii ei kaota sa oma raha. Samuti, kustuta sellised optimeerijad oma arvutist ära. 

PC Mechanic 2015 eesmärk on kaitsta arvutit pahavara eest ja eemaldada arvutist soovimatuid osasid. Kahjuks võid sa aga pettuda, kuna on tõestatud, et see programm ei suuda oma lubadust täita – see suudab vaevu üldse näidata mingeidki pahavaralisi faile, mida sa ei tohiks oma arvutisse laadida. Peale selle programmi laadimist võid sa hakata nägema palju tüütuid teavitusi, sest programmi eesmärk on kasutajat hirmutada ostma tarkvara tasulise versiooni. 

YAC on väga populaarne turvatööriist, kuid sellega tuleks olla väga ettevaatlik. Esiteks võib see programm muuta su brauseri avalehte ja vaikimisi otsinumootorit. Peale selle muutuse tegemist võib programm hakata tekitama sulle soovimatuid hüpikaknaid, mis reklaamivad programmi tasulist versiooni. On sinu otsustada, kas programm on väärt ostmist või mitte, ent turvaeksperdid on kindlal veendumusel, et tegemist on mõttetu kulutusega. 

Meetodid, mille abil süsteemitööriistasid eemaldada: 

Enamjaolt soovivad inimesed süsteemitööriistasid eemaldada, kuna ei kasuta neid enam või soovivad lihtsalt arvutisse rohkem ruumi saada. Kui sa oled aga märganud arvutis kahtlaseid omavolilisi tegevusi, peaksid sellistest programmidest kohe vabanema. Nagu me oleme maininud, on osad süsteemitööriistad pahavaralise loomusega. Siin on kaks meetodit, mille abil nendest programmidest vabaneda: 

Süsteemitööriistade käsitsi eemaldamine. Kui sul on arvutis mõni kasutu süsteemitööriist, võid sa selle eemaldada käsitsi. Selle jaoks mine stardimenüüsse, seejärel vali “Control Panel” ja “Programs”. Seal vali “Programs and Features”. Seejärel näed programmide nimekirja ning kui oled nimekirjast leidnud soovimatu programmi, vali lihtsalt “Uninstall”.

Pahavaraliste süsteemitööriistade automaatne eemaldamine. Kui sa arvad, et su arvutisse on sattunud pahavaraline süsteemitööriist, peaksid sa eemaldama programmi automaatse meetodi abil. Reimage või Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus aitavad veenduda, et su arvutis ei ole kahjulikke süsteemitööriistasid.

Viimati andmebaasi lisatud viirused

Facebook viirus eemaldamine

Facebook'i viirus on ohtlik arvutiparasiit, mis nakatab arvuteid seda sotsiaalvõrgustikku külastades Kui see programm pääseb arvutisse, siis aitab see küberkriminaalidel häkkida Facebooki kontosse ja levitada seda sama viirust ka ohvri kontaktide seas. Rohkem
Pahavara Viirused   July 24, 2017

Süsteemitööriistad andmebaas

July 20, 2017

Pop-up reklaamid

Mis on need tüütud pop-up reklaamid, mis mu brauserisse ilmuvad?  Kui juhuslikud pop-up reklaamid ehk hüpikreklaamid segavad su veebitegevusi, peaksid sa skänneerima oma arvutit nuhkvaratõrjega. Rohkem
July 19, 2017

Androidiviirus

Turvaekspertide info androidiviiruse kohta: Androidiviirused on pahavaralised rakendused, mis mõjutavad Android-operatsioonisüsteemiga nutitelefone. Rohkem
July 14, 2017

Google ümbersuunamisviirus

Google ümbersuunamisviirus tegutseb ikka veel Google ümbersuunamisviirus tähendab pahavara või lausa pahavarade gruppi, mis põhjustab otsingumootoris ümbersuunamisi kahtlastele domeenidele. Rohkem
July 09, 2017

Zeus trooja

Zeus trooja hoiab endiselt kõige ohtlikuma pahavara tiitlit Zeus trooja, tuntud ka kui Zbot trooja, on võimas ja väga vaikselt tegutseb trooja hobu , mis kasutab oma pahavaralisi funktsioone delikaatsete ja isiku tuvastamist võimaldavate isikuandmete ning pangaandmete varastamiseks.  See viirus oli üks esimesi pahavarasid, mis loodi selleks, et varastada inimeste pan... Rohkem
June 26, 2017

Chromium viirus

Miks sa peaksid eemale hoidma Chromium brauseri viirusest?  Chromium viirusega nakatumine on väga ebameeldiv kogemus. Rohkem
June 13, 2017

Crypt0L0cker viirus

Crypt0L0cker viiruse tegevus Crypt0L0cker lunavara on kurikuulus krüptoviirus , millele viidatakse mitmel pool lihtsalt kui Crypt0L0cker viirusele. Rohkem
June 12, 2017

unTabs extension viirus

Põhjused, miks unTabs laiendus veebibrauserist maha laadida UnTabs extension ehk laiendus on pahavaraline brauseriabistaja, mis on sihikule võtnud Google Chrome veebilehitseja ja installeerib end sellele juurde ilma loata. Rohkem
June 12, 2017

BeethoveN lunavaraviirus

BeethovenN lunavara hakkab su failidega mängima “sümfooniat” “BeethovenN viirus” on lunavara, mis tungib arvutisse ja lisab krüpteeritud failidele .beethoveN faililaienduse. Rohkem
June 08, 2017

Zeus viirus

Mis on Zeus viirus? Zeus viirus on Trooja hobune, mida on kasutatud ohvrite pangaandmete ja teiste konfidentsiaalsete andmete kogumiseks. Rohkem
May 22, 2017

Wana Decrypt0r lunavaraviirus

Wana Decrypt0r lunavara nakatab arvuteid üle kogu maailma kiirel tempol Wana Decrypt0r on ohtlik krüptovara, mis krüpteerib faile AES ja RSA algoritmide abil ning lisab kõikidele nakatunud failidele .wcry, .wcryt, .wncry või .wncrrytt faililaienduse. Rohkem
May 22, 2017

Wallet lunavaraviirus

Wallet lunavara on Dharma uusim versioon Wallet lunavaraviirus on Dharma lunavara, zzzzz viiruse ja Crysis viiruse kõige hiljutisem versioon. Rohkem
May 19, 2017

Onion lunavara

Onion viirus kuulub faile krüpteerivate viiruste hulka, kuna see kodeerib failid ja annab seejärel 72-tundi ohvrile tegutsemiseks. Rohkem
May 19, 2017

.wcry faililaienduse viirus

.wcry faililaiendus teavitab ohtlikust küberrünnakust .wcry faililaienduse viirus on faile krüpteeriv pahavara, mida tuntakse ka nimede WannaCry, WanaCrypt0r, Wana Decrypt0r, WanaCrypt0r 2.0 ja WannaCryptor all. Rohkem
May 17, 2017

WannaCry lunavaraviirus

Massiivne küberrünnak: WannaCry lunavara nakatas üle 230 000 arvuti üle maailma WannaCry viirus on lunavaratüüpi program, mis kasutab EternalBlue vara, nakatamaks Microsoft Windows operatsioonisüsteemiga arvuteid. Rohkem
May 16, 2017

WanaCrypt0r lunavaraviirus

WanaCrypt0r põhjustab paanikat maailma tervise- ja kommunikatsioonivaldkonna organisatsioonide seas WanaCrypt0r viirus on krüptopahavara või teisisõnu lunavara , mis levib kulutulena nii eraarvutites kui ka ettevõtete võrgustikes  üle kogu maailma, krüpteerides arvuteid ja nõudes andmete taastamise eest raha. Rohkem
April 26, 2017

AES-NI lunavaraviirus

Kui ohtlik on AES-NI lunavara? AES-NI lunavaraviirus on pärit samast viiruseperest nagu ka AES256 lunavara. Rohkem

Informatsiooni uuendatud 2016-10-25

Source: http://www.2-spyware.com/system-tools-removal

Loe teistes keeltes

Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like