Raskusaste:  
  (99/100)

Eemaldage Red Cerber viirus (Tasuta juhised) - Dekrüpteerimise meetodid

Red Cerber jätkab paanika külvamist netikommuunis

Red Cerber viirus on kurikuulsa Cerber lunavara hiljutisim versioon, mis laastas internetti terve 2016. aasta vältel. Selle laastava krüptoviiruse arendajad on suutnud avaldada veel viis versiooni sellest kübernuhtlusest . Cerber 5.0.1 on kõige viimane versioon. Kõigil neist on aga teatud erilised omadused. Lunarahateade on identne peaaegu kõigil versioonidel. Vanemad viiruse versioonid kippusid kustutama varikoopiaid, mistõttu ei olnud paljudel kasutajatel enam mitte mingit võimalust oma faile taastada. Viimastel versioonidel on aga mõningaid muudatusi. Näiteks – juhised on kirjutatud punase taustaga mitte rohelise taustaga. Kui see virtuaalne ebaõnn on langenud sinu arvutile, ära paanitse, vaid keskendu Red Cerberi eemaldamisele.

Rääkides Cerberi evolutsioonist, siis võivad mõned teist mäletada, et pahavara võttis sihikule ainult teatud riigid. Viiruse algses versioonis oli mitmeid vigu, mis piirasid Cerberi võimekust. Näiteks oli vaja arvuti taaskäivitada enne, kui viirus arvuti täielikult halvas. Kurikaeltel ei võtnud aga kaua aega, et küberohtu arendada välgukiirusel edasi. Nad kasutasid mitmeid meetodeid selleks, et levitada viirust laialdasemalt ning kasutasid isegi ära brauseri nõrkuseid, et seeläbi arvuteid nakatada . Kõige hiljutisem versioon saatis kasutajatele eelkõige võltse krediitkaardiarveid. 

 Red Cerber ransom note

Teiste küberohtudega võrreldes on Red Cerber pahavara peamine muudatus asjaolu, et see ei suuda kustutada varikoopiaid . Varikoopiate näol on tegemist koopiatega, mis võimaldavad kaotatud faile taastada, kui operatsioonisüsteemiga peaks midagi juhtuma või andmed muul moel ootamatult häbinema. Hoolimata sellest lootusekiirest on Cerber endiselt viiruste uurijatele tõsine katsumus. Alates viiruse esialgsest ilmumisest saati on IT eksperdid üritanud leida võimalust dekrüpteerimisprogrammi loomiseks, ent kõige hiljutisemaid versioone pole veel suudetud lahti muukida.

Red Cerber lunavara eelistab teatud kaustasid ja faile. Viimane versioon on jätnud oma sihikust välja küll järgnevad laiendused: .bat, .cmd, .com, .cpl, .exe, .hta, .msc, .msi, .msp, .pif, .scf, .scr, ja .sys, ent .doc faile eelistab viirus endiselt ja on lisanud uusi laiendusi oma 493 krüpteeriva laienduse nimekirja. Lühidalt öeldes, Red Cerber tuleks eemaldada kiiremas korras.

Kuidas küberohtu levitatakse?

Programmi loojad on leidnud uusi viise, mille abil nakatada võimalikult paljusid kasutajaid. Kõige suurem eduprotsent on Red Cerberil olnud rämpskirjade saatmisel. Tavaliselt saadetakse kasutajale võlts aruanne mingi makse kohta või saadetakse hoiatusteade. Õnneks ei ole aga väga keeruline tuvastada kirja ebaloogilisus. Lunavaraviiruste rämpskirjadega käivad käsikäes trükivead ja grammatilised vead . Lisaks sellele ei klapi saatja andmed sõnumi sisus olevate andmetega. Kübernakkus levib ka ründevarade abil, seejuures eriti just RIG ja Nemucod  vahendusel. Nendega võib kokku puutuda kahtlastel veebilehtedel nagu ebaseaduslikud failijagamislehed. Pea meeles, et ka küberkriminaalid kasutavad ka Flash Player’it ära ning Red Cerberi loojad ei jäta seda võimalust kasutamata.

Kas Red Cerberist on võimalik vabaneda?

Red Cerber viiruse täielikuks eemaldamiseks laadi endale nuhkvaratõrje nagu Reimage või Malwarebytes. Ära unusta neid enne skänneerimise alustamist uuendada. On võimalik, et pahavara põhjustab Red Cerberi eemaldamisel probleeme. Siinkohal on juhised kasulikud. Pea aga meeles, et pärast Red Cerberi täielikku eemaldamist pead sa ette võtma oma failide taastamise.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

Red Cerber viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Eemalda Red Cerber kasutades Safe Mode with Networking

Cerber võib muuta süsteemi funktsioone nii, et seadme toimingud on piiratud. Kui sul on viirusetõrje allalaadimisel probleeme, ava arvuti režiimis “Safe Mode with Networking”. 

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Red Cerber

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla Reimage või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Red Cerber eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Red Cerber kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Red Cerber. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga Reimage ja veenduge, et Red Cerber eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm Red Cerber. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud Red Cerber poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Data Recovery Pro programmi kasutamine

Kuigi kõige tõhusam viis failide dekrüpteerimiseks on privaatvõtme saamine, ei ole sul mitte midagi kaotada, kui katsetad ka seda programmi. 

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada Red Cerber lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

ShadowExplorer– ainus võimalus failide taastamiseks?

Varikoopiad on endiselt üks parim viis kadunud või kahjustatud failide taastamiseks. Seda aga üksnes siis, kui varikoopiad pole kustutatud. Arvestades, et viiruse viimane versioon ei suuda neid eemaldada, on sul võimalus siiski oma failid tagasi saada.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Red Cerber ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Autori kohta

Julie Splinters
Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-red-cerber-ransomware-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes