Pahavara põhjustab surmasid!

Jake Doevan poolt - -

Enam kui aasta tagasi tappis rumeenlane Marcel Datcu oma poja ja iseennast, kui ta avastas oma arvuti ekraanilt VÕLTSI hoiatuse. Valehoiatus näitas, et FBI märkas teda pornograafilise sisuga veebilehte külastades ning et nüüd peab ta tasuma 70 000 rumeenia leu suuruse trahvi (see summa on ligikaudu võrdne 18 000 euroga) selleks, et vältida 11 aastaks vangi sattumist. Ohver otsustas valida karmi võimaluse vältida karistust, mille olid välja mõelnud väljapressimiseks kasutatava tarkvara omanikud. Enne oma poja ja iseenda elu võtmist kirjutas ohver enesetapukirja. Selles oli kirjas, et ta ei saa minna 11 aastaks vangi ja jätta oma poega üksi kannatama.

Kahjuks ei ole see ainus surm, mille on põhjustanud pahavara. On kümneid sarnaseid näiteid, kuidas kahtlased häkkerid võivad käituda üritades oma ohvritelt raha kätte saada. Pärast sihtmärgiks olevate arvutisüsteemide nakatamist kasutavad nad tavaliselt hirmutavaid teateid, mis üritavad nende ohvreid veenda selles, et nad suhtlevad võimudega või teiste osapooltega, keda ei ole võimalik ignoreerida. Kui ohvril puuduvad vajalikud tehnilised oskused selleks, et aru saada milline hoiatussõnum on päris ja milline kuulub küberkriminaalidele, siis võib ta otsustada isegi oma elu võtta või lihtsalt surra südamerabanduse tõttu.

Üks sellistest ohvritest on Corrie Santayana (seda nime on muudetud ja tegelik nimi on toimetusele teada), kes oli kaasatud tõsisesse valereklaamikampaaniasse, mis tugines Blue Screen of Death’il. Blue Screen of Death (või lihtsalt BSOD) on sotsiaalse inseneeria tehnika, mida kasutatakse soovitud sisu (teadaanded, bännerid, pop-up reklaamid) näitamiseks sellal kui inimesed kasutavad interneti. Sellal kui mõned ohvrid suudavad lihtsasti tuvastada teadaande kui võltsi, siis teisi on võimalik veenda selles, et tegemist on juhistega, mida tuleb järgida. Corrie otsustas, et teadaanne, mis ütles järgnevat: ,,Windows Heath is Critical! Do not restart! Please contact Microsoft technicians! (Windowsi on kriitilises seisundis! Palun ärge taaskäivitage arvutit! Võtke ühendust Microsofti tehnikutega!)”, oli reaalne teadaanne. Pärast häkkeritele helistamist öeldi talle, et ta peaks ostma spetsiaalse kasutajatoe paketi, mis maksis 1000 USA dollarit. Mees ei oodanud kaua ja tegi pangaülekande selleks, et maksta mitte olemasoleva ja üpris kalli ,,tarkvarapaketi” eest. Kahjuks kulus tal mõni tund, et aru saada sellest, et ta oli oma raha andnud petistele. Pärast seda, kui ta poeg ütles talle, et ta oli oma raha andnud petistele, suri ta oma elutoas südamerabanduse tagajärjel.

Küberturbeeksperdid hoiatavad inimesi, et on olemas sadu erinevaid meetodeid, mida häkkerid kasutavad selleks, et ohustada inimesi. See ei tähenda ainult raha varastamist, vaid hõlmab ka olukordi, mis võivad lõppeda surmaga.

Kui Te soovite iseennast ja oma pereliikmeid (oma vanemaid, lapsi ja teisi pereliikmeid) kaitsta, siis peaksite Te mõtlema selle peale, et hankida usaldusväärne turvalahendus. Pidage meeles seda, et ainult usaldusväärne viirusetõrje programm võib Teil aidata panna tähele pahatahtlikke pop-up reklaame, võltshoiatusi ja petturlike faile, mis üritavad Teie arvutit nakatada. Kui Te otsite ikka veel usaldusväärset programmi, millega pahavara vastu võidelda, siis valige Reimage, mida peetakse kõrgeima taseme viirusetõrje programmiks, mida kasutavad tuhanded inimesed.

source: http://www.2-spyware.com/5743

Loe teistes keeltes


Failid
Tarkvara
Võrdle
Pane meile Facebookis like