Raskusaste:  
  (10/100)

Ib.adnxs.com. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Ugnius Kiguolis poolt - - | Liik: Reklaamvara

Ib.adnxs – potentsiaalselt soovimatu programm, mis näitab reklaame ja suunab väga kahtlastele lehtedele

Image of Ib.adnxs adware

Ib.adnxs.com on kahtlane domeen, mida kasutatakse brauseri suunamiseks erinevatele veebilehtedele. Neid äkilisi ümbersuunamisi tekitab reklaamvara, mis võib arvutisse hiilida tarkvarapaki kaudu. Pärast kaaperdamist muudab see kohe brauseri sätteid ja Windowsi registrikirjeid, et põhjustada kasutajale erinevaid brauseriga seonduvaid probleeme. 

Lihtne selgitus sellele, mis on ib.adnxs.com – see on potentsiaalselt soovimatu programm (PUP), mida kasutatakse kahtlasevõitu reklaamide jaoks. Pärast seadme nakatamist võib reklaamvara näidata petturlikke hüpikaknaid, bännereid, tekstisiseseid reklaame ja muud reklaamsisu, mis hakkab häirima brausimiskogemust.

Ib.adnxs.com viirus on seotud mitme erineva domeeniga, mis näitavad reklaame või suunavad ümber kolmandate poolte lehtedele. Nende domeenide hulgas on: 

 • nym1.ib.adnxs.com;
 • lax1.ib.adnxs.com;
 • m.adnxs.com;
 • adnxs.com.

Ib.adnxs.com ümbersuunamisviiruse peamine eesmärk on suunata külastajaid teatud veebilehtedele. Veebilehe omanikud soovivad võib-olla kasvatada müüginumbreid, promoda tooteid või teenuseid või hoopis paigaldada sinu arvutisse pahavara või nuhkvara. 

Nagu sa võid arvata, on Ib.adnxs.com hüpikakende eemaldamine vajalik mitte üksnes selleks, et vältida tüütuid reklaame veebis lehitsemise ajal, vaid ka oma arvuti ja privaatsuse kaitsmiseks. Reklaamide najal tegutsev rakendus võib sundida sind külastama riskantseid veebilehte või näidata pahavaralisi reklaame.

PUP-e kasutavad tihti petturid ja küberkurjategijad. Seetõttu ei pruugi adnxs olla sugugi erand. Reklaamvara võib promoda võltse brauserilaiendusi, optimaatoreid ja turvaprogramme või utsitada sind laadima saadaval olevaid tarkvarauuendusi. 

Eelmainitu laadimine võib tuua kaasa pahavaraga nakatumise. Seetõttu tuleks hoida eemale Ib.adnxs reklaamidest ja hüpikakendest. Nende vältimine ei pruugi olla aga nii lihtne. Reklaamvara suudab koguda isikustamata ja brauseriga seonduvaid andmeid, mida võidakse kasutada selleks, et näidata personaliseeritud reklaame. 

Kogutud info veebilehtede kohta, mida sa oled külastanud või otsinguterminite kohta, mida sa oled kasutanud, võidakse kasutada reklaamtegevuse jaoks. Nii saab reklaamvara näidata reklaame, mis vastavad sinu huvidele ja eelistustele. Seetõttu võib juhtuda, et oled reklaamist huvitatud ja tood seega programmi loojatele sisse tulu reklaamile klõpsates.

Nüüd, kus sa tead, mis on adnxs.com ja miks see segab sinu brausimisseanssi, peaksid sa ka teadma, et reklaamvara tegevust ei tohiks lihtsalt taluda. Hangi endale usaldusväärne pahavaratõrje (nt Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus) ja skänneeri süsteemi uuendatud turvaprogrammiga. 

Kui sa ei taha ib.adnxs.com eemaldamiseks kasutada lisaprogrammi, võid vaadata artikli allosas olevaid juhiseid viiruse käsitsi eemaldamiseks. 

Reklaamide najal töötab rakendus levib tarkvarapakkides

Programm, mis tekitab ib.adnxs.com reklaame, reisib ringi koos mitmete vabavarade või jagatud tarkvaradega. Kasutajad, kes ei ole installeerimisel tähelepanelikud, laadivad PUP-e enda teadmata pidevalt alla.

Vältimaks kogemata soovimatute rakenduste installeerimist peaksid sa pöörama rohkem tähelepanu programmide kirjeldustele. Veendu, et sul oleks alati vabavara laadimisel valitud ka Custom või Advanced sätted, mis lubavad sul keelata kõikvõimalikud kahtlased lisandid. 

Viruset.no turvaspetsialistid tuletavad meelde, et soovimatute rakenduste või isegi pahavara laadimise vältimiseks tuleks alati kasutada usaldusväärseid allalaadimisallikaid ning lugeda läbi programmi kasutajatingimused ja privaatsuspoliitika.

Kustuta ib.adnxs.com viirus oma arvutist, et peatada soovimatud ümbersuunamised ja reklaamid

Selleks, et eemaldada ib.adnxs.com ja selle reklaamid, peaksid sa skänneerima oma arvutit uuendatud nuhkvaraga ja eemaldama süsteemist kõik pahavaralised kirjed. Sa võid selle PUP-i eemaldada ka käsitsi, aga sel juhul pead sa ise üles otsima kõik sellega seonduvad programmid, brauserilaiendused ja failid. Vastasel korral võib see programm ikkagi arvutisse jääda. 

Kui sa eemaldad ib.adnxs.com automaatselt, loe allpool olevaid juhiseid. Palun ole väga ettevaatlik ja hoolikas, et vältida oluliste rakenduste juhuslikult eemaldamist.

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara ib.adnxs.com nende programmide abiga: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara ib.adnxs.com eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara ib.adnxs.com maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses

ib.adnxs.com manuaalse eemaldamise juhend:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage ib.adnxs.com süsteemidest Windows

Ib.adnxs reklaamvara eemaldamiseks oma Windows arvutist, järgi neid samme:

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs). Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri ib.adnxs.com ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi ib.adnxs.com või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage ib.adnxs.com süsteemist Mac OS X

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles ib.adnxs.com või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage ib.adnxs.com Internet Explorer (IE) juurest

 1. Eemalda ohtlikud lisad
  Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
 2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles ib.adnxs.com ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
 4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
 5. Lähtesta Internet Explorer
  Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
 6. Siin vali Reset.
 7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et ib.adnxs.com eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage ib.adnxs.com Microsoft Edge juurest

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks ib.adnxs.com Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage ib.adnxs.com Mozilla Firefox (FF) juurest

Ib.adnxs.com ümbersuunamiste peatamiseks on soovitatud Firefox lähtestada:

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali ib.adnxs.com ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 4. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii ib.adnxs.com eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage ib.adnxs.com Google Chrome juurest

Laadi maha kahtlased rakendused ja lähtesta Google Chrome, et peatada brauseri ümbersuunamised:

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali ib.adnxs.com ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 4. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 5. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 6. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 7. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii ib.adnxs.com eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage ib.adnxs.com Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles ib.adnxs.com või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 4. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia ib.adnxs.com eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Autori kohta

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Juht

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Ugnius Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes