Raskusaste:  
  (9/100)

Gotosearch.ru viirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Julie Splinters poolt - - | Liik: Brauseri kaaperdaja

Kas ma võin kasutada Gotosearch.ru’d oma otsingumootorina?

Gotosearch.ru viirus on tüütu brauserikaaperdaja, mis laseb kasutajatel brausida üsna kahtlastel ja potentsiaalselt ohtlikel veebilehtedel. Brauserikaaperdaja levib üheskoos mitmete tasuta programmidega ja satub arvutisse täiesti märkamatult. Kasutaja näeb üksnes kaaperdamise tulemust – muutunud avaleht brauseris ja uus otsingumootor. Kahjuks ei ole aga võimalik veebilehitseja sätteid taastada ega teha mingeid muudatusi. Viirus on loodud nii, et kasutaja ei saaks midagi muuta. Kui oled selle otsingumootori kaudu üritanud paar korda midagi otsida, avastad õige pea, et sa ei soovi enam seda tüütut programmi kasutada. Hoolimata väidetest, et otsingumootor saab otsingutulemusi Google Custom otsingust, leiad sa vaevu üldse midagi kasulikku. Kaaperdaja moonutab otsingutulemusi ja lisab tulemustesse sponsoreeritud sisu selleks, et sa klõpsaksid nendel tulemustel ja külastaksid sponsoreeritud lehti. Just nii teenivad selle kahtlase tööriista loojad raha – nad teenivad klikkide eest raha ja kasutavad mitmeid partnerluskampaaniaid ning kahjuks on tihti need partnerlused kahtlased. Sa võid sattuda hoopis mõnele pahavaralisele veebilehele ning saada tänu Gotosearch.ru kaaperdajale oma arvutisse hoopis lunavaraviiruse. Kui see veebileht sattus su veebilehitsejasse, skänneeri oma arvutit usaldusväärse pahavaratõrjega (nagu Reimage) ja saa sellest tüütust küberohust lahti. Sa ei tohiks sellega viivitada, kuna kaaperdaja võib su veebilehitsejasse laadida mitmeid laiendusi ja pluginaid, mis tekitavad rohkelt reklaame või hakkab kaaperdaja jälgima, millega sa interentis tegeled. Eemalda Gotosearch.ru koheselt!

The example of Gotosearch.ru virus

Minimalistliku disainiga brauserikaaperdaja võib välja näha täpselt nagu iga teine otsingumootor. Pane aga tähele, et seal ei ole mitte mingit infot tööriista arendajate kohta, pole privaatsuspoliitikat ega muid olulisi dokumente ning see tööriist tekkis su arvutisse täiesti üleöö. Kui su veebilehitseja on kaaperdatud, peaksid ka teadma, et iseenesest ei ole Gotosearch.ru viirus ise ohtlik. Brauserikaaperdajad ei kahjusta arvutisüsteemi ega varasta faile, ent need võivad su arvutit kahjustada kaudselt. Näiteks võid sa kogemata klõpsata mõnel lingil või reklaamil ja sattuda pahavaralisele veebilehele, mille eesmärk on levitada pahavara ja viiruseid. Kuna Gotosearch.ru suunab kasutajaid tihti ümber teistele lehtedele, võidakse sind sunniviisiliselt suunata potentsiaalselt ohtlikule veebilehele. Tööriista loojad ei võta mitte mingit vastutust kolmandate poolte sisu osas ning ausalt öeldes on raske öelda, kas nad võtavad vastutust üldse millegi osas, kuna tööriista arendajad ei jaga enda kohta mitte mingit infot. Teades nüüd neid asjaolusid, eemalda Gotosearch.ru nii kiiresti kui võimalik.

Kuidas vältida Gotosearch.ru brauserikaaperdajat?

Gotosearch.ru kaaperdaja võib arvutisse sattuda, kui kasutaja laadib programme arvutisse hooletult. Selliste PUP-tüüpi programmide loojad teavad, et arvutikasutajad kipuvad programmide installeerimisel kiirustama ja valivad soovitatud installeerimisseaded nagu “Quick”, “Standard”, mis peidavad kõikide laaditavate programmide nimistu. Kui sa tahad vältida brauserikaaperdajaid, reklaamvara ja teisi sarnaseid programme, peaksid sa programme laadides valima alati “Advanced” või “Custom” seaded. Nii näed sa kogu valikuliste programmide nimekirja ja saad nende alla laadimisest keelduda. Installeerimise käigus võid sa muideks näha ka väikest märkekasti, mis ütleb, et selle valikuga nõustud sa Gotosearch.ru sätestama oma avaleheks ja vaikimisi otsingumootoriks. Veendu, et sa ei märgiks seda kasti. Kui sa tahad oma arvutit üleüldiselt kaitsta erinevate küberohtude eest, laadi endale võimekas viirusetõrje ning ole internetis brausides ettevaatlik.

Brauserikaaperdajast vabanemine

Gotosearch.ru eemaldamiseks on mitu valikut, seega sa pead valima parima võimaluse võttes arvesse oma ajakulu ja üldiseid oskuseid. Brauserikaaperdajat võib eemaldada käsitsi või automaatselt. Käsitsi eemaldamine võtab kahtlemata rohkem aega ja nõuab rohkem jõupingutusi, seega vaata enne allpool olevaid juhiseid Gotosearch.ru eemaldamiseks. Kui sa tahad aega kokku hoida ja teha midagi meeldivamat, kui viirust eemaldada, vali automaatne viis. Mõlemad variandid on aga täiesti turvalised ja efektiivsed!

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Gotosearch.ru nende programmide abiga: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Gotosearch.ru viirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Gotosearch.ru viirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses

Gotosearch.ru viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Gotosearch.ru süsteemidest Windows

Kui su arvuti on nakatunud Gotosearch.ru viirusega, pead sa selle üles otsima ja operatsioonisüsteemist eemaldama koos kõigi selle komponentidega. Järgi juhiseid hoolikalt ning ära unusta ka üle kontrollimast kõiki veebilehitsejaid, mis su arvutisse on paigaldatud.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs).Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Gotosearch.ru ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Gotosearch.ru või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
 5. Eemalada Gotosearch.ru Windows otseteedest
  Klikka parema klahviga Mozilla Firefox otseteel ja vali Properties Klikka parema klahviga brauseri ikoonil ja vali 'Properties'
 6. Mine Shortcut lahtrisse ja vaata Target välja. Kustuta pahatahtlik URL, mis on viirusega seotud. Vali 'Shortcut' vahekaart ja kustuta 'http://isearch.babylon.com...' või muu kahtlane URL

Korda üleval kirja pandud samme kõiki brauseri otseteedega, sealhulgas Internet Explorer ja Google Chrome. Tee kindlaks, et oled üle vaadanud kõik nende otseteede asukohad, sealhulgas töölaua, start-menüü ja tegumiriba.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Gotosearch.ru süsteemist Mac OS X

Mac’i kasutajad ei satu tavaliselt brauserikaaperdajate otsa, ent kui see on juhtunud, järgi juhiseid väga hoolikalt ja eemalda viirus. Seejärel kustuta ära laiendused ja pluginad ka oma veebilehitsejast.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Gotosearch.ru või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Gotosearch.ru Internet Explorer (IE) juurest

Gotosearch.ru kaaperdaja eemaldamiseks pead sa kontrollima pluginate nimekirja ja eemaldama kõik kahtlased laiendused, mis on Internet Explorerisse laaditud.

 1. Eemalda ohtlikud lisad
  Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
 2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles Gotosearch.ru ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
 4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
 5. Lähtesta Internet Explorer
  Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
 6. Siin vali Reset.
 7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et Gotosearch.ru eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Gotosearch.ru viirus programmist Microsoft Edge

Viiruse täielikuks eemaldamiseks pead sa kustutama kõik kahtlased komponendid Microsoft Edge’ist. 

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Gotosearch.ru Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Gotosearch.ru Mozilla Firefox (FF) juurest

Brauserikaaperdaja võib Mozilla Firefoxi laadida erinevaid pluginaid ja laiendusi. Sa pead kontrollima laienduste nimekirja ning eemaldama kõik kahtlased kirjed.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Gotosearch.ru ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka menüü peal (üleval paremas nurgas), vali Options General.
 4. Siin kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud veebileht või klikka Restore to default.
 5. Klikka OK nende muudatuste salvestamiseks. Olles vahekaardil 'General', kustuta pahatahtlik URL sektsioonist ¤2$s ja klikka nuppu 'Restore to Default'. Klikka 'OK' muudatuste salvestamiseks
 6. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 7. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Gotosearch.ru eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Gotosearch.ru Google Chrome juurest

Gotosearch.ru viirus võib mõjutada Google Chrome brauserit ning võib sinna laadida mitmeid pluginaid ja laiendusi. Järgi allpool olevaid juhiseid ja eemalda kõik kahtlased kirjed.

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Gotosearch.ru ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Muuda oma kodulehte ja vaikimisi seatud otsimootorit, kui viirus on neid muutnud
  Klikka menüü-ikoonil ja vali Settings.
 4. Siin otsi On startup valiku juures üles Open a specific page or set of pages ja klikka Set pages. Olles klikkinud menüü-ikoonil ja 'Settings', vali 'Set pages'
 5. Nüüd peaks nähtav olema teine aken. SIin vali pahatahtlikud otsimootorid ja sisesta selline, mida soovid oma kodulehena kasutada. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 6. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 7. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 8. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 9. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 10. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Gotosearch.ru eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Gotosearch.ru Safari juurest

Brauserikaaperdaja eemaldamiseks pead sa vaatama hiljuti laaditud laienduste nimekirja. Laadi Safarist maha kõik kahtlased kirjed.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Gotosearch.ru või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Ava oma Safari veebibrauser ja klikka Safari menüü-sektsioonis. Siin, vali Preferences nagu seda varem kuvati ja vali General.
 4. Siin, vaata välja Homepage. Kui Gotosearch.ru on seda muutnud, siis eemalda mittesoovitud link ja sisesta selline, mida soovid kasutada oma otsingute teostamiseks. Ära unusta lehekülje aadressi ette lisada ”http://” Olles 'General' peal, kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi
 5. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 6. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Gotosearch.ru eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Autori kohta

Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes