Raskusaste:  
  (50/100)

Firefox ümbersuunamisviirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Lucia Danes poolt - -   Firefox hijack, Firefox virus | Liik: Brauseri kaaperdaja

Firefox ümbersuunamisviiruse erinevad vormid

Firefox redirect virus

Firefox ümbersuunamisviirus on brauserikaaperdaja. See potentsiaalselt soovimatu programm (PUP) on teeninud ära oma tiitli, kuna kaaperdab Mozilla Firefox veebilehitseja. Põneval kombel võivaad pärast selle brauserinakkuse saamist nakatuda ka teised brauserid. Samuti võivad sind häirima hakata Google ümbersuunamisviirus, IE ümbersuunamisviirus või Bing ümbersuunamisviirus

Selle PUP-i peamine tegevus on teistele domeenidele ümbersuunamine. Peale selle, et see segab su tegevusi internetis lehitsemise ajal, võib kaaperdaja suurendada ka üleüldiselt haavatavusi. Paraku, mida rohkem on selliseid nakkuseid operatsoonisüsteemis, seda kõrgem on on võimalus meelitada ligi tõsiseid virtuaalohte. 

Kuna Mozilla Firefoxi rünnatakse pidevalt, üritavad brauseri arendajad pidevalt asjaga kaasas käia ja parandavad haavatavusi . Sellega on veel aga tükk tegemist, sest küberkurjategijad mõtlevad välja uued häkkimisviisid, kasutades ära Firefoxi otsingumootori vigu .

Wyciwyg ümbersuunamine tekitab kahtluseid

Kuigi  Wyciwyg ümbersuunamine võib tunduda nagu pahavara vihje, annab see tegelikult teada brauseris või brauserilaienduses olevast probleemist. Mõned Firefoxi kasutajad andsid teada, et märkasid internetis lehitsemise ajal  “wyciwyg” linki. Mõnel juhul ei segatud nende brausimissessiooni, vaid selle asemel lisati “http:” kõrvale või selle asemel ülalpool mainitud fraas URL-i sisse. Mõned kasutajad kogesid suuremaid probleeme, kuna link suunas tühjale lehele.

Sellel fenomenil on kaks selgitust. Esiteks, wyciwyg link on Adblocki laienduse viga. Laienduse uuendamine või selle keelamine ja uuesti lubamine võib aidata. Teiseks, kui lisaks lingile suunati sind uutele lehtedele, kus promoti hasartmängurlust, skänneeri või lähtesta brauser, et reklaamvarast ja teistest brauserinakkustest vabaneda.

Igal juhul kui sa kahtlustad, et su brauser käitub veidralt, on tõenäoliselt selle taga brauserikaaperdaja. Firefoxi ümbersuunamise eemaldamiseks on informatsioon allpool.

Brauserikaaperdajad ja reklaamvara moodustavad kõige suurema osa PUP-e, mida võib leida kübermaailmas. Hoolimata hoiatustest on ka nakatunud seadmete hulk endiselt üsna kõrge. PUP-i omadustest rääkides ei pruugi tegelikult sul olla õrna aimugi, et su seadmesse on sattunud tüütu pahavara.

Ei võta aga kaua aega, kuni sind hakkab Firefoxi ümbersuunamine häirima. Selle fenomeni tõttu võidakse sind suunata veebilehele, mis sisaldab ründevara . Oleks rumal alahinnata sellist pahavara, kuna need teevad tihtipeale “koostööd” agressiivsemate ohtudega – lunavaradega. Seega paranda oma seadme kaitset. Ühed kasulikud tööriistad selleks on Reimage ja Malwarebytes Anti Malware.

Teine häiriv probleem on üleliigsed reklaamid. Reklaamhüpikaknad, lingid, bännerid ja muu taoline võivad su brauseri ekraani täita. Ükskõik, kui ahvatlevad need välja ei näe, pea meeles, et sellised reklaamid võivad sisaldada pahavaralisi linke või võivad sind suunata nakatunud lehtedele .

Firefoxi viiruse 2017. versioonid jätkavad sinu brausimisharjumuste järel luuramist ja koguvad andmeid selle kohta, milliseid domeene sa oled külastanud, kui tihti sa surfad internetis ja muud taolist. Selliseid andmeid jagatakse kolmandate pooltega. Võttes arvesse hiljutisi sündmusi seoses mitmete oluliste haavatavuste tuvastamisega võivad selliseid andmeid kasutada häkkerid. Seega peaksid sa kiirelt Firefoxi ümbersuunamise pahavara eemaldama.

Viis, kuidas brauserikaaperdaja internetis ringi liigub

Firefoxi kaaperdamine juhtub pärast vabavara või jagatud tarkvara installeerimist. Programmid, mida kasutatakse tihti viiruste levitamiseks, on erinevad allalaadimishaldurid, PDF-i loojad, videostriimimise tarkvarad ja muud sarnased programmid. Jälgi installeerimisviisardit, et märgata lisaprogramme õigel ajal. 

Tihti on lisaprogrammid märgitud väga kavalalt, seega sa pead valima “Custom” või “Advanced” režiimi. Nii saad sa ennetada potentsiaalselt petturlikke rakendusi enne, kui need jõuavad süsteemi sattuda. Pea meeles, et Mozilla Firefox ja selle arendajad ise ei ole selle probleemiga seotud. 

Tegelikult tekitab probleeme sinu arvutisse peidetud brauserikaaperdaja. Ole ka ettevaatlik, kuna kaaperdajad loovad nakatunud domeene, mis on peaaegu identsed populaarsete veebilehtede nimedega . Näiteks on Amazonil jäljendaja Amazoon.com. Pane ka tähele seda, kes on programmi ametlik väljaandja enne, kui sa selle installeerid.

Vabane Firefoxi ümbersuunamisviirusest täielikult

Kui sa tahad nakkusest täielikult lahti saada, soovitame me valida automaatse Firefoxi ümbersuunamisprobleemi eemaldamise tee. Nuhkvaraeemaldajad, mida soovitame allpool, veenduvad, et kõik kaaperdajaga seotu saab alatiseks eemaldatud.

Need programmid võivad olla kasulikud ka siis, kui sa pead eemaldama tõsisemaid ohte nagu pahavara või lunavara. Sa võid Firefoxi ümbersuunamisviiruse eemaldada ka käsitsi, aga lisaturvalisuse jaoks soovitame kombineerida neid kahte meetodit. Ole uute rakenduste allalaadimisel väga ettevaatlik. Teiste kasutajate kommentaarid võivad anda väärtuslikke nõuandeid selle kohta, milliseid programme vältida, et mitte sattuda Firefoxi ümbersuunamisprobleemi või muude probleemide otsa.

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Firefox redirect nende programmide abiga: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Firefox ümbersuunamisviirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Firefox ümbersuunamisviirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses

Firefox redirect viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeSafari

Eemaldage Firefox redirect süsteemidest Windows

Kui sa arvad, et sa oled nakatunud Firefoxi ümbersuunamisviirusega, pead sa kontrollima kõiki installeeritud rakendusi enne, kui probleem sind tüütama hakkab. Kui sa leiad kahtlaseid kirjeid, veendu, et eemaldaksid need.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs).Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Firefox redirect ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Firefox redirect või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
 5. Eemalada Firefox redirect Windows otseteedest
  Klikka parema klahviga Mozilla Firefox otseteel ja vali Properties Klikka parema klahviga brauseri ikoonil ja vali 'Properties'
 6. Mine Shortcut lahtrisse ja vaata Target välja. Kustuta pahatahtlik URL, mis on viirusega seotud. Vali 'Shortcut' vahekaart ja kustuta 'http://isearch.babylon.com...' või muu kahtlane URL

Korda üleval kirja pandud samme kõiki brauseri otseteedega, sealhulgas Internet Explorer ja Google Chrome. Tee kindlaks, et oled üle vaadanud kõik nende otseteede asukohad, sealhulgas töölaua, start-menüü ja tegumiriba.

WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeSafari

Eemaldage Firefox redirect süsteemist Mac OS X

Kui Mozilla Firefoxi ümbersuunamised on sind häirinud, pead sa oma Mac-ist eemaldama kahtlased rakendused. Veendu, et sa kustutaksid kõik komponendid, mis on installeeritud samal päeval, mil Firefoxi ümbersuunamised su arvutis algasid.

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Firefox redirect või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'
WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeSafari

Eemaldage Firefox redirect Mozilla Firefox (FF) juurest

Kui Firefoxi ümbersuunamised on ilmunud veebilehitsejasse, tegeled sa kaaperdajaga. Veendu, et sa eemaldaksid kõik kahtlasena näivad laiendused ja lähtestaksid brauseri.

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Firefox redirect ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka menüü peal (üleval paremas nurgas), vali Options General.
 4. Siin kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud veebileht või klikka Restore to default.
 5. Klikka OK nende muudatuste salvestamiseks. Olles vahekaardil 'General', kustuta pahatahtlik URL sektsioonist ¤2$s ja klikka nuppu 'Restore to Default'. Klikka 'OK' muudatuste salvestamiseks
 6. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 7. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Firefox redirect eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeSafari

Eemaldage Firefox redirect Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Firefox redirect ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Muuda oma kodulehte ja vaikimisi seatud otsimootorit, kui viirus on neid muutnud
  Klikka menüü-ikoonil ja vali Settings.
 4. Siin otsi On startup valiku juures üles Open a specific page or set of pages ja klikka Set pages. Olles klikkinud menüü-ikoonil ja 'Settings', vali 'Set pages'
 5. Nüüd peaks nähtav olema teine aken. SIin vali pahatahtlikud otsimootorid ja sisesta selline, mida soovid oma kodulehena kasutada. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 6. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 7. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 8. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 9. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 10. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Firefox redirect eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks
WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeSafari

Eemaldage Firefox redirect Internet Explorer (IE) juurest

Uuri hoolikalt IE pluginate nimekirja, et mitte kahe silma vahele jätta pahavaralisi kirjeid. Lisaks võiksid sa brauseri lähtestada ning nii saad kõikidest brauserikaaperdaja komponentidest lahti.

 1. Eemalda ohtlikud lisad
  Ava Internet Explorer, klikka Gear ikoonil (IE menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Manage Add-ons. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Manage add-ons'
 2. Ilmub Manage Add-ons aken. Siin otsi üles Firefox redirect ja teised kahtlased pluginad. Lülita need kirjed välja, klikkides Disable. Klikka parema klahviga igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Disable'
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka gear-ikoonil (menüü) üleval brauseri paremas nurgas ja vali Internet Options. Jää General aknasse.
 4. Siin, eemalda pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi. Klikka Apply muudatuste salvestamiseks. Kustuta pahatahtlik URL, sisesta soovitud domeeni nimi ja klikka 'Apply' muudatuste salvestamiseks
 5. Lähtesta Internet Explorer
  Klikka uuesti gear-ikoonil (menüü) ja vali Internet options. Mine Advanced aknasse.
 6. Siin vali Reset.
 7. Olles uues aknas, märgi ära Delete personal settings ja vali Reset uuesti selleks, et Firefox redirect eemaldamine lõpule viia. Mine 'Advanced' vahekaardile ja klikka nuppu 'Reset'. Nüüd vali 'Delete personal settings' ja klikka uuesti nuppu 'Reset'
WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeSafari

Eemaldage Firefox redirect viirus programmist Microsoft Edge

Taastage Microsoft Edge seaded (meetod 1):

 1. Käivitage Microsoft Edge'i rakendus ja klikake More (kolm täppi ekraani üleval paremas nurgas).
 2. Klikake Settings avamaks rohkem võimalusi.
 3. Kui Settings aken avaneb, siis klikake nuppu Choose what to clear valiku Clear browsing data all. Minge Seadetesse ja valige 'Choose what to clear'
 4. Siin valige kõik, mida eemaldada soovite ja klikake Clear. Valige 'Clear' nupp
 5. Nüüd peaksite nupul Start (Windowsi logo) tegema parema hiireklahviga klõpsu. Seejärel valige Task Manager. Avage startmenüü ja valige 'Task Manager'
 6. Olles Processes aknas, otsige üles Microsoft Edge.
 7. Parema hiireklahviga klõpsake sellel ja valige Go to details. Kui nupp Go to details pole nähtav, siis klikake More details ja korrake eelmisi samme. Parema hiireklahviga klõpsake 'Microsoft Edge' ja valige 'Go to details' Valige 'More details', kui valik 'Go to details' ei ilmu ekraanile
 8. Kui Details aken avaneb, siis otsige üles iga kirje, mille nimes sisaldub Microsoft Edge. Klõpsake parema hiireklahviga kõigi selliste kirjete peal ja valige End Task nende kirjete lõpetamiseks. Otsige üles Microsoft Edge'i kirjed ja valige 'End Task'

Microsoft Edge brauseri lähtestamine (meetod 2):

Kui meetod 1 ei toiminud Teie jaoks, siis on Teil tarvis kasutada keerulisemat Edge'i lähtestusmeetodit.

 1. Märkus: Teil on tarvis on kindlasti tarvis oma andmed seda meetodit kasutades varundada.
 2. Otsige see kaust oma arvutis üles: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Valige iga kirje, mis sellesse salvestatud on ja tehke oma parema hiireklahviga klõps. Valige Delete valik. Minge oma arvuti Microsoft Edge'i kausta, tehke igal kirjel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Delete'
 4. Klikake nupul Start (Windowsi logo) ja tippige window power reale Search my stuff.
 5. Parema hiireklahviga klõpsake kirjel Windows PowerShell ja valige Run as administrator. Leidke Windows PowerShell, tehke sellel parema hiireklahviga klõps ja valige 'Run as administrator'
 6. Olles administraator: Ilmub Windows PowerShell'i aken, kleepige see käsurida pärast PS C:\WINDOWS\system32> ja vajutage Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Kopeerige ja kleepige vajalik käsk ja vajutage 'Enter'

Kui need sammud on valmis, siis peaks Firefox redirect Teie brauserist Microsoft Edge eemaldatud olema.

WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeSafari

Eemaldage Firefox redirect Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Firefox redirect või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Ava oma Safari veebibrauser ja klikka Safari menüü-sektsioonis. Siin, vali Preferences nagu seda varem kuvati ja vali General.
 4. Siin, vaata välja Homepage. Kui Firefox redirect on seda muutnud, siis eemalda mittesoovitud link ja sisesta selline, mida soovid kasutada oma otsingute teostamiseks. Ära unusta lehekülje aadressi ette lisada ”http://” Olles 'General' peal, kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi
 5. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 6. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Firefox redirect eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Autori kohta

Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes