Raskusaste:  
  (99/100)

Eemaldage .dot viirus (Apr 2017 uuendus) - Tasuta juhised

Lucia Danes poolt - - | Liik: Väljapressimiseks kasutatav tarkvara

.dot failiviirus alustab taas rünnakuid

Kui sa märkasid, et kõikidel su olulistel failidel on .dot faililaiendus, on sind tabanud .dot viirus. Kahjuks on tegemist lunavaraga, mis on loodud kasutajate väärtuslike failide krüpteerimiseks. Olemas on väga palju erinevaid lunavaraviiruseid. Dot-faile kasutatakse üldiselt hoidmaks nendes süsteemirakenduste muudatusteinfot. See selgitab ka, miks kasutajad viirusega nakatuvad. Hoolimata selle petturlikust käitumisest on siiski mõningaid viise, mille abil saad sa vähendada võimalust, et su seade nakatub lunavaraviirusega. Kui see viirus on sind aga rünnanud, loe lähemalt sellest artiklist, kuidas .dot viirus eemaldada.

On teada, et viirus kasutab keerukat AES krüpteerimisvõtit, et andmed lukustada. Lisaks sellele loob Dot lunavaraviirus avaliku ja privaatse võtme. Help_decrypt.txt nimelise faili abil juhendatakse arvutikasutajat ja palutakse Tor veebilehitseja vahendusel kanda teatud Bitcoini aadressile teatud summa bitcoine. Summa varieerub sõltuvalt ohvrist: kas tegemist on ettevõtte või eraisikuga. On arusaadav, et võid soovida tasuda lunaraha oma tähtsate failide tagasi saamiseks. Sellest hoolimata aga ei soovita me seda teha. Sa ei tohiks osta ega installeerida .dot pahavara dekrüpteerijat, mida promovad petturid. Isegi parimal juhul – kui see aitab failid dekrüpteerida – võib see jätta arvutisse väikese “hüvastijätukingituse”, milleks võib olla pahavaraline fail, mis aitab lunavaral tulevikuski rünnakuid sooritada.

.dot faililaienduse viirus
Viirus avastati 2016. aasta mais. Pärast aasta möödumist on viirus taas arvutikasutajaid ründamas.

Millal see viirus mu arvutisüsteemi sattus?

Rääkides viiruse levimismeetoditest, siis .dot kaaperdamine leiab aset kahe kanali kaudu: rämpskirjad ja ründevara. Küberkurjategijad on muutunud levimisviisidega meisterlikeks ning seetõttu, kui sa saad e-kirja, mis on näiliselt saadetud riiklikust asutusest, ära kiirusta kirja manuste avamisega. Seal võib olla hoopis pahavara. Kord, kui fail on avatud, aktiveerub pahavara ning alustab isiklike andmete krüpteerimist. Soovitame kindlasti installeerida arvutisse nuhkvaratõrje nagu näiteks Reimage või Malwarebytes, mis kontrollib arvutisüsteemi pidevalt. On teada, et .dot faililaienduse viirus levib ka ründevarade abil. Kuna need võivad end varjata pealtnäha legitiimse programmi kattevarju taha, ei pruugi mõned viirusetõrjed seda tuvastada. Seetõttu peaksid sa hankima korraliku küberturbeprogrammi. Räägime nüüd aga lähemalt peamistest meetoditest, mille abil .dot failiviirus eemaldada.

Kas .dot failiviirusest on võimalik vabaneda?

Võttes arvesse viiruse keerukust, peaksid sa installeerima viiruse eemaldamiseks programmi, mis vabaneb .dot viirusest kiirelt. Kuna spetsiaalne programm suudab tuvastada pahavaralisi faile, eemaldab see ka kõik viiruse algfailid. Samuti aitab taoline programm ka ennetada väiksemate pahavarade arvutisse sattumist. Juhul, kui su arvutiekraan on aga lukustatud ning sa ei saa alustada .dot viiruse eemaldamist, kasuta allpool olevaid meetodeid, et saada tagasi kontroll oma arvuti põhifunktsioonide üle. Pärast viirusest vabanemist võid sa mõelda alternatiividele, mille abil oma faile taastada. Kui su seade on täielikult puhas, hakka regulaarselt oma failidest koopiaid tegema.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

.dot viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Eemalda .dot kasutades Safe Mode with Networking

Mine Safe Mode turvarežiimi, et eemaldada ekraanilukk ning alustada .dot failiviiruse eemaldamist.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage .dot

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla Reimage või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige .dot eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda .dot kasutades System Restore

System Restore funktsioon on teine meetod, mille abil arvuti üle kontroll tagasi saada.

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus .dot. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga Reimage ja veenduge, et .dot eemaldamine on olnud edukas.

Boonus: Taastage oma andmed

Ülalnähtav juhend on mõeldud selleks, et aidata Teil oma arvutist eemaldada programm .dot. Taastamaks oma krüpteeritud faile, soovitame me kasutada detailset juhendit, mille on koostanud viirused.ee turvaeksperdid.

Kui Teie failid on krüpteeritud .dot poolt, siis võite Te nende taastamiseks kasutada mitmeid meetodeid.

Data Recovery Pro võimalus

Tegemist on programmiga, mis on loodud kahjustatud või kogemata kustutatud failide taastamiseks. See suudab taastada ka kustutatud e-kirjad.

 • Laadi Data Recovery Pro;
 • Järgige neid Data Recovery paigaldamise samme ja installeerige programm oma arvutisse;
 • Käivitage see ja skanneerige oma arvutit, et tuvastada .dot lunavara poolt krüpteeritud failid;
 • Taastage need.

Mis on Windows Previous Version funktsioon?

See funktsioon võib olla kasulik .dot faililaienduse viiruse poolt mõjutatud andmete taastamiseks.

 • Tuvastage taastamist vajav krüpteeritud fail ja klikake sellel parema hiireklahviga;
 • Valige “Properties” ja minge “Previous versions” aknasse;
 • Siin, “Folder versions”, tutvuge iga faili saadaoleva koopiaga. Te peaksite valima versiooni, mida taastada soovite ja klikkama nupul “Restore”.

Kasuta ShadowExplorer’it

Selle programmi peamine eelis on võime kasutada varikoopiaid. Kuna kõnealune viirus ei kustuta tavaliselt varikoopiaid, kuid sellest hoolimata tuleks kiirustada viiruse eemaldamisega.

 • Laadige alla Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Järgige Shadow Explorer paigaldusviisardit ja installeerige see rakendus oma arvutisse;
 • Käivitage progtamm ja valige vasakust ülemisest nurgast avanevast rippmenüüst oma krüpteeritud andmetega ketas. Vaadake seda, millised kaustad seal olemas on;
 • Klikkige parema hiireklahviga kaustal, mida soovite taastada ja valige “Export”. Te võite samuti valida, kuhu Te selle kausta taastada soovite.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit .dot ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Autori kohta

Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-dot-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes