Raskusaste:  
  (99/100)

Eemaldage Cryakl viirus (Edasi arendatud juhised) - Nov 2016 uuendus

Lucia Danes poolt - - | Liik: Väljapressimiseks kasutatav tarkvara

Mida teha, kui Cryakl lunavaraviirus on su arvutisse pääsenud?

Kahjuks on Cryakl viirus järjekordne lunavaraviirus, mis suudab arvutisse pääsedes lukustada kasutaja kõige väärtuslikumad failid. Viirus tegutseb samamoodi nagu teisedki kurikuulsad krüptoviirused. See krüpteerib isiklikud failid kasutades selleks AES krüptsiooni, mis on matemaatiliste koodide komplekt. Ära isegi kaalu lunaraha tasumist, kuna sa ei saa usaldada kurjategijaid – nad ei pruugi su faile vabastada. Selle asemel loe edasi, kuidas Cryakl lunavaraviirus eemaldada. Selle jaoks skänneeri esmalt süsteemi Reimage tarkvaraga.

See küberoht kerkis esile aprilli esimestel nädalatel. Paar kuud ei kuuldud sellest viirusest eriti midagi, ent nüüd näib, et viirus on taas hakkanud aktiivsemalt tegutsema. Pahavara on suhteliselt diskreetne, kuna see ei anna väga palju infot oma eesmärgi ega millegi muu kohta. Viirus kasutab pahavaralisi faile nagu näiteks schvost.exe või mõni muu fail, mis tundub täiesti usaldusväärne. Seejärel hakkab viirus uurima arvutis olevaid faile ja otsib järgnevaid faililaiendusi:

.dif, .dip, .djv, .djvu, .doc, .docb, .docm, .docx, .dot, .dotm, .dotx, .dtd, .dwg, .dxf, .eml, .eps, .fdb, .fla, .flv, .frm, .gadget, .gbk, .gbr, .ged, .gif, .gpg, .gpx, .gz, .h, .htm, .html, .hwp, .ibd, .ibooks, .iff, .indd, .jar, .java, .jks, .jpg, .js, .jsp, .key, .kml, .kmz, .lay, .lay6, .ldf, .lua, .m3u, .m4a, .m4v, .max, .mdb, .mdf, .mfd, .mid, .mkv, .mml.

The image revealing Cryakl virus

Viirus võtab sihikule kõige populaarsemad faililaiendused, et tekitada nii palju kahju kui võimalik. Mõned selle viiruse versioonid võivad nakatunud failidele lisada .cryakl faililaienduse, seega sa saad eristada nakatunud faile ja ohutuid faile. Kuna Cryakl pahavara kasutab keerukaid matemaatilisi koode võib tunduda, et failide taastamiseks ei ole muud võimalust, kui lunaraha tasuda. Ära tee seda – Kaspersky IT eksperdid on loonud täiesti tasuta Cryakl Dekrüpteerija.

Kuidas viirus arvuti üle võimust võtab? 

Enamike häkkerite lemmikstrateegia on pahavara levitamine rämpsposti kaudu. Kahjuks peab tõdema, et see tehnika toimib endiselt hästi nende jaoks. Küberkurjategijad on muutunud niivõrd loominguliseks oma tööga, et nad suudavad luua petturlike e-kirju, mis näevad välja täiesti usaldusväärsed ning võib tunduda nagu kiri oleks pärit mõnest ametiasutusest. Kasutajad, kes ei ole kuulnud midagi lunavaraviirustest ja ei tea, kuidas neid jagatakse, võivad pahaaimamatult selliseid e-kirju avada ja avastavad alles hiljem, et nende arvuti üle on võimust võtnud Cryakl lunavaraviirus või mõni muu krüptoviirus. Isegi FBI soovitab kasutajatel olla ettevaatlikud ning vältida selliste rämpskirjade lugemist. Kui sa kahtled, kas kirja sisu on legitiimne või mitte, võta ühendust konkreetselt selle ettevõttega, kellelt kiri peaks pärit olema ja veendu, et see on legitiimne. Vaata ka järgmisele lehele, et saada teada, kuidas Cryakl eemaldada.

Kas ma saan Cryakl lunavaraviiruse eemaldada tõhusalt?

Kui mõni ransomware-viirus ehk lunavaraviirus on su arvuti üle võimust võtnud, soovitame me kasutada automaatset eemaldamist. Laadi endale mõni pahavaratõrje nagu Reimage või Malwarebytes ja uuenda seda. Pärast programmi uuendamist skänneeri sellega operatsioonisüsteemi. Kui skänneering on lõpetatud, eemaldab programm Cryakl viiruse koheselt. Sinult võidakse paluda ka seadme taaskäivitamist. Pea aga meeles, et pahavaratõrje ei saa su faile vabastada krüptsioonist, see eemaldab lihtsalt viiruse. Failide dekrüpteerimiseks võid sa kasutada allpool olevat dekrüpteerijat. Kui sa ei saa avada turvaprogrammi, vaata allpool olevaid nõuandeid selle kohta, kuidas toimida. 

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

Cryakl viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Eemalda Cryakl kasutades Safe Mode with Networking

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Safe Mode with Networking Valige 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Networking aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Samm 2: Eemaldage Cryakl

  Logige sisse oma nakatunud kontosse ja käivitage brauser. Laadige alla Reimage või muu legitiimne nuhkvara-vastane programm. Uuendage seda enne täielikku süsteemi skanneerimist ja eemaldage pahatahtlikud failid, mis kuuluvad Teie väljapressimiseks kasutatava tarkvara juurde ja viige Cryakl eemaldamine lõpule

Kui Teie väljapressimiseks kasutatav tarkvara blokeerib Safe Mode with Networking, siis proovige edasist meetodit.

Eemalda Cryakl kasutades System Restore

 • Samm 1: Taaskäivita oma arvuti kuni hetkeni Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Klikka Start Shutdown Restart OK.
  2. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis vajutage mitu korda F8, kuni ekraanile ilmub Advanced Boot Options.
  3. Valige nimekirjast Command Prompt Valige 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Vajutage nuppu Power Windows sisselogimisekraanil. Nüüd vajutage ja hoidke all klaviatuuril olevat nuppu Shift ja klikkake Restart..
  2. Nüüd valige Troubleshoot Advanced options Startup Settings ja lõpuks vajutage Restart.
  3. Kui Teie arvuti muutub aktiivseks, siis valige Enable Safe Mode with Command Prompt aknas Startup Settings. Valige 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Samm 2: Taastage oma süsteemi failid ja seaded
  1. Kui ilmub Command Prompt aken, siis sisestage cd restore ja klikkakeEnter. Sisestage 'cd restore' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  2. Nüüd tippige rstrui.exe ja vajutage uuesti Enter.. Sisestage 'rstrui.exe' ilma jutumärkidega ja vajutage 'Enter'
  3. Kui ilmub uus aken, siis klikkake Next ja valige taastamishetk enne seda, kui süsteemi infiltreerus Cryakl. Selle tegemise järel klikkake Next. Kui ilmub 'System Restore' aken, siis valige 'Next' Valige oma süsteemi taastamise hetk ja klikkake 'Next'
  4. Nüüd klikkake Yes oma süsteemi taastamiseks. Klikkake 'Yes' ja alustage süsteemi taastamisega
  Olles taastanud oma süsteemi seaded varasema kuupäevani, laadige alla ja skanneerige oma arvutit programmiga Reimage ja veenduge, et Cryakl eemaldamine on olnud edukas.

Lõpetuseks, peaksite alati mõtlema Teie väljapressimiseks kasutatava krüpteeritud tarkvara vastasele kaitsele. Selleks, et kaitsta oma arvutit Cryakl ja teiste väljapressimiseks kasutatavate tarkvaralahenduste eest, kasutage tuntud nuhkvara-vastast programmi, nagu Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner või Malwarebytes

Autori kohta

Lucia Danes
Lucia Danes - Viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Lucia Danes
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-cryakl-ransomware-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes