Raskusaste:  
  (10/100)

Chumsearch.com. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Julie Splinters poolt - -   Chum Search | Liik: Brauseri kaaperdaja

Kuidas Chumsearch.com viirus levib?

Chumsearch.com

Chumsearch.com on brauserikaaperdaja, mis suudab manipuleerida arvutikasutaja veebilehitsejaga ilma, et kasutaja seda isegi märkaks. Sellest hoolimata vajab see soovimatu programm kasutajapoolseid toiminguid, et operatsioonisüsteemile ligi pääseda. Kui sind huvitab, kuidas Chum Search levib ja kuidas seda vältida, siis see artikkel annab selle kohta rohkem infot.

Me soovitame seda PUP-kategooriasse kuuluvat programmi igal juhul vältida, kuna see suudab hõlpsalt jälgida su veebitegevusi, suunata su veebilehitsejat sponsoreeritud veebilehtedele ning tekitada sulle mitmeid muid probleeme. Lisaks tundub, et programm on seotud Trovigo.com viirusega ja Trovi.com lehega, mis on tekitanud paljudele arvutikasutajatele probleeme. Kui sa soovid ChumSearch.com'i oma arvutist eemaldada, kasuta Reimage tarkvara.

PUP-kategooriasse kuuluvaid programme jagatakse tavaliselt tasuta programmidega koos, seega on oluline, et sa laadiksid programme alla väga hoolikalt. Iga kord, kui sa laadid alla mõne programmi, pead sa veenduma, kas tegemist on ükskiku programmiga või programmipakiga. Seda näed sa installeerimisviisardis. Kui viisard avaneb, ära kiirusta ning loe kasutustingimusi ja privaatsuspoliitikat, saamaks teada, millega täpselt sa nõustud.

Teine oluline samm on installeerida korralikult. Sa usaldad tavaliselt “Recommended” ehk soovitatud sätteid, eks? Neid ei tohiks kindlasti usaldada, sest just selle valiku taga peidavad end lisaprogrammid nagu brauserikaaperdajad, reklaamvara ja kahtlased lisarakendused ning pluginad. Ära riski ning vali installeerides Advanced või Custom seaded ning vaata üle, mida sa täpselt alla laadid. Kui sa märkad nimistus mõnda kahtlast programmi, võta selle juurest ära linnuke või tee märkekast tühjaks, kuna muidu riskid soovimatu programmi alla laaimisega. 

Chumsearch.com

Milliseid probleeme võib see viirus tekitada?

Kui see tüütu parasiit on su arvutisse sattunud, hakkab ta su brauserit häirima mitmel viisil. Esmalt muudab viirus su brauseri avaleheks Chum Search lehe ning seab selle ka vaikimisi otsingumootoriks. See tähendab, et iga kord, kui kasutaja üritab midagi otsida trükkides märksõna aadressiribale, viiakse kasutaja otsingutulemuste juurde.

Kuigi see otsingumootor näeb välja täiesti normaalne ja ei tekita kahtluseid, saavad programmi tegelikud kavatsused selgeks kohe, kui oled üritanud midagi otsida. Enamus Chumsearch.com otsingutulemusi on petturlikud ja viitavad kahtlastele veebilehtedele.

Selle otsingumootori eesmärk on reklaamida sponsoreeritud pakkumisi ja teenida iga lingikliki pealt raha, ent sa ei tohiks neid reklaamitud teenuseid ja lehti usaldada. Sa ei saa ka kunagi olla kindel selles, millisele lehele sind suunatakse – sind võidakse suunata Trovigo.com või Trovi.com lehele või mõnele muule kummalisele leheküljele, mis on väga salakavalalt peidetud programmi privaatsuspoliitika tingimustesse: 

Chumsearch.com

Me soovitame sellest otsingumootorist eemale hoida, vältimaks probleeme ning soovitame selle brauserikaaperdaja eemaldada arvutist nii kiiresti kui võimalik. Seda saad sa teha nuhkvaratõrje abil või käsitsi. Käsitsi eemaldades ei pea sa laadima juurde ühtegi uut programmi, ent pea meeles, et korralik turvatarkvara aitab su arvutit kaitsta ka tulevikus, seega sa peaksid kindlasti mõtlema sellise programmi hankimise peale. 

Chumsearch.com eemaldamise meetodid

Me usume, et sa soovid selle tüütu programmi arvutist eemaldada nii kiiresti kui saad. Õnneks ei ole Chumsearch.com viirus eriti keeruline ning selle eemaldamine on lihtne. Sa pead selle kaaperdaja arvutist üles otsima ja kustutama, selle jaoks on postituse allosas ka juhised. Kui sa soovid lisaks Chumsearch.com'i eemaldamisele oma arvutit ka tulevikus kaitsta, soovitame laadida Reimage või mõne muu usaldusväärse nuhkvara/pahavaratõrje programmi. 

Kui sul on selle või mõne teise arvutiparasiidi kohta küsimusi, saada meile kindlasti teade. Täida ära kontaktivorm, mille leiad meie kontaktilehelt ning selgita oma probleemi – meie klienditugi aitab sind meeleldi. Sa võid ka jätta selle postituse alla kommentaari ja jagada oma kogemusi Chumsearch.com'i eemaldamisega seoses.

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Chumsearch.com nende programmide abiga: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Chumsearch.com eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Chumsearch.com maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses

Chumsearch.com manuaalse eemaldamise juhend:

WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chumsearch.com süsteemidest Windows

Selle brauserikaaperdaja eemaldamiseks pead sa kõigepealt üles leidma kõik kirjed, mis on sellega seotud. Me oleme avastanud, et Chum search viirusega on seotud näiteks MPlayerXMessageViewer Toolbar, NicePlayer, SearchProtect ja ValueApps. Otsi kõik sellised programmid ja pluginad üles ning eemalda need arvutist.

 1. Klikka Start Control Panel Programs and Features (kui oled Windows XP kasutaja, klikka Add/Remove Programs).Klikka 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (kui oled 'Windows XP' kasutaja, klikka 'Add/Remove Programs').
 2. Olles programmi Windows 10 / Windows 8 kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui Quick Access Menu ilmub, siis vali Control Panel ja Uninstall a Program. Olles programmi 'Windows 10 / Windows 8' kasutaja klikka seejärel parema hiireklahviga ekraani vasakus allnurgas. Kui 'Quick Access Menu' ilmub, siis vali 'Control Panel' ja 'Uninstall a Program'.
 3. Desinstalleeri Chumsearch.com ja sellega seotud programmid
  Siin, otsi programmi Chumsearch.com või ühtegi teist hiljuti installeeritud kahtlast programmi.
 4. Installeeri need maha ja klikka OK nende muutuste salvestamiseks. Klikka parema klahviga igal kahtlasel kirjel ja vali 'Uninstall'
 5. Eemalada Chumsearch.com Windows otseteedest
  Klikka parema klahviga Mozilla Firefox otseteel ja vali Properties Klikka parema klahviga brauseri ikoonil ja vali 'Properties'
 6. Mine Shortcut lahtrisse ja vaata Target välja. Kustuta pahatahtlik URL, mis on viirusega seotud. Vali 'Shortcut' vahekaart ja kustuta 'http://isearch.babylon.com...' või muu kahtlane URL

Korda üleval kirja pandud samme kõiki brauseri otseteedega, sealhulgas Internet Explorer ja Google Chrome. Tee kindlaks, et oled üle vaadanud kõik nende otseteede asukohad, sealhulgas töölaua, start-menüü ja tegumiriba.

WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chumsearch.com süsteemist Mac OS X

Vaata, kas su Mac OS X pluginate ja programmide nimekirjas on kirjed nagu MPlayerXMessageViewer Toolbar, NicePlayer, SearchProtect ja ValueApps ja eemalda kõik sellised programmid – nii saad selle brauserikaaperdaja oma arvutist eemaldada täielikult!

 1. Kui kasutad OS X, klikka nupul Go ekraani üleval vasajkus osas ja vali Applications. Cick 'Go' and select 'Applications'
 2. Oota kuni näed kausta Applications ja otsi sealt üles Chumsearch.com või teised kahtlased programmid, mis esinevad. Nüüd klikka parema klahviga igal sellisel sissekandel ja vali Move to Trash. Klikka igal pahatahtlikul sissekandel ja vali 'Move to Trash'
WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chumsearch.com Mozilla Firefox (FF) juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Mozilla Firefox, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Add-ons Extensions. Klikka menüü-ikoonil ja vali 'Add-ons'
 2. Siin, vali Chumsearch.com ja teised kaheldava väärtusega pluginad. Klikka Remove nende kirjete kustutamiseks. Vali 'Extensions' ja otsi pahatahtlikke sissekandeid. Klikka 'Remove' nendest kõigist lahtisaamiseks.
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Klikka menüü peal (üleval paremas nurgas), vali Options General.
 4. Siin kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud veebileht või klikka Restore to default.
 5. Klikka OK nende muudatuste salvestamiseks. Olles vahekaardil 'General', kustuta pahatahtlik URL sektsioonist ¤2$s ja klikka nuppu 'Restore to Default'. Klikka 'OK' muudatuste salvestamiseks
 6. Lähtesta Mozilla Firefox
  Klikka menüüs Firefox üleval vasakul nurgas ja klikka küsimärgil. Siin, vali Troubleshooting Information. Klikka menüü-ikoonil ja seejärel '?'. Vali 'Troubleshooting Information'
 7. Nüüd on näha Reset Firefox to its default state teade koos Reset Firefox nupuga. Klikka seda nuppu mitu korda ja vii Chumsearch.com eemaldamine lõpule. Klikka paar korda nupul 'Reset Firefox'
WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chumsearch.com Google Chrome juurest

 1. Kustuta pahatahtlikud pluginad
  Ava Google Chrome, klikka menüü-ikoonil (pleval paremas nurgas ja vali Tools Extensions. Klikka menüü-ikoonil. Vali 'Tools' ja 'Extensions'
 2. Siin, vali Chumsearch.com ja teised pahatahtlikud pluginad ja vali rämpsu ikoon nende sissekannete kustutamiseks. Otsi pahatahtlikke sissekandeid ja kustuta kõik neist, klikkides ikoonil ,,Prügikast’’
 3. Muuda oma kodulehte ja vaikimisi seatud otsimootorit, kui viirus on neid muutnud
  Klikka menüü-ikoonil ja vali Settings.
 4. Siin otsi On startup valiku juures üles Open a specific page or set of pages ja klikka Set pages. Olles klikkinud menüü-ikoonil ja 'Settings', vali 'Set pages'
 5. Nüüd peaks nähtav olema teine aken. SIin vali pahatahtlikud otsimootorid ja sisesta selline, mida soovid oma kodulehena kasutada. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 6. Klikka uuesti menüü-ikoonil ja vali Settings Manage Search engines sektsioonist Search. Olles 'Settings' peal, vali 'Manage search engines...'
 7. Olles Search Engines... juures, eemalda pahatahtlikud otsilmootorid. Alles peaks jääma ainult Google või eelistatud domeeni nimi. Klikka 'X', et eemaldada pahatahtlikud URL-id
 8. Lähtesta Google Chrome
  Klikka menüü-ikoonil Google Chrome üleval paremas nurgas ja vali Settings.
 9. Keri lehekülje lõppu ja klikka Reset browser settings. Olles 'Settings' peal, keri kuni nupuni 'Reset browser settings' ja klikka selle peal
 10. KlikkaReset selle tegevuse kinnitamiseks ja vii Chumsearch.com eemaldamine lõpuni. Klikka nupul 'Reset' oma eemaldamise lõpetamiseks
WindowsMac OS XFirefoxGoogle ChromeSafari

Eemaldage Chumsearch.com Safari juurest

 1. Eemalda ohtlikud laiendused
  Ava Safari veebibrauser ja klikka Safari menüüs, ekraani ülemises vasakus nurgas. Olles seda teinud, vali Preferences. Klikka peal ja vali 'Preferences'
 2. Siin, vali Extensions ja otsi üles Chumsearch.com või teised kahtlased sissekanded. Klikka uuesti nuppu Uninstall ja saa igast sellisest sissekandest lahti. Mine 'Extensions' peale ja desinstalli pahatahtlikud laiendused
 3. Muuda oma kodulehte, kui viirus on seda muutnud:
  Ava oma Safari veebibrauser ja klikka Safari menüü-sektsioonis. Siin, vali Preferences nagu seda varem kuvati ja vali General.
 4. Siin, vaata välja Homepage. Kui Chumsearch.com on seda muutnud, siis eemalda mittesoovitud link ja sisesta selline, mida soovid kasutada oma otsingute teostamiseks. Ära unusta lehekülje aadressi ette lisada ”http://” Olles 'General' peal, kustuta pahatahtlik URL ja sisesta eelistatud domeeni nimi
 5. Lähtesta Safari
  Ava brauser Safari ja klikka menüü-sektsioonis Safari ekraani ülemises vasakus servas. Siin, vali Reset Safari.... Klikka peal ja vali 'Reset Safari...'
 6. Nüüd on näha detailne dialoogiaken, mis on täidetud lähtestusvalikutega. Iga selline valik on tavaliselt linnukesega märgitud, kuid on võimalik täpsustada, millist valikut soovitakse lähtestada ja millist mitte. Klikka nuppu Reset selleks, et viia Chumsearch.com eemaldamise protsess lõpule. Vali kõik valikud ja klikka uuesti nuppu 'Reset'

Autori kohta

Julie Splinters - Pahavara eemaldamise spetsialist

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Julie Splinters
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Eemaldamisjuhised teistes keeltes