Raskusaste:  
  (13/100)

Chromium viirus. Kuidas seda eemaldada? (Eemaldamise juhend)

Linas Kiguolis poolt - -   Chromium browser virus | Liik: Brauseri kaaperdaja

Miks sa peaksid eemale hoidma Chromium brauseri viirusest? 

Chromium virus

Chromium viirusega nakatumine on väga ebameeldiv kogemus. Seda tüüpi pahavara põhineb vabavaralisel Chromium veebilehitsejal, mille koodile oli esialgu ehitatud ka Google Chrome. Siinkohal tuleb meeles hoida, et Chromium ise on täiesti legitiimne ja ei sisalda pahavaralisi koode. Chromium on saadaval igaühele, kes soovib luua kohandatud veebilehitseja, ent täpselt nagu iga teise vabavaraga, kasutavad võimalust ära ka pahatahtlike kavatsustega inimesed.

On vaja vaid paari väikest muudatust, et muuta legitiimne programm pahavaraliseks tarkvaraks ning sama oleme näinud ka mitmete Chromium veebilehitseja viiruste versioonide näol, nende seas näiteks Chroomium brauseriviirus või eFast brauser. Kui see on installeeritud arvutisse, võib Chromium viirus kirjutada üle legitiimsed Chrome veebilehitseja kiirteed ning asendada need kiirteedega võltsitud Chrome'i versiooni juurde.

Tavaliselt ei pane arvutikasutaja tähelegi midagi kahtlast, kuna Chromium pahavara eesmärk on panna kasutajat uskuma, et too kasutab ehtsat veebilehitsejat. Kahtlased ümbersuunamised ja tüütud hüpikakendega reklaamid avaldavad peatselt, et veebilehitsejaga on midagi valesti ning kasutaja võib hakata otsima operatsioonisüsteemist kahtlast programmi või brauserilaiendust.

Paraku ei pruugi ühtegi sellist leida, sest Chromium viirus teab, kuidas end süsteemis peita. Chromium pahavara leidmiseks ja eemaldamiseks peab kasutama pahavaratõrjet nagu Reimage. Need, kes soovivad pahavara manuaalselt eemaldada, võivad järgida artikli allosas olevaid Chromiumi eemaldamise juhiseid. 

Tuleb meeles hoida, et see programm jälgib su tegevusi internetis kogu selle aja, mil kasutad veebilehitsejat. Seetõttu võib see jälgida sinu poolt külastatavaid veebilehti, seda, millistel reklaamidel sa klikid, mida sa otsingumootoritest otsid ja muud sellist. Ei tasuks suhtuda kergekäeliselt sellise informatsiooni kogumisse, kuna tavaliselt kasutatakse kogutud andmeid selleks, et sulle näidata reklaame, nende seas võivad olla aga petturlikud reklaamid.

Ole väga ettevaatlik, kui märkad, et su veebilehitseja suunab sind ümber teatud veebilehele iga kord, kui selle avad. Võlts Chromium brauser võib üritada sind sundida kasutama üksnes teatud otsingumootorit, näitamaks sulle sponsoreeritud otsingutulemusi orgaaniliste kõrval ning meelitamaks sind nendel klikkima. Selle tulemusena võid kogemata külastada kahtlaseid veebilehti, kus peituvad pahavaralised programmid või küsitakse sinu delikaatseid isikuandmeid.

Sa peaksid igal juhul vältima selliseid veebilehti ning seepärast soovitame siiski kasutada vaid ehtsat Chrome versiooni nii pea, kui oled avastanud, et kasutad parasjagu võltsi Chromium veebilehitsejat. 

Kuidas ma nakatusin?

Sa võisid kogemata lasta Chromiumi kaaperdamisel aset leida, kui laadisid uusi programme “Standard” või “Default” sätetega. On äärmiselt oluline ise seadistada installeerimissätteid, vältimaks soovimatute programmidega kokku puutumist, kuna taolised programmid levivad just mitmete tasuta programmide abil.

Kõik, mida sa pead tegema, on konfigureerima sätteid õigesti – seega vali installeerimisel üksnes “Custom” või “Advanced” sätted ja vaata, et avanenud nimekirjas ei oleks ühtegi kahtlast programmi või pluginat. Kui sa leiad nimekirjast tundmatuid programme, veebilehitseja tööriistaribasid ja muid programme, ära jätka enne laadimisega, kui sa pole taoliste programmide laadimist keelanud, võttes ära linnukese nende programmide nimede ees olevatest kastikestest.

Hoiatame ka, et võltsid Chromium veebilehitseja versioonid levivad Chrome'i uuenduste teadete kaudu. Kui soovid rohkem lisainfot, saad lugeda Chrome'i uuendusteadete kohta siit.

Kuidas eemaldada Chromium viirus?

Eemalda Chromium viirus nii pea, kui sa märkad, et su Chrome brauser käitub veidralt. Sa võid näiteks kontrollida Chrome'i versiooni brauseri sätete kaudu. Pea aga meeles, et kurjategijad võivad näidata võltse sätteid võltsitud Chrome'i versioonis, veenmaks ohvreid, et nad kasutavad legitiimset versiooni.

Seepärast ei tasuks usaldada infot, mis on kirja pandud Chrome'i “About” ehk “Meist” sektsiooni. Saamaks teada, mis tegelikult toimub, ning eemaldaks Chromium viiruse täielikult, soovitame kontrollida süsteemi pahavaratõrjega. 

Automaatselt on võimalik eemaldada pahavara Chromium nende programmide abiga: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes. Me soovitame kasutada neid rakendusi, kuna need on võimelised kergesti kustutama potentsiaalselt soovimatuid rakendusi ja viirusi koos kõigi lisanduvate failide ja registrikirjetega, mis on selliste rakendustega seotud.

Me võime olla seotud ükskõik millise tootega, mida me siin leheküljel soovitame. Täielik sellekohane avaldus on kirjas meie kasutuslepingus Laadides alla ükskõik millise nuhkvara-vastase tarkvara Chromium viirus eemaldamiseks, nõustute meie privaatsuspoliitika ja &3$.
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks On sobilik OS X jaoks
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui probleemi eemaldamine ebaõnnestus Reimage programmi kasutades, saada teade meie tehnilisele toele ning anna nii detailselt infot probleemi kohta kui võimalik.
Reimage on soovituslik tarkvara Chromium viirus maha installeerimiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

Märkus: Vajalik on kasutaja sekkumine tähendab, et üks või kõik eemaldusprogrammid olid ebaedukad parasiidi eemaldamisel ilma kasutaja poolse sekkumiseta, palun tutvu meie eemaldamisjuhiste manuaaliga allpool

Rohkem informatsiooni selle programmi kohta on võimalik leida Reimage review.
Reimage mainimised ajakirjanduses
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes
Me oleme testinud Malwarebytes efektiivsust Chromium viirus eemaldamisel (2018-09-01)
Alternatiivne tarkvara
Malwarebytes
Me oleme testinud Malwarebytes efektiivsust Chromium viirus eemaldamisel (2018-09-01)
Chromium viirus hetktõmmis
Chromium viirus hetktõmmisChromium viirus hetktõmmisChromium viirus hetktõmmisChromium viirus hetktõmmisChromium viirus hetktõmmis

Chromium viirus manuaalne eemaldamine

Sule protsessid
chromium.exe

Kustuta failid:
chromium.exe

Chromium viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-chromium-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes