Raskusaste:  
  (13/100)

Eemaldage Chromium viirus (Eemaldamise juhend) - uuendatud Oct 2019

Linas Kiguolis poolt - -   Chromium browser virus | Liik: Brauseri kaaperdaja

Chromium viirus on ohtlik brauser, mis loodi avatud lähtekoodiga veebiprojekti baasil

Chromiumi kujutlev pilt

Chromium viirus on mõiste, millega kirjeldatakse pahavaralist veebibrauserit, mis loodi legitiimse Chromium koodi alusel. Pahavaralistest brauseritest võiks kokku panna pika nimekirja, näiteks on Chroomium brauseri viirus või eFast brauser tekkinud viimase mõne aasta jooksul. Pärast paigaldamist suudab viirus üle kirjutada legitiimse Chrome brauseri kiirtee ning asendab selle võltsinguga. Ole ettevaatlik, kuna Chromium pahavara on eriti aktiivne Hispaanias, Itaalias, Portugalis, USA-s ja mujal maailmas.

Nimi Chromium viirus
Liik Brauserikaaperdaja
Ohutase Keskmine. Ei kahjusta süsteemi, kuid võib muuta Windows Registry ja brauseri sätteid
Peamine fail Chromium.exe
Sümptomid Kõrge CPU kasutus, brauseri avaleht muudetud, paigaldatud on kahtlaseid tööriistaribasid
Chromium brauserid eFast Browser, Chroomium Browser, Tortuga Browser, Olcinium Browser, Qword Browser, Chedot Browser, BrowserAir Browser, Fusion Browser, BeagleBrowser, MyBrowser, Super Browser
Levimismeetod Tarkvarapakid, vabavara või jagatud tarkvara allalaadimislehed ja võrgustikud, reklaamid
Peamine oht Ümbersuunamised pahavaralistele veebilehtedele, nakatunud reklaamid, identiteedivargus
Kuidas eemaldada Chromiumi mahalaadimiseks kasuta programmi Reimage või allpool olevat juhendit

Chromium brauseriviirus ei ole seotud ei Chrome'i ega Chromiumi avatud lähtekoodiga veebiprojektiga. Pea silmas, et viimati mainitud projekt ise on täiesti õiguspärane ja ei sisalda pahavaralisi koodijuppe. See on saadaval igaühe jaoks, kes soovib luua kohandatud brauseri, kuid just nagu iga teise avatud lähtekoodiga projekti puhul, kuritarvitavad seda pahatahtlikud inimesed. Kui sa oled märganud, et sinu veebilehitseja käitub veidralt, kontrolli, ega seda pole asendanud võltsing.

Chromium projekt

Tavaliselt ei märka Chromium viirusega nakatunud kasutajad midagi kahtlast, sest selle kahtlase programmi eesmärk on veenda inimest arvama nagu parasjagu oleks kasutusel brauseri reaalne versioon. Kahtlased ümbersuunamised ja tüütud hüpikakenreklaamid avaldavad aga kiirelt, et brauseriga on midagi valesti ning kasutaja võib hakata süsteemist otsima kahtlaseid programme või brauserilaiendusi.

Paraku ei pruugi midagi leida, sest see viirus ka peidab end väga hästi. Teisest küljest võib aga Task Manageri protsesside nimekirjas märgata protsessi nimega Chromium.exe. See torkab silma väga suures ulatuses CPU kasutamisega. Selleks, et Chromium pahavara Mac või Windows operatsioonisüsteemist üles leida ja eemaldada, tuleks kasutada pahavaratõrjet nagu Reimage või Malwarebytes. Allpool olev manuaalne juhend võib samuti abiks olla.

Chromium viirus
Chromium viiruse mõistet kasutatakse kahtlaste pahavaraliste ja reklaamidest pungil olevate veebibrauserite kirjeldamiseks, mis on loodud Chromium brauserikoodi kasutades. Sellel pildil näed sellise veebilehitseja näidet ning näidet ka võltsist Chrome'i uuenduse teatest.

Mainitud programm jälgib sinu tegevust internetis terve selle aja, mil kasutad brauserit. Seega jälgib Chromium viirus, milliseid veebilehti sa külastad, millistel reklaamidel sa klõpsad ning milliseid märksõnu sa kasutad. Selline info võib jõuda kolmandate poolteni, keda sa ei saa usaldada, lisaks kasutatakse kogutud andmeid  tavaliselt selleks, et näidata personaliseeritud reklaame ning see tähendab, et andmeid kasutatakse selleks, et näidata petturlikku sisu, millega sind meelitada.

Seepärast võid hakata nägema väga kütkestavaid reklaame, mis pakuvad enneolematult häid pakkumisi või näidatakse reklaame, millel promotakse täiskasvanutele mõeldud veebilehti või pakutakse mõne “olulise” tarkvara uuenduse allalaadimist.

Ole ettevaatlik, kui märkad, et su brauser suunab sind teatud veebilehele iga kord, kui selle avad. Võlts Chromium brauser võib sind sundida kasutama teatud otsingumootorit lihtsalt selleks, et näidata sulle ehtsate otsingutulemuste kõrval sponsoreeritud tulemusi ning peibutada sind nendele klõpsama.

Kaaperdaja võib sind ka tüüdata pidevate ümbersuunamiste ja muude sarnaste probleemidega. Selle fenomeni tõttu võib brauser suunata sind potentsiaalselt ebaturvalistele lehtedele või paluda sul esitada isikuandmeid. Väldi taoliste veebilehtede külastamist ning selle asemel keskendu petturliku Chromium viiruse eemaldamisele. 

Petturlike Chromium viiruste nimekiri 2018

eFast brauseriviirus. eFast viirus on petturlik veebibrauser, mis asendab tasahilju Google Chrome'i ja hakkab genereerima lõppematuid hüpikakenreklaame, bännereid ja sisestab linke veebilehtedele, mis näitavad reklaame kohe, kui ohver oma hiirekursori lehele suunab. Seda veebilehitsejat on raske eemaldada, seega soovitavad eksperdid kasutada pahavaratõrjet, mis tuvastab ja eemaldab eFast komponendid. Kui sa kahtlustad, et Chrome käitub veidralt, võib tegemist olla eFast viirusega. Ära ignoreeri probleemi ja kontrolli KOHE, ega süsteemis pole see brauserit asendav pahavara.

Chroomium brauseriviirus. Chroomium brauser on veel üks Chromium projekti pahavaraline versioon. See äärmiselt tüütu viirus asendab originaalse Chrome brauseri ja hakkab iga brausimisseansi ajal näitama reklaampakkumisi. Chroomium pahavara kaaperduse esimene märk on brauseri aeglane töötamine. Lisaks märkad tüüpilisi brauserikaaperdaja märke nagu ootamatud ümbersuunamised või ülevoolav reklaamide hulk otsingutulemustes.

Tortuga brauseriviirus. Tortuga viirus on veel üks looming, mis on valmistatud Chromiumi baasil. Selle kahtlane tegevus on aga kiirelt veennud küberturbe spetsialiste liigitama seda “potentsiaalselt soovimatute programmide” ja “nuhkvarade” nimekirjadesse. Veebibrauser promob end kui turvalist, kiiret ja optimeeritud veebibrauserit, mis pakub segamisvaba brausimiskogemust, kuid tegelikult loob see rohkelt segavaid faktoreid (reklaame) ja näitab neid arvutikasutajale igapäevaselt. Probleemist aitab vabaneda kohene Tortuga brauseri eemaldamine.

Chromium viiruse võltsbrauserid

Olcinium brauseriviirus. Olcinium viirus on potentsiaalselt soovimatu programm (PUP), mis on samuti loodud Chromiumi põhjal. See esitleb end tavalise veebibrauserina, mis näeb välja peaaegu identne Google Chrome'iga. Pärast paigaldamist asendab see originaalse Chrome'i kiirteed ning hakkab pakkuma ohvrile oma veebilehitsemise teenuseid. Kahjuks ei ole need teenused tasuta – nende kasutamiseks peab ohver taluma igapäevaselt sadu kolmandate poolte reklaame, mis on äärmiselt tüütud.

Lisaks võib Olcinium peita linke, mis suunavad kasutaja ebaturvalistele lehtedele või see võib isegi arvutisse paigaldada nuhkvara või pahavara. Kui sa tahad hoida arvutit turvaliselt, eemalda Olcinium võimalikult kiiresti. 

Qword brauseriviirus. Nii pea kui see potentsiaalselt soovimatu programm satub süsteemi, hakkab ohver kogema ebameeldivaid efekte nagu näiteks brauseri avalehe ootamatu muutumine (petturlik brauser laadib brauseri avamisel lehe Qword.com), pidevad URL-ide ümbersuunamised, hüpikaknad ja muu taoline. Need asjaolud muudavad veebilehitseja aeglaseks ning takistavad kasutajal rahulikku brausimist.

Chedot brauseriviirus. Chedot viirus on äärmiselt petturlik veebibrauser, mis laadib brauseri avamisel lehe search.chedot.com. See lehekülg suunab kasutaja kiirelt kohandatud Google'i lehele. Selline ümbersuunamine on vajalik selleks, et veenda ohvrit nagu ta kasutaks Chrome'i ehtsat versiooni (kuna enamus Chrome'i kasutajaid kasutavad Google'i lehte avalehena). Selle brauserikaaperdaja edasised tegevused ei ole aga sugugi meeldivad ning neid ei tohiks ignoreerida.

Kahtlane brauser töötab reklaamide najal, mis tähendab, et see kasutab kõiki võimalikke viise sponsoreeritud pakkumiste ja reklaamide näitamiseks. Chedot brauseri kasutaja võib näha reklaame otsingutulemustes, hüpikakendel, bännerite kujul või isegi kogu ekraani ulatuses. Need reklaamid ei ole tavaliselt kasulikud ning tüütavad lihtsalt ohvrit, seega on targem Chedot eemaldada.

Chromium võltsbrauserid

BrowserAir brauseriviirus. See on järjekordne potentsiaalselt soovimatu programm, mis esitleb end Chrome'i versioonina. Chromiumipõhine veebibrauseriprojekt ei ole aga sugugi kasulik ning seda ei tasuks üldse kasutada. Kuigi see väida end olevat “tasuta, kiire ja kerge” veebibrauser, töötab see nagu tavaline reklaamvaraprogramm, mis põhjustab URL-ide ümbersuunamisi, hüpikakende näitamist ning halvendab brausimiskogemust. On äärmiselt soovitatud eemaldada BrowserAir viirus, et parandada arvuti jõudlust ning muuta brausimisseansid turvalisteks. 

Fusion brauseriviirus. Fusion viirus on lihtsalt reklaamprogramm, mis üritab jätta endast originaalse Chrome brauseri muljet. Programm näeb aga liialt palju vaeva teenuse kasumlikuks muutmisega, seega ei näe kasutajad programmil mõtet. Probleem seisneb selles, et programm näitab kasutajale brausimisseansi ajal lihtsalt liialt palju reklaame ning suudab isegi põhjustada URL-ide ümbersuunamisi selleks, et teenida kiiremini tulu. Paraku on programmi küsitav funktsionaalsus veennud küberturbe eksperte lisama selle nuhkvarade kategooriasse ning tituleerima selle potentsiaalselt soovimatuks programmiks.

BeagleBrowser viirus. BeagleBrowser, mille looja on Lollipop Network, S.L., on potentsiaalselt soovimatu programm (PUP), mis võtab ohvri arvuti üle võimust ning hakkab näitama tüütuid reklaame. Kuigi tarkvara loojad esitlevad seda kui brausimistööriista, mis aitab “luua puhtama ja turvalisema keskkonna internetis surfamiseks”, on programm osutunud järjekordseks reklaamvara tüüpi veebibrauseriks, mis üritab kasutajatele igapäevaselt näidata reklaamsisu. Pole eriti üllatav, miks nii paljud kasutajad on üritanud BeagleBrowseri eemaldada kohe pärast selle paigaldamist.

Chromium võltsbrauseri näited

MyBrowser viirus. MyBrowser reklaamvara on kahtlane programm, mis üritab veenda arvutikasutajaid kasutama seda brauserit originaalse Google Chrome brauseri asemel. Kahjuks on aga kasulike funktsioonide puudus ja pidevad URL-i ümbersuunamised teeninud sellele võltsile veebibrauserile halva maine. Kui sa märkasid oma arvutis seda võltsi brausimistööriista, eemalda MyBrowser KOHE.  

Super Browser viirus. Super Browser reklaamid on tõenäoliselt kõige tüütumad asjad, mille otsa võib arvutikasutaja sattuda. Pidevad ümbersuunamised ja hüpikaknad brausimisseansi ajal on asjad, mida me kõik üritame vältida, kuid SuperBrowser viirusega nakatunud arvutid ei suuda lihtsalt teistmoodi tegutseda. Seetõttu soovitavad turvaeksperdid eemaldada selle potentsiaalselt soovimatu programmi võimalikult kiiresti. Kõige kiirem viis kõikide selle viiruse komponentide eemaldamiseks on kasutada turvaprogrammi nagu Reimage.

Chromium superbrauser

Viisid, kuidas installitakse võltsid Chromium veebibrauserid

Sa võid kogemata sattuda Chromium viiruse kaaperduse otsa, kui sa kipud uusi programme laadima “Standard” või “Default” režiimiga. On väga oluline muuta installeerimisrežiimi, vältimaks, et arvutisse satuvad potentsiaalselt soovimatud programmid. 

Kõik, mida sa pead tegema, on leidma ja sättima installeerimissätted õigesti – vali “Custom” või “Advanced” sätted ning otsi kahtlaseid märkekaste, mille kõrval on kahtlane teade.

Kui sa leiad teate, millega annaksid loa laadida alla tundmatu programmi, brauseri tööriista või midagi muud taolist, ära jätka programmi paigaldamisega enne, kui oled sätted õigesti paika pannud. Võta sellistest märkekastidest linnuke ära ning jätka alles siis. Lisaks hoiatame ka selle eest, et võltse Chromium brausereid levitatakse “Urgent Chrome Update” nimeliste reklaamide vahendusel.

Mõned veebibrauserite võltsid versioonid võivad jõuda ohvri arvutisse, kui neid paigaldatakse ebaseadusliku tarkvaraga koos. Me soovitame eemale hoida tasuta litsentsiga versioonipakkidest, mis võivad paikneda torrentite lehtedel või muudel kahtlastel lehtedel. Taoliste versioonide allalaadimine võib kaasa tuua ka ohtlike failide paigaldamise.

Kuidas eemaldada Chromium viirus Windows ja MacOS süsteemist

Eemalda Chromium viirus Windows 10 nii pea, kui märkad, et Chrome brauser käitub kummaliselt. Sa võid kontrollida Chrome'i versiooni brauseri sätete kaudu. Pea aga meeles, et kurjategijad võivad näidata võltsis brauseris võltsi Chrome versiooni lihtsalt selleks, et veenda kasutajat nagu kasutusel oleks õiguspärane versioon, seega ära usalda pimesi infot, mis on Chrome'i “About” sektsioonis. 

Tõe väljaselgitamiseks ja Chromiumi edukaks eemaldamiseks soovitame kontrollida süsteemi pahavaraprogrammiga. On tõenäoline, et Norra kasutajad on selle PUP-i suuremad sihtmärgid. Seetõttu tuleb olla hoolikas. Chromiumi võib maha laadida ka allpool oleva juhise abil. 

Sa saad viiruse põhjustatud kahjud automaatselt eemaldada järgnevate programmide abiga: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Me soovitame neid rakendusi, kuna need tuvastavad potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning kõiki nendega seonduvaid faile.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.

Chromium viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Linas Kiguolis
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-chromium-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes