Raskusaste:  
  (57/100)

Eemaldage Chrome redirect viirus (Eemaldamise juhend) - uuendatud Nov 2019

Gabriel E. Hall poolt - - | Liik: Brauseri kaaperdaja

Chrome’i ümbersuunamisviirus võtab erinevaid kujusid, et su brauserit heidutada

Chrome'i viiruse pilt

Chrome’i ümbersuunamisviirus on brauserinakkus, mis tekitab ümbersuunamisi kahtlastele lehtedele. Sarnaselt Firefoxi ümbersuunamisviiruseleIE ümbersuunamisviiruseleBing ümbersuunamisviirusele ja paljudele teistele on selle eesmärk sind suunata teistele veebilehtedele. Ebamäärase olemuse ja ettenägematu käitumise tõttu on viiruste uurijad selle nimetanud ka Google Chrome’i ümbersuunamisviiruseks. Siin on mõned sümptomid, mis aitavad sul selgeks teha, kas su Chrome on nakatunud pahavaraga või oled sa laadinud nakatunud versiooni:

  • Chrome’i otsingumootori logo on pisut teistsugune
  • brauseris on tohutult palju hüpikakendes reklaame
  • sind suunatakse hasartmängulehtedele või täiskasvanutele mõeldud lehtedele
  • kui sa külastad mingit lehekülge, näidatakse sulle Chrome’i uuenduse hüpikakent
  • brauser on seotud Clickonce Chrome’i pahavaraga.

Mõnda aega tagasi pesitses Chrome’i ümbersuunamislaiendus ainult Windows operatsioonisüsteemis, kuid tänaseks on see muutunud levinud probleemiks nii Mac OS X süsteemis kui ka isegi Linux kasutajatele. Üks nakkuse negatiivseid faktoreid on võimalus nakatuda ka Clickonce brauserinakkusega.

Nakatunud faili võib arvutisse laadida link, reklaam, tarkvara või väike veebiskript, mis on portaali seotud. Clickonce tehnoloogia, mille lõi aastaid tagasi Microsoft, on nüüd paraku aga kasutusel ka küberkurjategijate seas.

Rääkides Chrome’i viirusest, siis see mõjutab küll Chrome’i veebilehitsejat, kuid sellised sarnased viirused on olemas ka Internet Explorer, Firefox ja Safari brauseritele. Pahavara paindliku formaadi tõttu ei pruugi iga nakatunud kasutaja isegi märgata sellist nakkust. 

Chrome’i ümbersuunamisviiruse eemaldamisega ei tohiks viivitada, kuna häkkerid koguvad andmeid su brausimiseelistuste kohta ja võivad su arvutisüsteemi laadida ka muid pluginaid ja laiendusi. 

Pärast mõne aja möödumist võivad brauserilaiendusega kaasa tulla ka mõned teised kahtlased rakendused. Ainus viis, kuidas kõik taolised rakendused üles leida, on kõik eemaldada automaatselt. Kui sa ei soovi, et kahtlased rakendused su arvuti hõivaksid, pead sa viiruse Chrome’ist eemaldama viirusetõrje nagu Reimage või Malwarebytes abil. 

Pahavara omadustest rääkides, siis neist peamine on ohvrite suunamine tundmatutele veebilehtedele. Üks taoliste PUP-ide peamiseid probleeme on see, et need lehed võivad olla nakatunud pahavaraga. Tavaliselt teevad brauserikaaperdajad koostööd kahtlaste programmide ja kolmandate pooltega, kes ei hooli absoluutselt oma portaalide turvalisusest.

Taolised kolmandad pooled ostavad tavaliselt odavad serverid ja ei hoolitse turvalisuse eest absoluutselt. Google Chrome’i ümbersuunamisviirus alustab oma tegevust uue brausimissessiooni ajal. Lisaks võid sa ka märgata, et su brauserisse tekib aina rohkem uusi hüpikaknaid.  Chrome ümbersuunamisviiruse näidis
Chrome ümbersuunamisviirus teeskleb Google Chrome'i ja näitab otsingutulemustes võltse reklaame.

Brauseriohtu kasutatakse põhiliselt raha teenimiseks. Selle omanikud saavad teenida väikese rahasumma iga kord, kui nad suunavad mõne kasutaja mõnele kolmanda poole veebilehele. Kuna need laiendused kasutavad pealetükkivaid klikipõhiseid reklaame, teenivad nad raha aga kiiremini, kuna ohver satub täiesti juhuslikult kolmandate poolte lehtedele. 

Kohe, kui sa märkad teavitusi, mis on näiteks märgitud Chrome’i ümbersuunamistähisega, tühista need koheselt. Isegi, kui need reklaamid pakuvad võimalust lugeda kõmulist artiklit mõne kuulsuse intiimelu kohta, pea meeles, et uudishimu võib sulle maksma minna su arvuti turvalisuse.

Lisaks luurab Chrome’i ümbersuunamisviirus sinu järel ja uurib su brausimisharjumusi. Seda tehakse erinevate jälgimistööriistade nagu küpsiste, plinkimise vms abil. Nii ei saada teada mitte üksnes su lemmiklehed, vaid võidakse teada saada ka su IP-aadress ja geograafiline asukoht. 

Kuigi kasutajad ei pea taoliseid andmeid eriti oluliseks, on see väga kasulik info petturitele ja veebireklaame loovatele äridele. Pärast andmete saamist on võimalik sulle näidata reklaame, mis sobivad just sinu eelistustega. Selle tulemusena ei pea sa olema eriti üllatunud, kui su arvutiekraan täidetakse erinevate rämpskirjade ja reklaamidega.

Viisid, kuidas kasutaja arvutisse sattuda

Chrome’i ümbersuunamisviirus võib su arvutisüsteemi kaaperdada sinu abiga, kuna see on tihti lisatud mõne tasuta programmi lisakomponentide hulka. Kui kasutaja laadib uue programmi, võidakse unustada võimalus, et programmiga tuleb kaasa ka mitmeid kahtlaseid rakendusi.

Tähelepanelikud kasutajad võivad märgata, et isegi Adobe Readeriga võivad kaasa tulla soovimatud lisandid. Samuti võidakse sind petta laadima trooja hobu, mis on maskeerunud Adobe Readeri uuenduseks, seega pole kahtlustki, et programmide laadimisel tuleb olla ettevaatlik.

Uute programmide laadimisel peab olema ülimalt ettevaatlik. Google Chrome’i viirusega nakatumist saab vältida siis, kui calid “Custom” või “Advanced” installeerimisrežiimi. Siis näed sa lisaprogramme ja saad valida laadimiseks ainult need, mida sul tegelikult ka vaja on. 

Eemalda Chrome’i ümbersuunamisviiruse elemendid ja taasta brauser

Nakkusest täielikult vabanemiseks soovitame brauserit ja seadet põhjalikult skänneerida. Selles toimingus aitab sind pahavaratõrje. Tõrjeprogrammil läheb tavaliselt vaid paar minutit selleks, et Chrome’i ümbersuunamisviirus eemaldada. Samuti tagab see, et arvutisüsteemi ei jää mitte ühtegi rakendust ega pahavaralist kirjet. 

Pahavaratõre on kasulik ka selleks, et tulevikus kübernakkuseid vältida. Alternatiivselt on võimalik Chrome’i ümbersuunamisviirus eemaldada ka käsitsi. Selle jaoks leiad juhised artikli allosast.

See valik nõuab rohkem aega ja tähelepanu, seega kasutajad, kellel on kiire või kes ei soovi sekkuda programmide töötamisse, peaksid valima pigem automaatse eemaldamise valiku. Kontrolli ka seda, ega viirus ei laadinud su brauserisse ebavajalikke tööriistaribasid või laiendusi. Kustuta need koheselt. 

Sa saad viiruse põhjustatud kahjud automaatselt eemaldada järgnevate programmide abiga: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Me soovitame neid rakendusi, kuna need tuvastavad potentsiaalselt soovimatuid programme ja viiruseid ning kõiki nendega seonduvaid faile.

Pakkumine
tee seda kohe!
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
Lae alla
Reimage (eemaldaja) Rahulolu
garantii
On sobilik Microsoft Windows jaoks Supported versions On sobilik OS X jaoks Supported versions
Mida teha, kui eemaldamine ebaõnnestus?
Kui Reimage abil ei saanud viiruse põhjustatud kahju eemaldatud, saada küsimus meie tiimile ning anna olukorrast täpsemalt teada.
Reimage programm on soovitatud viiruse kahjude eemaldamiseks. Tasuta skanner võimaldab uurida seda, kas Teie arvuti on nakatunud või mitte. Kui tekib vajadus eemaldada pahavara, siis peate Te ostma Reimage litsentseeritud pahavara eemaldamise tööriista.
Chrome ümbersuunamisviirus hetktõmmis
Chrome ümbersuunamisviirus hetktõmmisChrome ümbersuunamisviirus hetktõmmis

Chrome redirect viiruse manuaalse eemaldamise juhend:

Autori kohta

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Kirglik viiruste uurija

Kui see tasuta eemaldamisjuhend aitas Teid ja Te olete rahul meie teenindusega, siis palun kaaluge annetuse tegemist selleks, et meie teenust elus hoida. Isegi väike summa on kõrgelt hinnatud

Võta ühendust autoriga Gabriel E. Hall
Ettevõtte Esolutions kohta lähemalt

Source: https://www.2-spyware.com/remove-chrome-redirect-virus.html

Eemaldamisjuhised teistes keeltes